Dog.bg Форуми : гъбички

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

гъбички

#1 Потребителят е офлайн   nansi Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 122
  • Регистрация: 11-September 06

Публикувано: 09 July 2007 - 01:17 PM

Гъбичките при дългокосместите кучета и особенно при чао чао каквото е и моето се срещат често да не кажа винаги но при нас нещата са по сложни чакаме бебета след 2 седмици а от 3 -4 дни се чешем зверски и днес има 2 ранички на двата крака .Ходихме при вета който каза че в момента е безсилен трябва да роди и тогава лечение даде ни алергозан . Молбата ми е някой ако знае нещо което ще облекчи сърбежа и да е безвредно за бременни моля да ми каже . Искам поне малко да спре да се чеше.През деня я пазя но вечер се ближе и хапе до кръв. Раните съм напръскала със грануфарм.` ЩЕ СЪМ БЛАГОДАРНА ако ми пишете и посъветвате какво да правя.

#2 Потребителят е офлайн   D-r Koko Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Ветеринарен лекар
  • Мнения: 1597
  • Регистрация: 20-June 06
  • Location:Пловдив

Публикувано: 10 July 2007 - 09:59 PM

Яка и след като се постави точна диагноза на раничките лечение. При гъбични инфекции кортикостероидите са противопоказани, а алергозана не върши никаква работа. Намажете с ментолов спирт и намерете вет, който не само ще погледне , но и ще изследва разраняванията.
User's Signature

ветеринарен кабинет "Д-р КОКО" гр. Пловдив
тел: 0887415207 032/693578
Аз не съм най-добрия лекар, аз просто си върша работата.

#3 Потребителят е офлайн   she_wolff Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 621
  • Регистрация: 25-August 06

Публикувано: 11 July 2007 - 08:08 PM

ако лечението започне след раждането,няма ли и малките да се заразят?
User's Signature

"Ако живееш с мисълта за победата,нищо не може да ти се опре"

#4 Потребителят е офлайн   nansi Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 122
  • Регистрация: 11-September 06

Публикувано: 17 July 2007 - 10:12 AM

Цитат

ако лечението започне след раждането,няма ли и малките да се заразят?

направихме изследване оказа се масивно поражение на гъбички и сега? s)

#5 Потребителят е офлайн   nansi Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 122
  • Регистрация: 11-September 06

Публикувано: 17 July 2007 - 10:20 AM

Цитат

Яка и след като се постави точна диагноза на раничките лечение. При гъбични инфекции кортикостероидите са противопоказани, а алергозана не върши никаква работа. Намажете с ментолов спирт и намерете вет, който не само ще погледне , но и ще изследва разраняванията.

Докторе благодаря за съвета.Изчакахме да направи нова рана която не сме третирали с нищо и направихме изследване -резултата масивно поражение на гъбички s) ?Не може ли да я изкъпем с нещо щом не може инжексии и през устата. Има още 10 дни докато роди доста са.

#6 Потребителят е офлайн   Dr Zorge Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 33
  • Регистрация: 15-July 07

Публикувано: 17 July 2007 - 10:47 AM

Ако диагнозата е правилна, докторът може да ви даде разтвор на Imverol (енилконазол) за третиране на поразените участъци или да си вземете Nizoral (кетоконазол) крем от хум. аптека за външно третиране. Има и подобни хуманни комбинации кремове с антибиотик (тъй като често инфекцията се усложнява с бактерии). Подсилете майката (ако не я храните с подходяща хубава и пълноценна храна) с хранителна добавка - Megaderm (по зоомагазините), този период е стресов за нея и може за кратко време да стане още по-лошо. Докторът ви все пак трябва да предприеме нещо, иначе има вероятност плъзне и по кученцата. За краен успех обаче си е важна точната диагноза, иначе лечението е безрезултатано. Вижте имаше по-долу тема за микроспорията.

#7 Потребителят е офлайн   nansi Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 122
  • Регистрация: 11-September 06

Публикувано: 18 July 2007 - 09:49 AM

Цитат

Ако диагнозата е правилна, докторът може да ви даде разтвор на Imverol (енилконазол) за третиране на поразените участъци или да си вземете Nizoral (кетоконазол) крем от хум. аптека за външно третиране. Има и подобни хуманни комбинации кремове с антибиотик (тъй като често инфекцията се усложнява с бактерии). Подсилете майката (ако не я храните с подходяща хубава и пълноценна храна) с хранителна добавка - Megaderm (по зоомагазините), този период е стресов за нея и може за кратко време да стане още по-лошо. Докторът ви все пак трябва да предприеме нещо, иначе има вероятност плъзне и по кученцата. За краен успех обаче си е важна точната диагноза, иначе лечението е безрезултатано. Вижте имаше по-долу тема за микроспорията.

снощи отново посетихме вета и взехме имаверол / кремче за мазане с низорал и витамини метадерм .Разтвора направихме както ни каза вета на 20мл -1л вода според вас това ли е правилната доза и след кое къпане би трябвало да поспре да се чеше Благодаря предварително за съвета иначе както се вижда щахме да я закъсаме яко. Само с чакане не става май oleeee

#8 Потребителят е офлайн   nansi Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 122
  • Регистрация: 11-September 06

Публикувано: 18 July 2007 - 09:54 AM

Цитат

Цитат

Ако диагнозата е правилна, докторът може да ви даде разтвор на Imverol (енилконазол) за третиране на поразените участъци или да си вземете Nizoral (кетоконазол) крем от хум. аптека за външно третиране. Има и подобни хуманни комбинации кремове с антибиотик (тъй като често инфекцията се усложнява с бактерии). Подсилете майката (ако не я храните с подходяща хубава и пълноценна храна) с хранителна добавка - Megaderm (по зоомагазините), този период е стресов за нея и може за кратко време да стане още по-лошо. Докторът ви все пак трябва да предприеме нещо, иначе има вероятност плъзне и по кученцата. За краен успех обаче си е важна точната диагноза, иначе лечението е безрезултатано. Вижте имаше по-долу тема за микроспорията.

снощи отново посетихме вета и взехме имаверол / кремче за мазане с низорал и витамини метадерм .Разтвора направихме както ни каза вета на 20мл -1л вода според вас това ли е правилната доза и след кое къпане би трябвало да поспре да се чеше Благодаря предварително за съвета иначе както се вижда щахме да я закъсаме яко. Само с чакане не става май oleeee

грешка мегадерм било ouu

#9 Потребителят е офлайн   Dr Zorge Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 33
  • Регистрация: 15-July 07

Публикувано: 18 July 2007 - 04:55 PM

Дозата е правилна, а колкото до това кога ще спре да се чеше (чистата микроспория обикновено по-често протича без сърбеж, но не винаги, де) зависи от тежестта и състоянието на пораженията, но да речем до 2-3 дни трябва да има забележим напредък. Застрижете козината по-ниско и внимателно около мястото и тогава втривайте лекарствата. Може между третиранията с низорал, да намажете и с антибиотичен крем, често се усложнява с бактериална инфекция. Работете с ръкавици - микроспорията (ако е това де) не рядко се прехвърля и на стопаните. Успех.

#10 Потребителят е офлайн   kamkata Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 446
  • Регистрация: 04-August 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 08 January 2009 - 02:20 PM

Имам един важен  въпрос към ветовете,защото вече се отчайвам.Дано някой ми даде компетентен отговор!Когато купих кучето ми(немски шпиц) имаше оголване на пръстите на предната лапа,оказа се че са гъбички.Вета ми даде препарат който се разтваря в 100 гр. вода и се пръска по цялото тяло на кучето.Оголването се скри,но кучето продължава да си дъвка лапите.Решихме да започнеме с инжекция за гъбички- 4 инжекции през 10 дни!След това някакъв червен препарат на сапунена основа,който да се мажат крачета след излизане навън.С клотримазол също опитахме.Имаше малко успокоение,но не напълно!Преди около 3-4 седмици забелязах че м/у пръстите на краката на кучето се е оцветило в бледо керемиден цвят.Преди 2 дни му се спука възглавничката на едната лапичка.Вета каза че е от влагата.Моля ви дайте ми някакъв съвет защото дори сега не го извеждам че ме е страх да не му се наранят лапите още,а той продължава да ги гризка!
Благодаря предварително!
User's Signature

Качена снимка

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни