Dog.bg Форуми : Дакелче - блокаж да задните крачета...

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Дакелче - блокаж да задните крачета...

#1 Потребителят е офлайн   alma Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 1
  • Регистрация: 11-September 07

Публикувано: 11 September 2007 - 03:27 PM

Здравейтел Мойто 6 годишно дакелче се схвана видимо преди три дни и постепенно задните му крачета отказаха напълно....вече дори не може да влиза сам в кошничката си s) Влачи дупето докато ходи и нямаше чувствителност когато го водихме при вета вчера. Първоначално си помислихме, че е от възпалението на аналната жлеза, каквото вече му се беше случвало, временно схващане, но при мое отсъствие....Сега пък родителите ми отсъстват и нямаше как да определим от разстояние за същото нещо ли става въпрос. На втория ден следобяд викнах вета,който му изтиска жлезата, но видимо нямаше резултат вчера го водихме на ренген, който не показва нищо счупено и реално нищо не се вижда, като първопричина. Имам доверие на вета, но ми се ще някакво второ мнение, в каква насока да гледамие и търсим. Пием противо възпалитерлнилекарства, Прави опити да върти опашка, и има понякога реакция...Не беше пишкал на 24 часа самичак, но сутринта и преди малко се изпишка сам, без даму създавме напрежение, като при последния път. Моля за нечие мнение, защото отчаянието ми е пълно, дали ще успея да вида моето жизнено дакелче отново лудеещо в къщи и на вън....

#2 Потребителят е офлайн   Тути Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 13
  • Регистрация: 09-September 07

Публикувано: 11 September 2007 - 04:22 PM

По добре се консултирайте на време и с друг лекар.Дакела е порода,която страда поради ръста си.Често се случва да изпада диск(дискова херния),но се вижда с по специален начин на снимане с ренген.Поне могат временно да повлияят с лекарства докато се разбере каква е причината. s)

#3 Потребителят е офлайн   D-r Koko Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Ветеринарен лекар
  • Мнения: 1597
  • Регистрация: 20-June 06
  • Location:Пловдив

Публикувано: 11 September 2007 - 06:34 PM

Задължително го заведете на лекар, който ще направи неврологичен преглед. Трябва да се разграничи точно от къде идва проблема и какъв тип е - възпалителен , травматичен, дистрофичен, токсичен или какъвто и да е друг. Не лекувайте на сляпо.
User's Signature

ветеринарен кабинет "Д-р КОКО" гр. Пловдив
тел: 0887415207 032/693578
Аз не съм най-добрия лекар, аз просто си върша работата.

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни