Dog.bg Форуми : Рани от залежаване

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Рани от залежаване

#1 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 02 August 2007 - 10:48 PM

С какво могат да се третират рани на възрастно куче, получени от залежаване и урина.
Кучето почти не става, лежи на памперси. Въпреки тях обаче щом се напишка урината попада на козината и кожата. Следва миене, но все пак.
Разните са на щръкналите кости на таза. Все още не са точно отворени рани. Леко прозира раздразнената кожа през козината. По-скоро сълзи лимфа и малко кръв - остава по памперса.
Обърщам кучето на една, после на друга страна и все пак...
Та - с какво мога да третирам раните, за да се забави получването на отворените рани, което май е неизбежно?

Днес ги напръсках с Панацинк. Правилно или не?
п.п. Направих и лапа с билки върху раните - смрадлика, лайка и живовляк. Отварата на кърпа и подложена под нея, точно на раните.
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#2 Потребителят е офлайн   emetic Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 588
  • Регистрация: 06-July 05

Публикувано: 03 August 2007 - 09:51 AM

При нас раните от залежаване бяха доста странни и упорити - и започнаха да се възпаляват до момента в който не намазах с ихтиол. Не знам дали беше добре, но отдавна вече сме забравили за всякакви проблеми от сорта. Сега мислим за ... абе разгонени сме. bl)

#3 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 03 August 2007 - 11:54 AM

При нея все още няма рани, явно само раздразнена кожа, т.е. съвсем в началото е.
Писах, че тече лимфа и малко кръв. Не е голо - има си козина.
Идеята ми е по-скоро как да третирам, за да не се образуват рани (макар че при това лежащо състояние все ще се стигне до тях, мисля).
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#4 Потребителят е офлайн   MistressLinda Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 768
  • Регистрация: 09-August 06
  • Gender:Female
  • Location:London

Публикувано: 03 August 2007 - 12:06 PM

При хората тия рани се казват декубитуси, много е страшно....

за кучетата и за лечение - нека някой ветлекар да се изкаже ...
User's Signature

Аnimals fans and friends are what keep this board alive !!!

#5 Потребителят е офлайн   bradpet Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 222
  • Регистрация: 28-December 06

Публикувано: 03 August 2007 - 12:13 PM

бушка обръсщане му е маиката и суха постеля(моита бе сламена) може да ти звучи тъпо ама говедата така ги оправям мазах ги с едно зелено но да не ги кацат мухите не за раните

.......мис.....линда ти е дала акъл ,отиваш в аптеката и питаш за как беше.......декубитуси

успех
User's Signature

"Истината не е изящна, красивите думи не са истинни.[br]Добрите не са красноречиви, красноречивите не са добри.[br]Знаещия не убеждава, убеждаващия не е знаещ."[br]...........................................................................[br]Лао Цзи - "Дао де Цзин"

#6 Потребителят е офлайн   MistressLinda Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 768
  • Регистрация: 09-August 06
  • Gender:Female
  • Location:London

Публикувано: 03 August 2007 - 12:24 PM

Много ви моля, никъде не съм давала акъл как се лекуват декубитуси
User's Signature

Аnimals fans and friends are what keep this board alive !!!

#7 Потребителят е офлайн   mihaella77 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 320
  • Регистрация: 07-June 06
  • Location:София

Публикувано: 03 August 2007 - 12:25 PM

Буш, купи си от аптеката... хмм, не се сещам как се казва, но прилича на пояс или геврек. Слага се под кучето и повдига раната във въздуха, за да се проветрява и да зараства по-бързо. Може и с цинкова паста да се маже, както и с бебешка пудра. Но за последното е по-добре да каже някой вет.

#8 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 03 August 2007 - 12:29 PM

Ами - суха, да, опитвам се. Тя лежи на постелка-памперс. Днес пробвам различни памперси, тип "гащи", за да протича под нея - омзва се целия й корем и всичко. С тия "гащи" поне ще си мокри само дупето.
И все пак кожата се дразни и от притискането от лежането и от урината, макар че веднага я мия.
Днес й взех и чаено масло - казаха ми, че дезинфекцира, а гони и мухите, ще й обтривам кожата с него.
Посъветваха ме и бебшка пудра да слагам за подсушаване.
Надявам се, че ще си измисля система от неща, кото да работи.

Благодаря ви за съветите.

п.п. Сега виждам, Михаелка, поста ти - точно за пудрата писах и аз, днес ще взема и от нея и ще опитам. А това с геврека ще го помисля, не е лоша идея. 1super
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#9 Потребителят е офлайн   yavor50 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1148
  • Регистрация: 02-January 06

Публикувано: 03 August 2007 - 12:32 PM

Поясът е надуваем, с диаметър около 2 педи и е точно за такива рани при инвалиди. На нас много ни помогна, когато имахме подобен случай. Комбиниран, разбира се, с редовно обръщане. Слага се така, че раната да попадне в дупката и да е във въздуха. Не знам поясите дали ги има във всяка аптека обаче, със сигурност се продават в аптеката на Попа.
Като отидеш в аптеката да не вземеш да кажеш, че е за куче, че ще те погнат пенсиите кой с каквото намери :)
User's Signature

Качена снимка

#10 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 03 August 2007 - 12:34 PM

Цитат

Като отидеш в аптеката да не вземеш да кажеш, че е за куче, че ще те погнат пенсиите кой с каквото намери :)

l) l)
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#11 Потребителят е офлайн   bradpet Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 222
  • Регистрация: 28-December 06

Публикувано: 03 August 2007 - 12:34 PM

линда разбираи идея(не вмешателство)

иаворе така ниама ли опасност дока излекувашедната рана да образуваш други ......пудрата е добра идея маи
User's Signature

"Истината не е изящна, красивите думи не са истинни.[br]Добрите не са красноречиви, красноречивите не са добри.[br]Знаещия не убеждава, убеждаващия не е знаещ."[br]...........................................................................[br]Лао Цзи - "Дао де Цзин"

#12 Потребителят е офлайн   yavor50 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1148
  • Регистрация: 02-January 06

Публикувано: 03 August 2007 - 12:46 PM

Цитат

иаворе така ниама ли опасност дока излекувашедната рана да образуваш други ......пудрата е добра идея маи

Като се слага освен пудрата и поясчето, няма да има постоянно притискане на едно място, което да се разрани. Отделно, че кучето се обръща по 2-3 пъти на ден. В нашия случай имаше рани на таза и от двете страни, така че тъкмо едната хване коричка и кучо трябваше да се обърне върху нея. Отделно, че ако постелката е влажна, раната ще остане суха като е нависоко.
User's Signature

Качена снимка

#13 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 03 August 2007 - 01:10 PM

Ето бабеТ:
Качена снимка


И това опитвам днес - памперс с дупка за опашката, поне да не се мокри цялата, ще видим дали работи:
Качена снимка


А на долния етаж същата ситуация, на баща ми маламуда и той така... Старчески дом станахме - старост - нерадост:
Качена снимка


В тази връзка ми е интересно да чуя мнението ви.
Ако вашето куче стигне до такова състояние - наред с главата, но физически инвалид, без болки или каквото и да е страдание - как ще решите за съдбата му? И защо?
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#14 Потребителят е офлайн   mihaella77 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 320
  • Регистрация: 07-June 06
  • Location:София

Публикувано: 03 August 2007 - 01:16 PM

Много кофти тема. Имахме овчарка, която прекара последните си месеци парализирана. Тогава нямаше колички за кучета, иначе щеше да е съвсем друго. Милият Блеки много се мъчеше, но не мога да ти дам еднозначен отговор. Често си говорим за него и един път сме на мнение, че е трябвало да му спестим мъките, друг път, че е било по-добре така.
Наистина не знам. n)

#15 Потребителят е офлайн   lucy60 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 426
  • Регистрация: 21-March 07
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Имам 3 кучета,3 котки, 10 дегута и плаващ брой риби :)

Публикувано: 03 August 2007 - 01:48 PM

Няма и не може да има еднозначен отговор. Ние така се грижихме за нашият сетер почти година, но той все пак се движеше по малко. Когато напълно спря да се движи усещах болката му и мъката му, честно! Кучето не е като човека и когато не се движи то остава без самочувствие и достойнство. И точно тогава човека трябва да реши - дали да остави едно тяло да "присъства" в къщи -вегетиращо, но живо, или да се лиши от това присъствие завинаги, но да прекрати мъката на животинката от безрадостното съществуване.
Човек не е Господ и не може да решава кой да живее и кой не, но всеки стопанин "чувства" и разбира - просто трябва да "чуете" какво ви казва кучето.

#16 Потребителят е офлайн   MistressLinda Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 768
  • Регистрация: 09-August 06
  • Gender:Female
  • Location:London

Публикувано: 03 August 2007 - 02:37 PM

Тия рани /декубитуси/ от старческо залежаване ги помня от дете - баба ми, Бог да я прости, беше в това ужасно положение, почти неподвижна, и майка ми я гледаше, и час по час я местеха с вуйчо, години наред...
А с какво са я мазали, не помня, сигурно сега да има по нови лекарства..

Наистина не сме Господ, и дори в това състояние, ние нямаме право да отнемаме нито човешки, нито кучешки живот....
User's Signature

Аnimals fans and friends are what keep this board alive !!!

#17 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 03 August 2007 - 04:08 PM

Вета ми каза че е добре да маже с Панавейксал и крем "Здраве", съдържат цинк и подсушават.
Обтрих я с чаено масло и наистина не я кацат мухите 1super
Опита с памперсите е успешен - мокри себе си съвсем малко, не като преди -да се опикава отдолу, там където лежи - цялата. Сега остава и да й намеря точния размер памперс. Тука сме купили хиляда вида и размера - все един ще го уцелим. b)
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#18 Потребителят е офлайн   D-r Koko Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Ветеринарен лекар
  • Мнения: 1597
  • Регистрация: 20-June 06
  • Location:Пловдив

Публикувано: 03 August 2007 - 07:37 PM

Панавейксал е когато се появят некротични рани. Засега мисля, че панацинк е идеалния вариант. Моето мнение относно какво да правим с тези животни е евтаназия. Имах сетер със остеомиелит, който гледах две години как се мъче. Накрая го евтаназирах. Сега от позицията на времето като разсъждавам осъзнавам, че за тия две години нищо хубаво не му се е случило. Само мъки. На нас ни беше хубаво, че беше сред нас. Егоистично е.
User's Signature

ветеринарен кабинет "Д-р КОКО" гр. Пловдив
тел: 0887415207 032/693578
Аз не съм най-добрия лекар, аз просто си върша работата.

#19 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 03 August 2007 - 10:24 PM

Цитат

Панавейксал е когато се появят некротични рани. Засега мисля, че панацинк е идеалния вариант. Моето мнение относно какво да правим с тези животни е евтаназия. Имах сетер със остеомиелит, който гледах две години как се мъче. Накрая го евтаназирах. Сега от позицията на времето като разсъждавам осъзнавам, че за тия две години нищо хубаво не му се е случило. Само мъки. На нас ни беше хубаво, че беше сред нас. Егоистично е.

Благодаря!
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#20 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 05 August 2007 - 10:09 AM

Спука се a)
Оказа се, че това, което е на повърхността на кожата е само малка дупка, през която изтичал част от секрета, който се е събрал под самата кожа. Днес се спука (направило е дупка) и изтече огромно количество тъмно розов-мътен секрет. Не разбирам, но мисля, че това се е образувало именно от залежаването.
Ще я водя на вет да промият дупката и всичко вътре - да видим дали съм права или се е получило възпаление от нещо друго s)
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни