Dog.bg Форуми : Чернодробен асцит?

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Чернодробен асцит?

#1 Потребителят е офлайн   briz bein Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 72
  • Регистрация: 05-February 06
  • Location:Бургас

Публикувано: 10 April 2007 - 02:19 PM

Здравейте. Преди няколко дни, съвсем неочаквано почина кучето на моя приятелка. Казвам неочаквано, защото сутринта на 3-ти април я заведохме на кастрация, без да знаем, че повече няма да я видим. Много въпроси останаха без отговори и това не ни дава мира.
На 2-ри април, ден преди операцията лекарите взеха кръв за изследване и всички показатели бяха в норма, кучето- женска на 6 години, беше много жизнена и нямаше никакви видими признаци, че състоянието и може да се влоши. И така на 3-ти я упоиха и започна операцията. Още на първият разрез от корема и започна да тече много кръв и лекарите поискаха разрешение да направят по-голям разрез , за да видят от къде кърви - оказа се черния дроб, освен това по матката,яйчниците, далака и дроба имаше много кисти. След около час я зашиха и казаха, че всичко е нормално и кръвоизливът е спрян.
3-4 часа по-късно кучката започна да излиза от упойката, дори се опитваше да се изправи и изведнъж отново започна да изтича много кръв, лекарите я отвориха втори път, след това пак я зашиха, но кръвоизливът така и не спря, температурата на кучето падна до 35 градуса, опитахме се да я затоплим, биха и ударни дози кръвоспиращи, но тя си отиде.
Диагнозата е чернодробен асцит.
Благодарна ще съм на всеки, който може да ми даде повече информация, питам се имаше ли начин да се разбере по-рано това заболяване, има ли месикаменти, които да спрат това кръвотечение, можеше ли кучето да живее така и докога?
Можеше ли да избегнем фаталния край?
Благодаря предварително.

#2 Потребителят е офлайн   agalina Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 6537
  • Регистрация: 22-October 05
  • Gender:Female

Публикувано: 10 April 2007 - 05:12 PM

Щом диагнозата е чернодробен асцит -защо са я оперирали - то асцита се вижда с просто око..И едва ли кръвните показатели са в норма при такава диагноза...
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !

#3 Потребителят е офлайн   briz bein Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 72
  • Регистрация: 05-February 06
  • Location:Бургас

Публикувано: 10 April 2007 - 06:28 PM

Как се вижда с просто око? На стопанката на кучето е казано, че е нямало начин да се разбере преди да се оперира, а операцията просто е ускорила необратимия процес. Кръвните изследвания наистина са в норма, ние също ги разгледахме. Възможно ли е диагнозата въобще да не е правилна?
Знам, че с въпросите си не мога да върна кучицата или да променя случилото се, но някак искам да знам дали наистина е нямало друг изход.
Лекарите твърдят, че дори и да не я бяха отворили тогава, при следващото разгонване щеше да се влоши.

#4 Потребителят е офлайн   manus Икона

  • Claymore
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1299
  • Регистрация: 28-February 05
  • Gender:Male
  • Location:София, България

Публикувано: 10 April 2007 - 08:46 PM

интересува ме какви са били въпросните изследвания-какво точно е изследвано. в зависимост от това ще се опитам да отговоря дали са имали право. на прима виста само ще кажа че вероятно са изследвани най общи показания (което рутинно се прави), а чернодробните показатели не са. така че съм склонен да вярвам че докторите са прави, защото и клиниката отговаря на това за което става дума (макар че наистина не мисля че е уместно да се говори за асцит в случая)

#5 Потребителят е офлайн   tsveta Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 572
  • Регистрация: 04-May 06
  • Location:sofia

Публикувано: 10 April 2007 - 09:28 PM

Всъщност ще съм благодарна ако напишете малко повече за асцита , мисля , че ще е от полза да знаем повече за него.
п.с.съжалявам за кучето на приятелката ти
User's Signature

Качена снимка

#6 Потребителят е офлайн   nikita4 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 101
  • Регистрация: 03-January 07
  • Gender:Female
  • Location:пловдив

Публикувано: 10 April 2007 - 09:39 PM

Здрасти,прочетох темата ти и макар ,че не съм вет много се озадачих .Моето куче почина с тази диагноза на19 март и мога да ти кажа че изследванията на кръвта категорично я доказваха ,също и ехографа .Кучето ми имаше очевадно голям корем-мисля че самата дума асцит означава събиране на течности ,най-вече в коремната кухина и краката.Съжалявам за кучето и знам ,че мъката наистина е огромна ,ако искаш потърси във форума моята тема ,,куче с подут корем,,мисля че е от януари за да разбереш повече за асцита

#7 Потребителят е офлайн   nikita4 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 101
  • Регистрация: 03-January 07
  • Gender:Female
  • Location:пловдив

Публикувано: 10 April 2007 - 10:02 PM

А също и ,,асцит-колко често пункции,,-на втора стр. от ветиринарен кабинет

#8 Потребителят е офлайн   D-r Koko Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Ветеринарен лекар
  • Мнения: 1597
  • Регистрация: 20-June 06
  • Location:Пловдив

Публикувано: 10 April 2007 - 11:16 PM

Асцит /ascites/ е състояние, при което се събира течност в коремната кухина. Тя може да бъде възпалителна-ексудат или застойна-трансудат. Тази течност не е локализирана в кисти, мехури и прочие. Във вашия случай щом е нямало свободна течност, значи е нямало асцит. Наистина се доказва елементарно. Множеството кисти по матка, далак, черен дроб и други може да означава туморен процес, поликистозна дегенерация на органите, но не е асцит. Ако кървенето е било от черния дроб колегите не са имали големи възможности за реакция, поради факта, че този орган е много кръвоснабден и с особена структура и разкъсванията му много често довеждат до летален край. При такъв случай, когато отворя корема аз бих препоръчал евтаназия или просто бих затворил без да режа нищо. Просто няма смисъл.
User's Signature

ветеринарен кабинет "Д-р КОКО" гр. Пловдив
тел: 0887415207 032/693578
Аз не съм най-добрия лекар, аз просто си върша работата.

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни