Dog.bg Форуми : Дивертикул при кучето

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Дивертикул при кучето

#1 Потребителят е офлайн   ротвайлер Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 52
  • Регистрация: 10-August 07
  • Gender:Male
  • Location:Карнобат

Публикувано: 10 August 2007 - 08:23 PM

Здравеите,ротвайлерът ми вече месец е болен,и със всеки изминат ден състоянието му се влошава.Отказва храна
и малкото количество храна която приеме я повръща.Случвасе да повърне парчета месо или колбас,които е
поел преди 2-3 дни цели /не разградени/,явно храната не достига до стомахът му.От гръдният му кош се чува
звук наподобяваш клокочене.При терапия с антибиотик има извесно подобрение,но само докато е на антибиотици.
Последната диагноза която поставиха лекарите е дивертикул на хранопровода.Какъв савет бихте ми дали като
се има предвид че ротвайлерът ми е на 12 години?Благодаря предварително.

#2 Потребителят е офлайн   ротвайлер Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 52
  • Регистрация: 10-August 07
  • Gender:Male
  • Location:Карнобат

Публикувано: 12 August 2007 - 02:09 PM

Неправилно ли зададох въпросът си,или ставам смешен с поредната идиотска диагноза,та
никоий не ми отговори?Трябва ли да оставя кучето ми да умре защото няма лекар който
да постави точна диагноза?Или съм забравил най важното че се намирам в България.

#3 Потребителят е офлайн   samotnata Икона

  • assajventress
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4582
  • Регистрация: 23-September 04
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Биология, животни...
  • Skype:

Публикувано: 12 August 2007 - 06:21 PM

Разбирам тревогата Ви, но това е просто форум. Тук дори и десет лекаря да се опитат да разсъждават върху проблема Ви, няма да могат да поставят диагноза, защото това е просто форум. Ако се съмнявате в поставената Ви диагноза, обърнете се към друг лекар за второ и трето и колкото искате мнения. Никой няма да Ви откаже такова. Но се отива на място, с пациента, направените до момента изследвания и т.н.
Аз не съм лекар, затова още първия път когато прочетох поста Ви си изградих мнение, но не го споделих, защото нищо не разбирам и нямам право да давам съвети. Това, което си мисля аз е, че трябва да отидете при друг лекар, да направите всички изследвания за които се сетите /сетят лекарите/ и след това вече да се процедира адекватно. За мен това съсътояние, продължило месец не е нормално. Очевидно лекаря Ви не прави достатъчно, затова аз бих го сменила.
И все пак не забравяйте, че сега е лято и ветеринарите са по отпуски или имат работа, затова не са имали време сигурно да погледнат тук и дадат своето мнение.
Стискам Ви палци да разберете какво му е на кучето и то да се оправи без последствия.

П.п. Лично мнение - антибиотик надали е достатъчно в такива случаи.
User's Signature

Nothing but the best is good enough!

#4 Потребителят е офлайн   D-r Koko Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Ветеринарен лекар
  • Мнения: 1597
  • Регистрация: 20-June 06
  • Location:Пловдив

Публикувано: 13 August 2007 - 07:07 PM

Направете контрастна рентгенография на кучето си, даже няколко през определени интервали и ще разберете какво му има.
User's Signature

ветеринарен кабинет "Д-р КОКО" гр. Пловдив
тел: 0887415207 032/693578
Аз не съм най-добрия лекар, аз просто си върша работата.

#5 Потребителят е офлайн   AXEL Бултериерът Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 647
  • Регистрация: 19-April 06
  • Gender:Male
  • Location:Пловдив
  • Interests:ветеринарен лекар<br />

Публикувано: 14 August 2007 - 01:05 PM

Дивертикул на хранопровода е малко вероятна диагноза и се доказва с контрастна/каша/ рентгенова снимка,както казва колегата.Има друга много по-вероятна диагноза,но тя също трябва да се докаже.
Ще ви дам няколко,чисто практически съвета,които са важни.
1.Вдигнете паничката с храната на стол или ниска масичка.
2.Хранете кучето няколко пъти дневно по малко.
3.Спрете антибиотиците от тях няма полза/освен в случай на аспирационна пневмония,предизвикана от попадане на храна в белия дроб/
4.Мисля,че имаше специална тема за разширен хранопровод,потърсете я за допълнителна информация.Успех! 1super

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни