Dog.bg Форуми : Луксация на колянното капаче?

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Луксация на колянното капаче?

#1 Потребителят е офлайн   en4o Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 58
  • Регистрация: 16-March 06

Публикувано: 26 March 2007 - 03:34 PM

Някой да знае нещо повече за това? Операция ли е единственият вариант? Как и колко време протича възстановяването? Кучето ми още се възстановява от операция на скъсани кръстни връзки и отново операция толкова скоро ме ужасява........................

#2 Потребителят е офлайн   Дури Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 7742
  • Регистрация: 25-October 05
  • Gender:Not Telling

Публикувано: 26 March 2007 - 03:56 PM

Здравейте,каква порода е кучето ви?На колко години е?Има ли проблем с теглото си..?Моята болонка(мир на праха му)бе скъсал кръстна връзка на задно краче и се възстанови изключително бързо след операцията.В деня след операцията скочи и хукна да "щъка"из апартамента..Моят Еди бе тогава на 16 години.Имаше свръхтегло като следствие от кастрация в зряла възраст.Крачетата му не удържаха тежкото телце..Месец,два след операцията на скъсани, кръстни връзки ,след успешното си възстановяване на оперираното краченце една вечер ..скъса кръстна връзка на другото си задно краче..Ей,така както си ходеше из стаята и внезапно се разкуца..При нас това бе началото на края.Отпушиха се десетки "пробойни" в организма му и накрая почина в клиника "Анимо" на системи..Беше жив ад..Така и не ми казаха от какво точно си отиде..Затова ви питах на колко години е вашето куче и има ли проблем с теглото си..Стискам палци да се закрепи вашият любимец!Поздрав:Дури

#3 Потребителят е офлайн   en4o Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 58
  • Регистрация: 16-March 06

Публикувано: 26 March 2007 - 04:11 PM

Голдън ретривър е, на 2 години и 3 месеца. Проблем с теглото няма, въпреки че е кастриран, но успяваме да го държим на нормални килограми, дори е по-скоро слаб. Проблема е, че необяснимо за мен дълго време различни лекари не успяха да му поставят диагноза за скъсаните кръстни връзки и операцията се направи много късно, в следствие на което цялото му коляно е увредено. Самата операция и възстановителния период бяха много дълги и тежки точно защото травмата беше много отдавна. И това сега е късна реакция на цялостното увреждане на коляното. Не искам и да мисля още какво може да изкочи.

#4 Потребителят е офлайн   Дури Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 7742
  • Регистрация: 25-October 05
  • Gender:Not Telling

Публикувано: 26 March 2007 - 04:15 PM

Хеей Енчо!Та вашият голди е младеж!Не се паникьосвайте.Ще се оправят нещата!Аз вярвам,а вие?Къде го оперираха?Целувки за красавеца Голди!

#5 Потребителят е офлайн   en4o Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 58
  • Регистрация: 16-March 06

Публикувано: 26 March 2007 - 04:20 PM

Младеж е, вярно е! Ама нещо не му върви.............Няма вярвам, не вярвам, за това куче съм способна на абсолютно всичко до колкото зависи от мен! И не е Голди, моля, казва се Златко.............. wink

#6 Потребителят е офлайн   Дури Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 7742
  • Регистрация: 25-October 05
  • Gender:Not Telling

Публикувано: 26 March 2007 - 04:28 PM

l) Златко златното ви момченце си има най-големият късмет -попаднало е на любящи и грижовни стопани,а това е нещо ,за което си мечтае всяко куче по света!Не казахте къде оперираха Златко? r)

#7 Потребителят е офлайн   en4o Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 58
  • Регистрация: 16-March 06

Публикувано: 26 March 2007 - 04:41 PM

Ами мислех да се въздържа от тази информация, но май няма значение. Оперираха го в Анимо, те бяха тези които най-накрая му поставиха диагнозата. Но да се върна на темата, ако някой все пак знае нещо повече за въпросната луксация.............

#8 Потребителят е офлайн   Дури Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 7742
  • Регистрация: 25-October 05
  • Gender:Not Telling

Публикувано: 26 March 2007 - 05:08 PM

http://itavet.info/v...ent/view/25/42/ wink

#9 Потребителят е офлайн   m_karabadjakov Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 42
  • Регистрация: 23-February 07

Публикувано: 26 March 2007 - 06:16 PM

Луксацията на колянното капаче е проблем решим само оперативно.Възстановителния пероид е толкова колкото при скъсани кръстосани връзки.

#10 Потребителят е офлайн   en4o Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 58
  • Регистрация: 16-March 06

Публикувано: 27 March 2007 - 08:36 AM

Цитат



............................Благодаря все пак, но достатъчно сме обикаляли по различни клиники и на този етап ми се ще да се огранича с една!

#11 Потребителят е офлайн   en4o Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 58
  • Регистрация: 16-March 06

Публикувано: 27 March 2007 - 08:44 AM

Цитат

Луксацията на колянното капаче е проблем решим само оперативно.Възстановителния пероид е толкова колкото при скъсани кръстосани връзки.


От това с възстановителния период се притеснявам най-много.......Вярно е, че предния път операцията беше тежка, заради усложнения и съответно възстановяването също е тежко. Много ми се иска този път по-бързо да се позакрепи..................Хем съм наясно, че трябва възможно най-скоро да го оперират, хем като знам, че още не е съвсем стабилен и всичко трябва да се повтори................и колко време го болеше и сме го носили и не искаше да ходи.............

#12 Потребителят е офлайн   m_karabadjakov Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 42
  • Регистрация: 23-February 07

Публикувано: 27 March 2007 - 07:14 PM

Това ще прецени лекуващия лекар кога е най-подходящия момент за операция.Възстановителния период е най-малкото нещо което трябва да те притеснява,макар че е тежко да гледаш любимеца си в такова състояние ... преглъщаш го и действаш друг начин няма

#13 Потребителят е офлайн   erik-pux Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 45
  • Регистрация: 11-February 07
  • Gender:Female
  • Location:Sofia

Публикувано: 20 April 2007 - 07:11 PM

Здравеи те!Много сам притеснена от диагнозата на доктора която даде за моя сладур и до като рових за информация открих вашата тема.Незнам дали става вапрос за сьщото,но моля да ми помогнете сьс савет.Откриха му скьсана вразка на задно коляно.
User's Signature

boikoadi@abv.bg

#14 Потребителят е офлайн   m_karabadjakov Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 42
  • Регистрация: 23-February 07

Публикувано: 21 April 2007 - 12:11 AM

колената са само 2 и то на задните крайници :) отпред няма колена ... това е за уточним неточността която сте допуснали.А диагнозата най-вероятно е скъсана кръстосана връзка.Проблема е решим само оперативно.Предпиремете мерки при лекувашия лекар и имайте повече доверие.

#15 Потребителят е офлайн   shnorhi Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 329
  • Регистрация: 07-November 06
  • Location:Пловдив / София

Публикувано: 21 April 2007 - 02:47 PM

Мисля, че тук е мястото да споделя и моите премеждия. Кучето ми е Дого аржентино, все още е малък и не е достигнал оптимални килограми. Въпреки това се появиха проблеми при лактите на предните крайници. Виждал съм много кучета от едри породи с такива мазолоподобни израстъци в тези зони и проблема май идва от голямото тегло и триенето на тези места в твърди повърхности. Нямам представа дали това е луксация или как се нарича точно. Тук искам да представя моя частен случей.
Преди време на левия лакът на кучо се появи нещо като голяма пъпчица с връх. Не обърнах внимание отначало и това връхче се разрастна и стана бая широка коричка. Опипвайки мястото усещах някакво твърдо образувание под кожата на засегнатия участък. Решението на лекарите беше да се отстрани оперативно тъй като вече е в доста напреднал стадий. Цепнаха мястото и раната беше зашита. И от тук започнаха проблемите. Сещате се, че операция на лакът и то при куче трудно би могла да се опази.
Първо логично пробвах с различни методи на превръзка - издържаше до ден и се изхлузваше

Качена снимка

На третия ден конците изпуснаха, раната се отвори и се наложи Хуго пак да бъде упоен и шит.
За да не дърпа бинтовете пробвах и с яка, голяма мъка а и превръзката пак падаше в движение.

Качена снимка

На всичко отгоре шевовете пак поддадоха отчасти и за трети път дого влезе в операционната. Този път се наложи да бъде изрязана тъкънта около цепката наново и този път докторите се подсигуриха с два шева - вътрешен и външен. Дойде ми идеята да му взема някаква детска дрешка, която да предпазва от търкане мястото.

Качена снимка

Най-накрая това беше решението. След един месец ходене по мъките, операцията зарастна. Ето и как е крачето му в момента:

Качена снимка

Слава богу всичко свърши. От няколко дни обаче забелязах появата на същите признаци и при другия лакът. Този път не чаках и веднага отидох при вета. Каза да го мажа с Кортизем на Virbac.

Качена снимка

Използвам и Refrigerans - мехлем за ожулвания и възпалителни отоци. Мисля че има някакъв положителен резултат и оперативната намеса ще бъде избегната този път, силно се и надявам 1super
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
www.infidance.com

#16 Потребителят е офлайн   D-r Koko Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Ветеринарен лекар
  • Мнения: 1597
  • Регистрация: 20-June 06
  • Location:Пловдив

Публикувано: 21 April 2007 - 08:30 PM

А направи ли най-важното в този случай- да промениш условията на отглеждане и по точно да е на мека постелка?
User's Signature

ветеринарен кабинет "Д-р КОКО" гр. Пловдив
тел: 0887415207 032/693578
Аз не съм най-добрия лекар, аз просто си върша работата.

#17 Потребителят е офлайн   shnorhi Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 329
  • Регистрация: 07-November 06
  • Location:Пловдив / София

Публикувано: 23 April 2007 - 10:30 AM

Качена снимка

мисля че достатъчно съм се погрижил за неговия уют у дома, проблема е като излезем навън, някой път ляга на земята да си почива а не навсякъде е трева b)
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
www.infidance.com

#18 Потребителят е офлайн   D-r Zoro Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 3
  • Регистрация: 21-May 07

Публикувано: 21 May 2007 - 07:33 AM

Цитат

Мисля, че тук е мястото да споделя и моите премеждия. Кучето ми е Дого аржентино, все още е малък и не е достигнал оптимални килограми. Въпреки това се появиха проблеми при лактите на предните крайници.

Tova e chesto sre6tan problem pri edrite porodi kucheta.Stopanite se pritesniavat i otivat pri kolega i se zapo4vat edni prodaljitelni le4enia bez osoben uspeh.Lechenieto e operativno pri tejki Bursiti na stavata,koito ne se povliavat medikamentozno.Diagnoza po telefona ne se postavia,no ot snimkata koiato vijdam vashiat problem e savsem razlichen.Kortizem,Diprozon e dobro reshenieno da znaete,che moje da se poiavi otnovo.Dogoto e predrazpolojeno kam kojni zaboliavania.

#19 Потребителят е офлайн   Lutchezar Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1705
  • Регистрация: 02-January 06
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 26 May 2007 - 01:58 AM

Имах си и аз един звяр с подобни проблеми. За да не се стига до там 1-во и задължително условие /подкрепям д-р Коко/ - да спи на МНОГО МЕКА постелка. 2-ро - ДА НЕ СПИ НА ТЕЧЕНИЕ - т.е. до врата например - Бурзата се влияе много зле /личен опит/ - докато се чудехме дали и с какво да мажем изби и изтече около 100-150 мл течност - за късмет точно в ръцете на неговия си доктор - много стопани подценяват опадалата козина и загрубяването на кожата на "лактите", а от това страдат само кучетата. Лечението е медикаментозно и оперативно и е строго индивидуално!
User's Signature

,,Работата по общественополезни каузи е бавна, уморителна, неблагодарна, а ползите ще се видят най-рано от следващото поколение. Освен това всички, които имат някакъв пряк търговски интерес от тези каузи, се вбесяват, като видят, че ти нямаш такъв и постоянно ти вменяват мисли, постъпки и чувства, които и при най-голямо желание ти не можеш да си спомниш да си помислил, направил или изпитал..."

#20 Потребителят е офлайн   tangenta Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 94
  • Регистрация: 09-January 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 31 October 2008 - 10:26 AM

Обръщам се за съвет към докторите в този форум. Имам шпиц почти на 1 година - от 4-5 месеца забелязах, че получава схващания на задните крака - първоначално през няколко дена, после зачести до 1-2 на ден.  След масажиране на крачето, продължаваше да тича и лудува. Лекарят предположи възпаление на аналната жлеза и след инжекциите и лечение с невробекс, имаше известно подобрение. Но вчера се получи ужасно схващане на цялата задница и отказа дори да се изправи - откриха й вродена луксация на колянните капачета. Препоръчаха ми оперативно закрепване на капачето. След като цяла нощ ровя в интернет и виждам, че всички го потвърждават, ще предприема операция.
Въпросът ми е, дали това окончателно ще реши проблема или в напреднала възраст ще има нови схващания и износвания на ставата. Ще трябва ли постоянно да е на лекарства? Имам и още един въпрос, но от етично естество - след като е вродено, означава ли, че е унаследен този проблем или просто моята Тара е изтеглила късата клечка.

  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни