Dog.bg Форуми : Възпалено ухо

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Възпалено ухо

#1 Потребителят е офлайн   nadin Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 19
  • Регистрация: 08-April 06
  • Gender:Female
  • Location:Sofia

Публикувано: 09 July 2007 - 09:04 AM

Здравейте на всички!Кучето ми е риджбек!От 2-3 дни само си траска главата не дава да го пипам едвам успях да видя ушето му,оказа се че има кръв и го ечесал сам но ми се струва че май са нещо като габички!Сега чакам да ми услужат с кола и бягам при вета!Но моля за успокоение някой ако знае нешто да ме успокой!Забравих да кажа почистих ушето с смрадлика а на другия ден с риванол но нямама ефект!Даже от вътре ми се струва че прикапва нешто като вода!Благодаря предварително!Някой знае ли добър вет в София да види ушенцето му!

#2 Потребителят е офлайн   samotnata Икона

  • assajventress
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4582
  • Регистрация: 23-September 04
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Биология, животни...
  • Skype:

Публикувано: 09 July 2007 - 11:19 AM

С тези симптоми кучето ми имаше осил в ухото. Така че може да е и това. Всеки лекар може да погледне в ухото, стига да има апаратче /съжалявам, но незнам как се казва/. Ако кучето даде да се пипа от лекаря всичко минава без проблем. Установява се каква е причината и се отстранява. Ако е осил се вади за 10 секунди /поне при нас беше толкова/ АКо е възпаление се лекува. Няма нищо страшно. Разгледайте в интернет ветеринарните клиники и си харесайте някоя по-близка до вас. Късмет и да кажете как е минал прегледа.
User's Signature

Nothing but the best is good enough!

#3 Потребителят е офлайн   dmst Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 657
  • Регистрация: 30-September 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 09 July 2007 - 04:35 PM

Най-вероятно е осил,но може и да са се възпалили ушетата-имали сме и двата случая,стискам палци да сте кротки при доктора и всичко да мине бързо и безболезнено!

#4 Потребителят е офлайн   nadin Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 19
  • Регистрация: 08-April 06
  • Gender:Female
  • Location:Sofia

Публикувано: 09 July 2007 - 05:13 PM

Здравейте и мерси за отговора!Бяхме при вета гледа с ниакакво апаратче в ушето не видя чуждо тяло каза че най вероятно е вазпаление.Сега трябва лечение 10 дни сутрин и вечер се капе в ушето някакво лекарство Епи Отик на фирма Вирбак някакви капки Минтекс нямяхя ги но утр ще взема и освен това почистване с Риванол и мазане на ухото с Кортизем!Сложна процедура но дано успеем да се преборим!При нас е лошото че през деня стой на двора и там кадето е не е циментирано а е земя и най вероятно каза вета е от прахта!Това е още един пат Благодаря че ми писахте!

#5 Потребителят е офлайн   dmst Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 657
  • Регистрация: 30-September 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 10 July 2007 - 06:37 AM

Епи отик са профилактични капки,които разтварят ушната кал,ние също ги ползваме,много съм доволна-откакто ги слагаме всяка седмица не сме имали възпаления освен осила разбира се,но и след проверката за осил и другите капки пак сме на епи отик-наистина са добри според мен.При нас е много трудно чистенето,ушите са отрязани,а Чоки не дава да му се чистят,защото се напати от възпаленията-поддържаме се само с епи отик.Другите ти капки са най-вероятно Митекс-с противовъзпалително,антимикотично и бактерицидно действие,с такива лекувахме Чоки като неможахме да открием осил,а кортизема е противоалергичен-и него сме ползвали,ама не за уши,а когато му се изприщваше коремчето от тревата като малък.Стискам палци да се оправи бързо!

#6 Потребителят е офлайн   dakelche5 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 219
  • Регистрация: 03-February 07

Публикувано: 22 July 2007 - 09:08 PM

s) Моята дакелка има същия проблем-клати си постоянно главата.Днес го забелязах,погледнах в ушетата няма нищо,изглеждат чисти.Утре ще я водя на лекар,но много ме е страх...какво ли е?Осилите не се ли виждат?Тя няма косми...незнам. s)
User's Signature

Вани и Лори

#7 Потребителят е офлайн   dmst Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 657
  • Регистрация: 30-September 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 23 July 2007 - 06:33 AM

Осилите се вмъкват навътре и се гледа със специален апарат,бягайте на лекар,да не стане възпаление!

#8 Потребителят е офлайн   dakelche5 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 219
  • Регистрация: 03-February 07

Публикувано: 23 July 2007 - 04:16 PM

Ходихме днес на лекар.Биха и две упойки защото първата не я хвана.Нямаше осил,но ушите са възпалени.Очичките и също.Милата ми сега е малко замаяна,но се оправя.Препсаха ми капки за уши декзорил на вирбак.Дано да успея да и ги капя защото тя е малко лудичка. w)
User's Signature

Вани и Лори

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни