Dog.bg Форуми : Зъболекар за котка

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Зъболекар за котка

#1 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 03 June 2007 - 10:10 AM

Котката освен зъбен камък, по моята съвсем лаишка преценка има и проблем с венците - изглеждат възпалени в основата на зъба. Това, че предпочита накиснати гранули пред сухи, мисля, също е показател, че има проблем с гризането на твърда храна.
Има ли ветеринар, който да е по-специализиран (така да се каже), понеже мисля, че в случая не се касае само до махане на зъбен камък.
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#2 Потребителят е офлайн   manus Икона

  • Claymore
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1299
  • Регистрация: 28-February 05
  • Gender:Male
  • Location:София, България

Публикувано: 03 June 2007 - 06:03 PM

наличието на зъбен камък е достатъчна причина за възпалението на венците. а за това до колко са пециализирани ветеринарите в областта на чистенето на зъбния камък и грижите за венците... наскоро коментирахме в една друга тема.

#3 Потребителят е офлайн   D-r Koko Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Ветеринарен лекар
  • Мнения: 1597
  • Регистрация: 20-June 06
  • Location:Пловдив

Публикувано: 04 June 2007 - 01:01 PM

В случая мисля, че възпалението на венеца е само признак на друго доста по-неприятно заболяване.
User's Signature

ветеринарен кабинет "Д-р КОКО" гр. Пловдив
тел: 0887415207 032/693578
Аз не съм най-добрия лекар, аз просто си върша работата.

#4 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 04 June 2007 - 06:36 PM

Цитат

В случая мисля, че възпалението на венеца е само признак на друго доста по-неприятно заболяване.

Може ли малко повече инфо?
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#5 Потребителят е офлайн   manus Икона

  • Claymore
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1299
  • Регистрация: 28-February 05
  • Gender:Male
  • Location:София, България

Публикувано: 04 June 2007 - 06:56 PM

предполагам се има пред вид котешка левкеми, която се манифестира по този начин. не знам дали е това (мисля че се прави изследване по вет кабинетите), но ако е това поставя няколко въпроса
1. какво става ако такава котка се ваксинира?
2. какво става с контактните котки ако са ваксинирани, и съответно ако не са?
3. не би ли трябвало такива котки да се приспиват или има лечение?
4. заразяване само при пряк контакт ли става или човек който е имал контакт с такива котка може да зарази собствената си (чрез дрехи, ръце и тн)

питам защото мисля става дума за Яна, която е една от многото котки живеещи заедно (предполагам няма ваксинирани сред тях). повечето от тях си търсят домове и ще бъдат изложени на Зооекспото, където много хора ще имат контакт с тях и трябва да е ясно какъв е риска ако те си имат котки (независимо дали са доброволци или пък евентуално осиновители).

ако нещо бъркам ще се радвам на корекции c)

#6 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 04 June 2007 - 08:09 PM

За Яна става дума да.
Мога да направя такова изследване във всеки кабинет, така ли?

(що ме плашиш, напоследък само гадости около мен s) )

Другото е, че почти всички котки там са с лоши зъби - млади, стари - всички.

Да не говорим, че живее от няколко дена с моите вече - това много ме плаши. Моите не са ваксинирани.
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#7 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 04 June 2007 - 09:11 PM

Цитат

предполагам се има пред вид котешка левкеми, която се манифестира по този начин.

А какви са другите симптоми? Предполагам, че по един възпален венец не могат да се правят такива радикални заключения?
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#8 Потребителят е офлайн   manus Икона

  • Claymore
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1299
  • Регистрация: 28-February 05
  • Gender:Male
  • Location:София, България

Публикувано: 05 June 2007 - 09:05 PM

Буши, имам чувството че аз пуснах бомбата на притеснението без изобщо да съм сигурен за какво става дума s) малко ми е гузно...
искам да подчертая че наистина това за мен са само предположения и нямам никакви отговори на въпросите които съм задал. надявам се някой вет да мине и да отговори r)

#9 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 05 June 2007 - 10:31 PM

Днес й почистиха зъбите - просто са много развалени. Много глад, а когато има какво да се яде - гадости - млади котки с развалени зъби ... лудото бабЕ, "спасило" две дузини котки и една камара кучета и си ги натъпкало в апртамента - това е резултата.
Ще се оправи момичето.
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни