Dog.bg Форуми : Дирофилариозата

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (12 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Дирофилариозата

#1 Потребителят е офлайн   д-р Коджабашев Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 630
  • Регистрация: 19-April 06

Публикувано: 19 October 2006 - 06:24 PM

http://www.youtube.com/v/8QQEcq5tIv0

#2 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 19 October 2006 - 06:36 PM

bl) Това сърце ли е?
Редовните обезпаразитяващи, които даваме на кучетата си и срещу тая гадост ли са?
Ако вече кучето е заразено - има ли лечение?
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#3 Потребителят е офлайн   СНЕЖАНКА Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1045
  • Регистрация: 22-February 06
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 19 October 2006 - 06:47 PM

Дирофилариоза

#4 Потребителят е офлайн   притил Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 589
  • Регистрация: 23-September 06

Публикувано: 19 October 2006 - 06:48 PM

леле ужас!! bl)
аз също се интересувам!Бушката зададе въпросите,ви е д-ре отговорете,интересно е(и гнусно b) !!!
User's Signature

Качена снимка[br][br][br]ВЕСЕЛИ ПРАЗНИЦИ НА ВСИЧКИ СТОПАНИ И ДОМАШНИТЕ ИМ ЛЮБИМЦИ

#5 Потребителят е офлайн   manus Икона

  • Claymore
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1299
  • Регистрация: 28-February 05
  • Gender:Male
  • Location:София, България

Публикувано: 19 October 2006 - 06:50 PM

само празимека мисля предпазва и от сърдечни червеи от разпрострпанените хапчета. лечение има обаче като имират червеите могат да запушат някой съд и кучето да умре. поради това (от това което съм гледал по Анимал планет) заразените животни ги евтаназират.
някой беше споменал в друга тема че скоро ще идва Революшън в България-той действа ли превантивно за дирофилариоза? и кога горе долу се чака това?

#6 Потребителят е офлайн   ATINAstafff Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1186
  • Регистрация: 13-October 06

Публикувано: 19 October 2006 - 08:27 PM

Профилактиката с Ivomec(ivermectine) решение ли е?

#7 Потребителят е офлайн   D-r Koko Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Ветеринарен лекар
  • Мнения: 1597
  • Регистрация: 20-June 06
  • Location:Пловдив

Публикувано: 19 October 2006 - 09:02 PM

профилактиката на дирофилариозата е ежемесечно даване на Ивермектин но в доза 50мкг/кг. Специален препарат е Хартгард, но в Б-я не е регистриран. Таблетките Празимек давани по 1 на 10кг правят доза 300мкг/кг което е много, ако се дава често. Неприятното при дирофиларията е, че се предава от комари и бълхи и реално почти по всяко време може да се зарази. В Гърция дават таблетки от април до октомври. Болестта е лечима в първите три степени на тежест с препарата Имитицид на Мериал. В пловдивско е доста разпространена. Има специални тестове, които бързо дават резултат дали животното е заразено или не. Находката на д-р Коджабашев доказва, че и в Северна България заболяването съществува, а не както някои колеги смятаха, че е присъщо само за южните райони на страната.
User's Signature

ветеринарен кабинет "Д-р КОКО" гр. Пловдив
тел: 0887415207 032/693578
Аз не съм най-добрия лекар, аз просто си върша работата.

#8 Потребителят е офлайн   MeeLa Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 246
  • Регистрация: 13-September 05
  • Location:Русе

Публикувано: 19 October 2006 - 09:21 PM

bl) Нашият ветеринар в Чешко ни препоръча Стронгхолд ежемесечно, като подробно обясни, че е превенция срещу дироилария, бълхи, кърлежи, някакви мухи, снасящи яйца в ушите(не им разбрах името) и чревни паразити. Тук вече почти не се ползва Адвантикс, рядко Фронтлайн, като повечето кучкари са се ориентирали към Стронгхолд-а.
Моля, някой от докторите, посещаващи този форум да ни поясни, съставките, съдържащи се в Стронгхолд-а надеждна борба срещу тези гадове ли са??? n)
Благодаря предварително!
П.С. за справка http://www.emea.eu.i...strongholdL.htm

#9 Потребителят е офлайн   agalina Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 6537
  • Регистрация: 22-October 05
  • Gender:Female

Публикувано: 19 October 2006 - 09:22 PM

Ох ,пак дирофилариоза...Минах и прочетох и ми се разхлопа сърцето.
Лекувала съм това през 1999 година.Любимото ми куче.Тежка борба....Сега като се спомня и ми прилошава!
Писала съм доста за това в този форум - на различни места.Толкова много съм прочела и в такива тънкости съм се завирала ,че..ако мога да ви бъда полезна- на драго сърце.
Първо започнете оттам - направете си бърз тест за Дирофилариоза.Ако е о.к. и няма обезпокоителни симптоми за заболяване - достотъчно е да прилагате като профилактика препарат съдържащ Айвомес- всеки месец през сезона на комарите.За Бг - май-август.Тестът обаче може да е фалшиво отрицателен ако вече кучето някога е приемало Айвомек- с празимек, сева мек или друго.Тогава направете кръвна проба за микрофиларии- препоръчвам проф.Каменов.Пак не е 100 % резултатът защото тези гади дали може да се видят в кръвтта зависи от 1 тон неща - например храна ,ден или нощ ,пълнолуние и т.н.
Лечението зависи от степента на опаразитяването с възрасти форми - червеи - количество ,както и от общото състояние на кучето.Ако ви интересува -мога да ви пусна таблиците за определяне на степените и съответстващото лечение оттам и възможния риск за живота на кучето при лечение.
Лечението е медикаментозно при слабо до средно опаразитяване и хирургическо пълво при силно опаразитяване и после пак медикаменти .Има и 2 главни школи за лечение в медицината - американска и френска.При едната първо се премахват глистите и после микрофилриите, при другата точно обратното.
Каквото и да е - по-добре да се избере лечение пред евтаназия.Разбира се, ако не е твърде късно.Лечението е много много тежко - инжектира се арсениев препарат.Прави се обездвижване.Непрекъснати изследвания.Съпътстваща симптоматична терапия.И Господ да е помощ.Аз успях.

А - сега видя горе в линка една от приетите таблици.Има различни класификации.
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !

#10 Потребителят е офлайн   Apso Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2548
  • Регистрация: 19-October 04
  • Gender:Female
  • Location:Sofia
  • Interests:08886080270
  • Skype:

Публикувано: 19 October 2006 - 09:38 PM

Искам да знам за това заболявание по подробно. Признаци, профилактика,лечението.
Чувала съм че куче може да хване тази болесть и през пиение на вода от локви.
User's Signature

Кога човек взима ски- пьрво,той идва да се научи как да ходи на тях. Кога човек купува кола, то идва в училище да се научи как да кара тази кола. Но кога човек взима куче, вместо сам да научи как да общува със куче, той опитва да учи куче! Тотално объркана работа!
Качена снимка
училище

#11 Потребителят е офлайн   D-r Koko Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Ветеринарен лекар
  • Мнения: 1597
  • Регистрация: 20-June 06
  • Location:Пловдив

Публикувано: 19 October 2006 - 09:44 PM

стронгхолд е европейския вариант на американския хартгард. Относно тестовете: те хващат възрастни женски. При микроскопското изследване се намират микрофиларии. В моята амбулатория винаги правя и двете едновременно. Има обаче момент от около месец и половина, през който ларва 4 и 5 стадий още не е станала възрастна за да я лови теста, а е голяма за да е в кръвта, така че при съмнителна клиника тестуване през два месеца и никакво лечение през този период с Айвомек, защото би могъл да убие ларвата и тя да тръгне по кръвния ток и да направи емболия с летален изход. Интересното при клиничната картина на това заболяване е, че освен сърдечните проблеми в началото много често се започва със кожни проблеми най-често в областта на гърдите и плешките.
User's Signature

ветеринарен кабинет "Д-р КОКО" гр. Пловдив
тел: 0887415207 032/693578
Аз не съм най-добрия лекар, аз просто си върша работата.

#12 Потребителят е офлайн   agalina Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 6537
  • Регистрация: 22-October 05
  • Gender:Female

Публикувано: 19 October 2006 - 10:22 PM

Прилагането на Айвермектини не касаят само времето ,което казвате- около теста.Тези препарати дори веднъж някогa прилагани , стерилизират женските червеи ,а бързият кръвен тест за дирофилариоза е на базата на излъчване на ензими от полово зрелите женски филарии.
Смъртта на лаврите в кръвния ток не може да доведе до емболии с летален изход.До това води смъртта на възрастните форми-глистите.Те се фрагментират от действието на арсениевия препaрат и се придвижват в кръвния ток и частиците могат да доведат до емболии.Ако всичко мине о.к.- се лизират.
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !

#13 Потребителят е офлайн   agalina Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 6537
  • Регистрация: 22-October 05
  • Gender:Female

Публикувано: 19 October 2006 - 10:31 PM

Цитат

Искам да знам за това заболявание по подробно. Признаци, профилактика,лечението.
Чувала съм че куче може да хване тази болесть и през пиение на вода от локви.

Заразяването става само и единстсвено чрез комарите - ако са поели при кръвопиене ларва на Dirofilaria Immitis.И тя се се развила в тях и после те я са инжектирали при ухапване на вашето кучe.
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !

#14 Потребителят е офлайн   D-r Koko Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Ветеринарен лекар
  • Мнения: 1597
  • Регистрация: 20-June 06
  • Location:Пловдив

Публикувано: 19 October 2006 - 10:42 PM

Ивермектините действат ларвоцидно т.е. убиват ларвите във всичките им стадии. Представи си ларва4-5 стадий, която е дълга от5 до 15см и после пак кажи, че емболията няма да убие пациента. Това за стерилизацията на женските откъде си го прочела, защото съм доста добре запознат със заболяването и с препаратите за лечението му, но за такова действие на Айвомека не съм чувал. Действието му се заключава в парализа на нервните ганглии на паразитите и убиването им. Някои породи кучета като Коли, Шелти , Бобтейл и представители на други породи с генетичен дефект имат нарушена или слаба хематоенцефална бариера и проявяват свръхчувствителност към препарата, защото на тях им действа като на паразитите. Доказано е обаче, че дозите необходими да убият микрофилариите не са токсични за никое от изброените кучета. Относно различните арсенови препарати хубаво четете учебниците и ги цитирате, но на практика се използва само меларзомин /ИМИТИЦИД/ и то по специална схема. За подробности относно дирофилариозата посетете ветеринарния форум vvcbg.com където темата е описана подробно и има специална статия по въпроса
User's Signature

ветеринарен кабинет "Д-р КОКО" гр. Пловдив
тел: 0887415207 032/693578
Аз не съм най-добрия лекар, аз просто си върша работата.

#15 Потребителят е офлайн   agalina Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 6537
  • Регистрация: 22-October 05
  • Gender:Female

Публикувано: 19 October 2006 - 10:53 PM

Аз съм използвала Имитицид за лечението на моето куче.Преди 8 години.Скоро беше регистриран във Франция.
Мога да ти пусна статии за стерилизацията на женските филарии от Айвермектините- на мейла ти-не обещавам да е утре обаче- работя и аз.
Дали ларвата L-4 до L-5 е 15 см....не съм го срещала точно това.Обаче възрастния червей е над 30 см.
Не знам колко пъти и как си използвал арсеник - но знам какво става при инжектирането му- двукратно и в моя определен протокол- през 24 часа.....Дано си го виждал ...как кучето започва тремор..после гърчове...дори издържливец като стафа...посинявя...блъска се се в в пода ...през това време се молиш....Не го пожелавам на н-и-к-о-г-о !!!

Не знам за к`ви сайтове говориш и к`ви учебници..Кучето ,чието Голямо сърце лекувахме е на аватара ми.Човек като иска - намира.Не по вашите учебници....
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !

#16 Потребителят е офлайн   D-r Koko Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Ветеринарен лекар
  • Мнения: 1597
  • Регистрация: 20-June 06
  • Location:Пловдив

Публикувано: 19 October 2006 - 11:09 PM

използвал съм само имитицид, но и там нещата не са розови . Кучетата забиват нос в земята и започва едно клатушкане и преплитане на краката, жалка картина. Възстановяват се се обаче и въпреки, че са инвалидизирани завинаги водят сравнително нормален и пълноценен живот.
User's Signature

ветеринарен кабинет "Д-р КОКО" гр. Пловдив
тел: 0887415207 032/693578
Аз не съм най-добрия лекар, аз просто си върша работата.

#17 Потребителят е офлайн   Ancheto Икона

  • Да се радваш на живота като чихи <3
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 4922
  • Регистрация: 18-May 06
  • Gender:Female
  • Location:Варнааааа
  • Interests:Anfaris.King Chihuahuas kennel
    +359 884 733 611
    skype : anna_maria_dimitrova
  • Skype:

Публикувано: 19 October 2006 - 11:48 PM

Чета темата ,а сърцето ми се свива от ужас като гледам видеото и статията. Чета ,за да науча как да предпазвам моите любимци , а вие big_duel ..моля Ви не обръщайте темата в бойно поле. При лечението на много болести все има различия в различните страни. Например за отглеждането на бебета кърмачета постоянно има нещо ,което преди 6 м -1 година са го отричали напълно, а за периода е направо "хит" при педиатрите. Мине се не мине някоя година и може пак старата песен да запеят. Какво да се прави -медицина , не е числа.

#18 Потребителят е офлайн   AXEL Бултериерът Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 647
  • Регистрация: 19-April 06
  • Gender:Male
  • Location:Пловдив
  • Interests:ветеринарен лекар<br />

Публикувано: 20 October 2006 - 09:21 AM

Immiticide(Merial)-органично арсеново съединение р-мо във вода/арсенов перепарат/-то нищо друго не действа на възрастните гадове.Вместо да се карате дайте да обединим усилията си за легализираното използване на този препарат в България.

#19 Потребителят е офлайн   Dr.Yovko Haralanov Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 161
  • Регистрация: 09-September 05
  • Location:Silistra

Публикувано: 20 October 2006 - 11:58 AM

Цитат

профилактиката на дирофилариозата е ежемесечно даване на Ивермектин но в доза 50мкг/кг.

6 мкг/кг са достатъчни
User's Signature

д-р Йовко Хараланов[br]Ветеринарна Клиника "Силистра"[br]Силистра[br]http://www.vvcbg.com[br]

#20 Потребителят е офлайн   Vabank Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1492
  • Регистрация: 09-August 04
  • Location:София

Публикувано: 20 October 2006 - 12:12 PM

За използване на леко нецензурен език, въпреки че според мен КАТО ПОТРЕБИТЕЛ agalina е права - опа едно предупреждение за нея.
За използване на същия нецензурен език, лични обиди към друг потребител и защото на мен КАТО МОДЕРАТОР ми писна всеки път когато agalina каже нещо смислено, някои доктори да почват да се карат с нея - опа предупреждение и за д-р Коко.
Мненията, довели до налагането на предупреждения се намират в Архива, ако искате да се оплачете на някой админ.
Айде лек ви ден.
Ваш модератор несърдечен, заради вас в предупреждения въвлечен: Vabank

User's Signature

Качена снимка Почивайте в мир, мили ангели!

  • (12 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни