Dog.bg Форуми : дискова херния - Пекинез

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

дискова херния - Пекинез

#1 Потребителят е офлайн   cvetchen Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 3
  • Регистрация: 19-July 07

Публикувано: 19 July 2007 - 04:23 PM

Имам кученце, женски Пекинез на 12 г. Много куцаше със задните крачета и преди 2 дни й откриха дискова херния. Сега я лекуваме с някакви инжекции.
Някой има ли опит с подобни заболявания при кученцата? Страшно ли е? Казаха, че е лечимо?! Задължителна ли е операцията? За колко време се възстановява животинката? Има ли други методи на лечение, които повлияват тази болест? Коя е най-добрата клиника в София?
Моля ви посъветвайте ме какво може да се направи!

#2 Потребителят е офлайн   Dr Zorge Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 33
  • Регистрация: 15-July 07

Публикувано: 19 July 2007 - 04:56 PM

Дисковата херния е доста коварно заболяване, в зависимост от степента на протрузия на диска, тъканните увреждания на гр. мозък и др. фактори може да настъпи пълно възстановяване (винаги с риск от нов рецидив) до пълна парализа на задните крайници. Не съм сигурен у нас дали се лекува оперативно (има такива методи), най-добре търсете консултация с добър хирург - мога да ви препоръчам д-р Димов "Бест вет" в кв. Стрелбище.

#3 Потребителят е офлайн   D-r Koko Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Ветеринарен лекар
  • Мнения: 1597
  • Регистрация: 20-June 06
  • Location:Пловдив

Публикувано: 20 July 2007 - 08:27 AM

Лечението е само хирургично , но след точна диагностика и локализиране на процеса с миелография. Консервативната терапия само може да намали болките , но няма да излекува хернията.
User's Signature

ветеринарен кабинет "Д-р КОКО" гр. Пловдив
тел: 0887415207 032/693578
Аз не съм най-добрия лекар, аз просто си върша работата.

#4 Потребителят е офлайн   cvetchen Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 3
  • Регистрация: 19-July 07

Публикувано: 22 July 2007 - 03:45 PM

Пак за пекинезчето... Лекарите ни казаха, че не се налага операция и трябва да се възстановява в къщи в продължение на 20 дни при мин. движение. Но животинчето продължава да куца много. Често се напишква, налага са да я къпем по няколко пъти на ден заради това и май сега настина... Явно има и проблеми с отделителната система, защото урината й мирише странно. Моля, ако някой има опит с подобно състояние да ме посъветва как да процедирам... На прага на отчаянието съм! Ще се възстанови ли животинчето?

#5 Потребителят е офлайн   D-r Koko Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Ветеринарен лекар
  • Мнения: 1597
  • Регистрация: 20-June 06
  • Location:Пловдив

Публикувано: 23 July 2007 - 08:26 PM

При правилно лечение-трудно. При поддържаща терапия-не. Провери дали напишкването не е от препълнен пикочен мехур т.е. да има парализа и да излиза самоволно.Тогава става задържане на урината и тя мирише неприятно, а в някои случаи има зеленикав цвят.
User's Signature

ветеринарен кабинет "Д-р КОКО" гр. Пловдив
тел: 0887415207 032/693578
Аз не съм най-добрия лекар, аз просто си върша работата.

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни