Dog.bg Форуми : Осил в ухото

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Осил в ухото

#1 Потребителят е офлайн   dmst Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 657
  • Регистрация: 30-September 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 27 June 2007 - 04:42 PM

Пускам тема и тук,защото в другата никой не е писалНие с Чоки-кавказка овчарка на година и три месеца,ако има значение- пак имаме проблем-вчера като се разхождахме той душеше в една висока трева покрай тротоара,изведнъж започна да си тръска главата,да я държи наведена на ляво и да чеше ухото с лапа-най-вероятно му е влязъл осил.Ходихме на доктор веднага,за съжаление се наложи да почакаме,че имаше операция,след това го вързахме-нямате представа какво борба беше,горкото ми кученце-и доктора гледа в ухото,но неможа да види нищо.Разбрахме се днес да го упоим и да проверява на спокойствие,че четирима го натискахме и все пак мърдаше,но аз много се притеснявам от упойката,от друга страна ме е страх да не се възпали ушето и да стане по-зле!Сложиха му някакви капки,май беше митол,ама бях така притеснена и не помня да локализират осила,ама вероятността сам да изпадне била много малка.Страх ме е,моля кажете дали би могло да му навреди упойка особено в тази жега!Вие имали ли сте подобен случай?С тия рязани уши е голям проблем-преди възпаленията,сега това-направо ме е яд,че беше вече с отрязани като го взехме,никога нямаше да ги махна аз!
Днес ходихме пак,но времето ни беше ограничено и заедно с доктора решихме да изчакаме малко и да видим дали ще продължи да си тръска главата,защото може да не е осил,а буболечка например.Междувременно ще слагаме капките-Митекс-сутрин и вечер и ще се наблюдаваме колкото можем,защото и двамата с мъжа ми сме на работа през деня.Наистина много се притеснявам,но доктора каза,че докато слагаме капките няма опасност да забере,ако продължава да не се оправя в събота ще го упоим,което не по-малко ме притеснява.Моля,кажете си и вие мнението за ситуацията,защото се притеснявам да не допуснем грешка!

#2 Потребителят е офлайн   milenka_123789456 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 840
  • Регистрация: 14-April 07
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Skype:

Публикувано: 27 June 2007 - 06:00 PM

Защо не потърсиш мнението и на друг ветеринар?Мен така ме посъветваха.

#3 Потребителят е офлайн   misheto7 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 845
  • Регистрация: 24-November 06
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Skype:

Публикувано: 27 June 2007 - 06:15 PM

А защо мислиш,че е осил след като доктора не е намерил такъв в ухото.Може да е възпаление на ухото и от капките да се оправи.Ние вече минахме по този път-след дърпането и борбата да ни прегледат се оказа възпаление на ухото.10 дни слагахме капки и утре сме на контролен преглед.Виж как ще е след капките ,ако има подобрение няма смисъл да го тормозиш с нови прегледи.Поне моя кучо не е очарован от подобни пшроцедури.предполагам и при вас е така.Успех и пиши какво става r)

#4 Потребителят е офлайн   ARS Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 56
  • Регистрация: 08-June 07
  • Gender:Male
  • Location:град София

Публикувано: 27 June 2007 - 06:55 PM

Според мен ако осилът е много надълбоко, тогава ще е по-добре да го прегледат отново, защото има малки гадни осилчета, които наистина влизат доста навътре и трудно се забелязват. Ако все пак престане да си тръска ухото, заведете го на още един преглед за всеки случай, защото ако остане вътре осилчето, не е много хубаво. То и моето не обича прегледи, обаче когато се налага, не виждам друг изход. А колкото упойката, Чоки е още съвсем млад и не виждам да е чак такъв проблем, просто трябва да се поуспокои малко преди това. :)

#5 Потребителят е офлайн   mihaella77 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 320
  • Регистрация: 07-June 06
  • Location:София

Публикувано: 27 June 2007 - 07:44 PM

Вижте и аналната жлеза - имаме куче, което получава ушни възпаления, когато жлезата има нужда от изтискване. Симптомите са като при осил - следва и лечение с антибиотична паста в ушите.

#6 Потребителят е офлайн   dmst Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 657
  • Регистрация: 30-September 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 27 June 2007 - 07:51 PM

Мисля,че е осил,понеже започна изведнъж,след като душеше в тревата,преди това не е тръскал главата.Ние също имаме много проблеми с ушите-пусти отрязани ушета-ама откакто слагаме профилактично почистващи капки няма никакви проблеми.Доктора каза,че не е успял да види до края,затова е възможно все пак да има нещо.Сега го наблюдавах по време на разходката-за час и нещо разтръска 5-6 пъти,може би капките го успокояват,а може и да имаме късмет да е била буболечка примерно и да успее да я изтръска удавена от капките.Незнам,много ми е притеснено,но наистина преди събота немога да го заведа през деня,а вечер е само докторката,която тежи колкото Чоки и не се наема сама да го упои,ако ми откаже и за събота,защото пак е тя ще ида при друг лекар.Знам че стреса е голям,понеже той от бебе си е тук при тези доктори,но нямам избор-капки капки,ама не са вълшебни все пак!

#7 Потребителят е офлайн   she_wolff Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 621
  • Регистрация: 25-August 06

Публикувано: 27 June 2007 - 08:23 PM

кофти,но не може ли И капкит да го дразнят?по колко слагате и колко начесто?когато има вода в ухото също тръскат глава,за да я изкарат от ушния канал...аналогично и с капките
може вече да няма нищо в ухото(а да се здразни от тях),но може и да има...
User's Signature

"Ако живееш с мисълта за победата,нищо не може да ти се опре"

#8 Потребителят е офлайн   D-r Koko Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Ветеринарен лекар
  • Мнения: 1597
  • Регистрация: 20-June 06
  • Location:Пловдив

Публикувано: 27 June 2007 - 09:24 PM

Според мен се касае за осил и капките ще помогнат дотолкова да не развие бактериално възпаление. По най-бързия начин го водете и ако трябва му сложете лека упойка колкото да не се дразни. При кучета с размери като вашето тъпанчевата мембрана се намира на около 8 см навътре в ушния канал и е напълно възможно да не се види.
User's Signature

ветеринарен кабинет "Д-р КОКО" гр. Пловдив
тел: 0887415207 032/693578
Аз не съм най-добрия лекар, аз просто си върша работата.

#9 Потребителят е офлайн   dmst Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 657
  • Регистрация: 30-September 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 27 June 2007 - 10:01 PM

Дали ще е късно в събота?Надявам се да не се стигне до пукане на тъпанчето,защото четох на капките,че е противопоказно да се слагат тогава.

#10 Потребителят е офлайн   ARS Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 56
  • Регистрация: 08-June 07
  • Gender:Male
  • Location:град София

Публикувано: 27 June 2007 - 11:38 PM

Цитат

Дали ще е късно в събота?Надявам се да не се стигне до пукане на тъпанчето,защото четох на капките,че е противопоказно да се слагат тогава.

Ами според мен...чак събота...не може ли да поискаш на жената намордник и да му го сложи само, за да го упои... s)

#11 Потребителят е офлайн   dmst Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 657
  • Регистрация: 30-September 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 28 June 2007 - 05:00 AM

С намордника е ужас,а и не се закрепва добре,че нали сме без уши...оня ден го вързахме отгоре върху намордника и го натискахме 4 човека да лежи неподвижно,ама пак не става-мърда,ще трябва да се упои колкото и да ме е страх,ама да успея да убедя доктора да остане след 18ч или да дойде в събота,че докторката не се наема сама...в края на краищата ще потърся друга клиника ако трябва.

#12 Потребителят е офлайн   ARS Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 56
  • Регистрация: 08-June 07
  • Gender:Male
  • Location:град София

Публикувано: 28 June 2007 - 10:41 AM

Цитат

С намордника е ужас,а и не се закрепва добре,че нали сме без уши...оня ден го вързахме отгоре върху намордника и го натискахме 4 човека да лежи неподвижно,ама пак не става-мърда,ще трябва да се упои колкото и да ме е страх,ама да успея да убедя доктора да остане след 18ч или да дойде в събота,че докторката не се наема сама...в края на краищата ще потърся друга клиника ако трябва.

Ами да ти кажа, не знам дали ще е фатално, защото на нашия ми го извадиха веднага, но той е малък, мелез между пудел и булонка и е лесна работа. Мисля, че упойката няма да му навреди, защото е младо и силно куче. :) Както е казал д-р Коко, по-добре да му сложат по-добре лека упойка, колкото да не се дразни. Според мен за упойката не трябва да се притесняваш. :)

#13 Потребителят е офлайн   dmst Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 657
  • Регистрация: 30-September 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 28 June 2007 - 04:46 PM

Ох,за всичко се притеснявам и се чувствам виновна,че немога да се измъкна от работа и трябва да чакаме,но пък от друга страна се надявам да излезе сам,защото все по-малко тръска глава и то го прави след капките,а това е нармално като има течност в ухото все пак!Незнам дали ще се съгласят да ме послушат за лека упойка,то въобще неможем да намерим вариант кога да го направим,та камо ли да им се бъркам в работата...може и да идем на друго място,незнам,днес пак ще говорим.

#14 Потребителят е офлайн   ARS Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 56
  • Регистрация: 08-June 07
  • Gender:Male
  • Location:град София

Публикувано: 28 June 2007 - 07:09 PM

Цитат

Ох,за всичко се притеснявам и се чувствам виновна,че немога да се измъкна от работа и трябва да чакаме,но пък от друга страна се надявам да излезе сам,защото все по-малко тръска глава и то го прави след капките,а това е нармално като има течност в ухото все пак!Незнам дали ще се съгласят да ме послушат за лека упойка,то въобще неможем да намерим вариант кога да го направим,та камо ли да им се бъркам в работата...може и да идем на друго място,незнам,днес пак ще говорим.

Спокойно, не се притеснявай толкова. Ще видиш, че всичко ще се оправи и ще се уредят нещата. А за упойката пак ти казвам да не се притесняваш, младо ли е кучето, няма почти никаква опасност. d)

#15 Потребителят е офлайн   AXEL Бултериерът Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 647
  • Регистрация: 19-April 06
  • Gender:Male
  • Location:Пловдив
  • Interests:ветеринарен лекар<br />

Публикувано: 29 June 2007 - 09:25 AM

Упойката при изваждане на чужди тела от ушния канал е ЗАДЪЛЖИТЕЛНА!!!!!!!!Не знам какво разбирате под "лека",но тя трябва да е толкова "силна",че пациентът да не може самостоятелно да мърда главата си-всяко волно или неволно движение на главата при манипулацията може да провокира по-дълбокото проникване на чуждото тяло навътре,перфорация на тъпанчето и др.Не се съгласявайте на тази манипулация без съответната анестезия!

#16 Потребителят е офлайн   dmst Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 657
  • Регистрация: 30-September 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 30 June 2007 - 11:21 AM

Ходихме!Сложиха му упойка,но осил нямаше,имаше само две ранички,явно там се е забивал,но самия осил го няма,лекарката прерови основно цялото ухо,даже погледнахме и в другото.Възможно ли е да го е изтръскал и ако е възможно защо още тръска глава,да не е от капките?

#17 Потребителят е офлайн   D-r Koko Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Ветеринарен лекар
  • Мнения: 1597
  • Регистрация: 20-June 06
  • Location:Пловдив

Публикувано: 30 June 2007 - 11:27 AM

От капките може да тръска само 5-10 мин след поставянето им. Ако е по-продължително значи причината е другаде. Какво каза лекарката като огледа ухото? Има ли възпаление, засегнато ли е тъпанчето, има ли течност? Много се съмнявам при тази клиника да излезе нещо друго освен осил.
User's Signature

ветеринарен кабинет "Д-р КОКО" гр. Пловдив
тел: 0887415207 032/693578
Аз не съм най-добрия лекар, аз просто си върша работата.

#18 Потребителят е офлайн   dmst Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 657
  • Регистрация: 30-September 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 30 June 2007 - 03:42 PM

Тъпанчето е добре,имаше две ранички и аз ги видях през апаратчето,явно там се е забивал осил,ама го нямаше самия него-половин час рови и нищо.За течност нищо не каза.Още сме зле след упойката-вече 6 часа,едвам сега стана и е още отпуснат някак си...май не трябваше да ходим,ама от къде да знам,че няма да има нищо.

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни