Dog.bg Форуми : Възпаление на третия клепач!СПЕШНО!

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Възпаление на третия клепач!СПЕШНО!

#1 Потребителят е офлайн   NIKO Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 6
  • Регистрация: 28-April 07
  • Location:София

Публикувано: 28 April 2007 - 07:28 PM

Здравейте, имам кокерче на 3 месеца с възпаление на третия клепач s) , трябва да се направи операция, но се колебая още къде да му я направят. В Анимо в Силвър центъра в Люлин 6 някой има ли наблюдения дали са добри, по принцип там си му биха ваксините и съм много доволна от хората, но все пак това е операция на око и малко се притеснявам.
Така че ако на някой тук кученцето му е претърпяло тази операция моля да напише впечатленията си.
Благодаря много предварително d)

#2 Потребителят е офлайн   Красен Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 316
  • Регистрация: 01-October 04
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 28 April 2007 - 10:10 PM

Бих те посъветвал да се консултираш с д-р Борисов в Павлово, който специализира офталмология. Не знам какво е състоянието на кучето, но операцията по принцип е крайно решение. Надявам се да се оправи и с по-консервативно лечение. Успех!

#3 Потребителят е офлайн   TRADEMARK Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 48
  • Регистрация: 30-January 06
  • Location:София

Публикувано: 29 April 2007 - 12:05 AM

Не мога да те посъветвам къде точно да отидеш , само искам да те успокоя че това със третият клепач не е нещо сериозно
Отстранява се само оперативно ,знам го защото имам френски булдог и
съм го водил на такава "процедура"
Води се операция , но мога да те уверя че не е нещо сложно
Всичко протича за 10-15 мин разбира се под упойка след което си вземаш кучето и се пребираш
Ще ти изпишат някакви капки които да му слагаш на оченцето
Просто няма място за претиснение

Желая ви успех!

#4 Потребителят е офлайн   Красен Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 316
  • Регистрация: 01-October 04
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 29 April 2007 - 02:00 AM

Не съм... много съгласен с горното мнение. Да, операцията е по-скоро "козметична", но трябва добре да се прецени дали наистина се налага оперативно отстраняване на "третия клепач". От това, което знам от втеринарните лекари, т. нар. "трети клепач" всъщност представлява секретираща жлеза и осигурява около 60% от влажността на окото, като създава необходимия минерален баланс. Липсата му не може да се компенсира от само себе си и веднъж премахнат, окото има нужда от допълнително овлажняване. Най-вероятно ще се наложи да се слагат капки до края на живота на кучето. В противен случай се появява ефектът "сухо око", който дава предпоставки за конюктивити и други заболявания.

Така че пак казвам, че е добре да се направи консултация, преди да се вземе решението за леката операция.

P. S. Много моля, ако някой лекар прочете това и открие грешки в казаното от мен, да ме поправи. Аз не съм медицинско лице и само казвам това, което ми беше разяснено от втеринарен лекар, така че е възможно и аз да допускам неточност или неправилно да съм интерпретирал фактите. Мение на втеринар наистина би било полезно.

#5 Потребителят е офлайн   TRADEMARK Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 48
  • Регистрация: 30-January 06
  • Location:София

Публикувано: 29 April 2007 - 08:48 AM

Нямам намерение да споря с никой за това какво и как и защо .....
Просто изказвам мнение от опит с моето куче , на което му беше направена интервенция точно на 3-ия клепач във Ветеринарният Факултет във Стара Загора.
Тогава кучето ми беше на 4 месеца , доколкото се сещам капки не е нужно да се слагат до края на живота му а определено време....ако не се лъжа около месец ,два.
Вече кучето ми кара 8-ма година и мога да ви уверя че никога не е имал проблеми с очичките оттогава насам
Разбира се ако не е потвърдена диагнозата че е възпаление на 3-ия клепач и има вариант на медикаментозно лечение , оперативната намеса е абсурден вариант
Просто исках да поуспокоя човека че това не е нещо фатално и страшно

#6 Потребителят е офлайн   NIKO Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 6
  • Регистрация: 28-April 07
  • Location:София

Публикувано: 29 April 2007 - 09:15 AM

Много благодаря за отговорите и на хората, които ми пратиха лични съобщения. Диагнозата на кокера е "възпаление на третия клепач" със сигурност. Притеснителното беше, че едни казват да се изреже клепача, а други да се прибере и зашие.
После разбрах , че ако се изреже няма как да се овлажнява окото и е възможно да му изсъхне ретината след няколко години. Та за това писах тук да поискам съвет къде да го заведа за тази операция, защото после ще е късно да питам какво да правя ако ми прецакат кученцето.
мерси пак на всички и хубав ден.

#7 Потребителят е офлайн   AXEL Бултериерът Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 647
  • Регистрация: 19-April 06
  • Gender:Male
  • Location:Пловдив
  • Interests:ветеринарен лекар<br />

Публикувано: 30 April 2007 - 09:18 AM

Точно така:Красен е прав и неговият съвет е много полезен!
"Възпаление на третият клепач" не е много точна диагноза.От написаното не става ясно за каво заболяване става дума.
По-вероятно е да става въпрос за изпадане на жлезата на третият клепач,заболяване което има наследствен характер и е често наблюдавано при малките кученца особено при някои породи-англ. и френски булдоци,мастино,американски кокер и др.
Оперативното отстраняване на жлезата се извършва само в краен случай,защото съществува много голям риск от липсата на влага да се развие сух кератоконюнктивит/сухо око/.Най добре е да се извърши хирургично прикрепяне на жлезата.Операцията е доста деликатна и е добре да бъде извършена от лекар имащ опит с подобни операции.В никакъв случай не прибягвайте до прибързано отстраняване на жлезата!!!!!!!!!!!!
P.S.Колкото по-навреме/по-бързо/,бъде извършена операцията,толкова по-добър е изходът!!!!!!!

#8 Потребителят е офлайн   renshi Икона

  • Συγγνώμη! ;)
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1018
  • Регистрация: 22-February 07
  • Gender:Female
  • Location:Λάρισα, Greece

Публикувано: 02 May 2007 - 12:30 PM

Пиша тук, защото от тази сутрин и аз имам същия проблем. След малко отиваме на лекар, но тъй като в Русе няма специалисти-офталмолози, ако се наложи операция не знам дали тук има кой да я направи. Доколкото имам информация по въпроса, мисля че при нас става дума за пролиферация на трети клепач, качвам и снимка на окото за яснота. Знам, че е важно да се реагира бързо, но можем да пътуваме най-рано края на тази, а може би дори другата седмица. Как трябва да се третира окото дотогава? Досега капех тиацил заради вторичен ентропиум, които вече започна да се нормализира, но в момента съм ги спряла защото не знам как ще се отрази на сегашния проблем. По-късно ще споделя и становището на лекуващия ветеринар. Четох някъде, че хирургическата намеса не е неизбежна - понякога нещата можело да се нормализират със "специални капки", край на цитата, възможно ли е?
Извинявам се за обърканата информация и може би глупавите въпроси, но съм доста притеснена. Надявам се да ме разберете.

Прикачени файлове


User's Signature

Качена снимка

#9 Потребителят е офлайн   D-r Koko Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Ветеринарен лекар
  • Мнения: 1597
  • Регистрация: 20-June 06
  • Location:Пловдив

Публикувано: 02 May 2007 - 01:09 PM

В твоя случай операцията е наложителна.
User's Signature

ветеринарен кабинет "Д-р КОКО" гр. Пловдив
тел: 0887415207 032/693578
Аз не съм най-добрия лекар, аз просто си върша работата.

#10 Потребителят е офлайн   renshi Икона

  • Συγγνώμη! ;)
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1018
  • Регистрация: 22-February 07
  • Gender:Female
  • Location:Λάρισα, Greece

Публикувано: 02 May 2007 - 02:54 PM

Да, това е и мнението на нашия лекар, ще оперира в петък. Тендират към премахване на цялата възпалена жлеза, или в процеса на операцията да се реши точно каква част да бъде премахната. Като лаик малко ме притесняват мненията срещу премахване на цялата жлеза, но ми беше обяснено че тя не е единствена и останалите поемат функциите й след отстраняването. Доста се притеснявам, но тъй като не съм компетента не знам какво да мисля..
User's Signature

Качена снимка

#11 Потребителят е офлайн   mysi_charly Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 474
  • Регистрация: 28-August 06

Публикувано: 02 May 2007 - 03:38 PM

относно клиниката в Люлин....лично аз не бих отишла там cl)
User's Signature

Качена снимка

#12 Потребителят е офлайн   kayo Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1008
  • Регистрация: 03-June 05
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 02 May 2007 - 08:38 PM

Цитат

Бих те посъветвал да се консултираш с д-р Борисов в Павлово, който специализира офталмология.

И аз така мисля!
User's Signature

Beagle
[br]БЪЛГАРСКИ КИНОЛОЖКИ КЛУБ БИГЪЛ - bkkbeagle@gmail.com

#13 Потребителят е офлайн   д-р Коджабашев Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 630
  • Регистрация: 19-April 06

Публикувано: 03 May 2007 - 11:21 AM

Цитат

Пиша тук, защото от тази сутрин и аз имам същия проблем. След малко отиваме на лекар, но тъй като в Русе няма специалисти-офталмолози, ако се наложи операция не знам дали тук има кой да я направи.

Има начин да се запази жлезата и това е за предпочитане. Другите жлези не могат да поемат нейната функция. Правил съм такива операции и то успешно.
Колкото до ентропиума, има начини клепачите да се фиксират временно с недразнещи конци докато порасне главата и се реши дали е нужна операция и как да бъде тя извършена.

#14 Потребителят е офлайн   AXEL Бултериерът Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 647
  • Регистрация: 19-April 06
  • Gender:Male
  • Location:Пловдив
  • Interests:ветеринарен лекар<br />

Публикувано: 03 May 2007 - 02:26 PM

НЕ ПРЕМАХВАЙТЕ ЖЛЕЗАТА!!!!!!!!!!.......Прав е д-р Коджабашев.
Доколкото виждам във вашият случай операциите трябва да са две!
1.Коригиране на ентропиума-на горният клепач.
2.Фиксиране на жлезата.
Тиацилът не е подходящ очен препарат в случая!На снимката се вижда,че жлезата е силно възпалена/уголемена,зачервена със жълти фоликулчета/,поради което е нужно подходящо лечение,преди и след операцията.Най-вероятно жлезата е изпаднала вторично,вследствие на възпалението,причинено от ентропиума.Не искам да коментирам професионализма на колегите,но в случая моят съвет е да се обърнете към колега интересуващ се от очни болести.............Шар-пеите са една от породите предразположени към сух кератоконюнктивит!!!!!!!!Ако след отстраняване на жлезата се развие това заболяване лечението струва на месец около 70-80 лева,доживотно е ако искате да спасите окото от ослепяване и при това няма 100% гаранция за благоприятен изход!!!!!!!Запомнете това!Ако вие не сте виждали слепи кучета след отстраняване на жлезата на третият клепач,то аз съм и ви уверявам,че не са много приятна гледка,още повече,че ослепяването е причинено ятрогенно/по-вина на лекаря/!!!!!!!!

#15 Потребителят е офлайн   AXEL Бултериерът Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 647
  • Регистрация: 19-April 06
  • Gender:Male
  • Location:Пловдив
  • Interests:ветеринарен лекар<br />

Публикувано: 03 May 2007 - 02:30 PM

д-р Коджабашев е от Русе.Идете при него за консултация,или лечение на конкретното заболяване,пък после отново се върнете при лекуващия лекар.Не случайно имаме поговорка-"Седем пъти мери,един път режи!"

#16 Потребителят е офлайн   renshi Икона

  • Συγγνώμη! ;)
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1018
  • Регистрация: 22-February 07
  • Gender:Female
  • Location:Λάρισα, Greece

Публикувано: 03 May 2007 - 05:30 PM

Благодаря на всички за мненията и помощта!
Днес бяхме и при д-р Коджабашев, в чиито професионализъм нямам повод да се съмнявам - винаги когато съм се консултирала с него съм срещала разбиране. В понеделник сме в София на операция, не знам как трябва да се отблагодарявам на тези хора, затова че изобщо успяха да ни включат в графика..
AXEL Бултериерът, за съжаление не всички сме лекари и ни се налага да се доверяваме на други. Обикновените хора като мен нямат избор - казва ни се "трябва да се направи това и това" и ние не можем да спорим, тъй като не сме компетентни. Потърсих информация, усъмних се в предложеното лечение.. но противоречиви мнения - колкото щеш.. Има доста хора като мен, адски е трудно когато не си компетентен да взимаш решения, от които зависи здравето на животното, докато гледаш как нещо с него не е наред и ти се къса сърцето. Благодаря и на Вас за отделеното внимание и време!
Единственото, което искам е животното ми да не страда и да взема най-доброто решение за него.. и мисля, че го направих.
User's Signature

Качена снимка

#17 Потребителят е офлайн   NIKO Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 6
  • Регистрация: 28-April 07
  • Location:София

Публикувано: 08 May 2007 - 11:26 AM

Направиха операция на кокера ми , казаха че са фиксирали жлезата, а не са я отстранили. Снощи като се прибрах и като го видях направо се ужасих, но днес изглежда по-добре значително. Стискайте палци всичко да е ок и да не се налага пак да се прави тази операция тъй като той е на 3 месеца все още

#18 Потребителят е офлайн   drjeliazkov Икона

  • drZH
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Ветеринарен лекар
  • Мнения: 834
  • Регистрация: 25-November 07
  • Gender:Male
  • Interests:Плуване, бойни изкуства, музика( свиря на ударни инструменти), кино, политика....

Публикувано: 12 March 2008 - 02:25 PM

От днес :
Шар-пей от Бургас, след 6 неуспешни операции от Ентропиум !
Приложихме техниката : зашиване клепачите за периоста (костта). Безотказна е.
User's Signature

д-р Живко Д. Желязков, двм, специалист хирург
Център PROVIA ветеринарна хирургия
СТАРА ЗАГОРА

Лична страница

#19 Guest_LucaB_*

  • Група: Гости

Публикувано: 12 March 2008 - 02:43 PM

И аз съм се сблъсквала с този прблем /възпаление на жлезата/, а освен това и до операция сме стигали  :o!
Това, което бих желала да коментираме, е може ли да се избегне операцията т.е. има ли медикаментозно лечение, което може да спаси животинката от 'ножа'- капки, мехлеми и пр. Моля, ветовете да споделят опит с нас, а също така ако е възможно нека коментираме и евентуални рецепти- какви медикаменти се прилагат при подобен проблем! Аз мога да споделя какви капки и мехлеми използвахме след оперативната интервенция, ала мен ме интересува какво трябва да се прилага ПРЕДИ....

#20 Потребителят е офлайн   д-р Коджабашев Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 630
  • Регистрация: 19-April 06

Публикувано: 12 March 2008 - 03:49 PM

Понякога може, понякога не.

  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни