Dog.bg Форуми : Гъбички при котка

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Гъбички при котка

#1 Потребителят е офлайн   СНЕЖАНКА Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1045
  • Регистрация: 22-February 06
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 13 March 2007 - 12:16 PM

Черната ми дебеланка е гъбясала отсекъде s)
Има на врата си огромно голо петно, с размер по-голям от 1 железен лев.
На бутчетата има също 3 по-малки петна.
Вчера й сложиха първа ваксина за гъбички.
Предписаха Имаверол за мазане междувременно.
Въпроса ми е как да си предпазя другите 2 котки да не плъзнат гъбичките и по тях?

#2 Потребителят е офлайн   D-r Koko Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Ветеринарен лекар
  • Мнения: 1597
  • Регистрация: 20-June 06
  • Location:Пловдив

Публикувано: 13 March 2007 - 02:21 PM

Вижте какви са гъбичките и ако някоя от предлаганите ваксини на пазара ги покрива- ваксинирайте другите котки. Също така първите няколко дни мажете по-упорито за да намалите риска от отделяне на гъби по околната среда.
User's Signature

ветеринарен кабинет "Д-р КОКО" гр. Пловдив
тел: 0887415207 032/693578
Аз не съм най-добрия лекар, аз просто си върша работата.

#3 Потребителят е офлайн   СНЕЖАНКА Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1045
  • Регистрация: 22-February 06
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 13 March 2007 - 09:41 PM

Абе малко съм скептична към тия ваксини.
На тая котка се съгласих да сложат заради тежкото й положение, но на здрава котка току така да се слага... не знам...
Само това ли е начина да предпазя другите две котки? Нещо под формата на дезинфектанти за битова употреба или и аз не знам какво - няма ли?

Как да мажа по-упорито? Повече пъти или както е предписано един път пък да търкам повече петното ли?

Освен това имам нов въпрос. Имаверола е токсичен за котки, та се чудя ако си изближе намазаното място какво може да й стане? Ще се отрови ли и до каква степен?

#4 Потребителят е офлайн   manus Икона

  • Claymore
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1299
  • Регистрация: 28-February 05
  • Gender:Male
  • Location:София, България

Публикувано: 13 March 2007 - 09:58 PM

явно няма нужда да пиша в тази тема.

#5 Потребителят е офлайн   СНЕЖАНКА Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1045
  • Регистрация: 22-February 06
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 13 March 2007 - 10:11 PM

Брейййй начи, как го каза само bl)

Цитат

след това по мое лично мнение направи консултация с друг лекар (а понеже знам че няма да го направиш поне говори с твоя) за смяна на терапията

Откъде тая увереност че няма да го направя. Ма адски мразя такива генерални заключения начи.
И защо да сменям терапията? Не може така да се сменя всеки ден различно. Поне да се види има ли резултат от тази, а ако трябва ще се смени, но след време. Иначе как ще разбера кое е помогнало.
Впрочем аз изобщо не оспорвам диагнозата, така че и терапията не виждам да е наложително да се сменя.

Цитат

и още нещо-когато мазах кучето с Имаверол (също като теб просто на око поставена диагноза)

С това пък направо ме уби. Диагноза "на око"? Не знам защо си с такива впечатления, но определено са погрешни.

Интересно би ми било да чуя твоите предположения? Като/ако не са гъбички какво ли е тогава (точно имайки предвид положението и състоянието на Снежанка).

#6 Потребителят е офлайн   m_karabadjakov Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 42
  • Регистрация: 23-February 07

Публикувано: 14 March 2007 - 01:50 AM

Виж сега ... предложението да ваксинираш и другите котки е най-адекватното ако диагнозата е поставена правилно! Няма друг принцип в медицината в конкретния случай.Целта е организма да създаде антитела против спорите на тези гъбички и при евентуален контакт с тях да бъде адекватен.Кое те кара да бъдеш скептична спрямо ваксините немога да разбера?

#7 Потребителят е офлайн   AXEL Бултериерът Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 647
  • Регистрация: 19-April 06
  • Gender:Male
  • Location:Пловдив
  • Interests:ветеринарен лекар<br />

Публикувано: 14 March 2007 - 08:48 AM

Ваксините са срещу хифите/не спорите/ на гъбичките.Ако съм разбрал правилно Снежанка пита дали има някакъв начин да унищожи спорите във стаите,леглата,въобще където могат да се скрият .Ваксинирането няма да реши този проблем.Има различни начини-препарати за пръскане,но според мен бактерицидната лампа е едно елегатно решение в случая/като разбира се спазват инструкциите/
Поздрави!

#8 Потребителят е офлайн   Ancheto Икона

  • Да се радваш на живота като чихи <3
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 4922
  • Регистрация: 18-May 06
  • Gender:Female
  • Location:Варнааааа
  • Interests:Anfaris.King Chihuahuas kennel
    +359 884 733 611
    skype : anna_maria_dimitrova
  • Skype:

Публикувано: 14 March 2007 - 10:32 AM

Ето и линк към тема , която бях пуснала за антибактерицидните лампи Използвали ли сте антибактерицидна лампа?

#9 Потребителят е офлайн   mishelin26 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 65
  • Регистрация: 27-January 08

Публикувано: 05 March 2008 - 06:49 PM

Предполагам, че не сме единствените сблъскали се с този проблем. Въпросчето ми е за колко време приблизително пораства окапалта козинка и с какво сте се лекували. Нашия вет ни бил инжекция (мъжа ми я води) и казал 14 дни да мажем с Ламизил крем. Козинката обаче продължава да капе - докога ли. Иска ми се с магическа пръчка да и мине ама не става ;D

#10 Потребителят е офлайн   Меги Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 805
  • Регистрация: 22-November 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 06 March 2008 - 08:15 AM

Какава инжекция ви е бил доктора?Ние когато сме имали котета с гъбички им биеха Поливак , който се бие 3 пъти през месец и обикновено след първата инжекция козинката окапва още повече.
User's Signature

[url=http://www.catfriendsbg.hit.bg]Качена снимка

#11 Потребителят е офлайн   mishelin26 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 65
  • Регистрация: 27-January 08

Публикувано: 06 March 2008 - 09:28 PM

каква е тази бактерицидна лампа? нещо не ми отваря, направо ми прехвърля към начална страница на форумите :(
Меги - не е тази ваксината. Мъж ми не можа да се сети точното име и е оставил бележката в работилницата, но помни че била руска и почва с нещо Мико.....Док е казал, че заразените места ще имч окапе козината - за сега са още две, едно до първото на върха на главата с големината на 1 ст. и другото е отдолу на врата по-големичко е. Чудя се как да предпазя и котката от вторично повтаряне и децата ми, които са малки и са все по земята. Мием си ръчичките по 100 пъти, чистя къщата по 2 пъти на ден, но ми се ще по някакъв начин да дезинфекцирам цялата къща

#12 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 06 March 2008 - 10:05 PM

http://dog.bg/forum/index.php/topic,5008.m....html#msg128260
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#13 Потребителят е офлайн   mishelin26 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 65
  • Регистрация: 27-January 08

Публикувано: 06 March 2008 - 10:57 PM

bushkata - мерси много за линка. Знаеш ли някой да е ползвал такива. От последния линка http://www.prizone.b...iev/models.html се спрях на въздушния стерилизатор. Сега ще взема и да им пиша да видя какви са им цените 

#14 Потребителят е офлайн   mishelin26 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 65
  • Регистрация: 27-January 08

Публикувано: 11 March 2008 - 11:01 PM

колко време след първата ваксина спира да капе козината? Аз си вислех че е до 3-4 дни, но мина цяла седмица и козина продължава да пада (темето и остана почти голо, все едно съм я обръснала ;D) Освен това кожата и се лющи:( Тръгнах на работа и дадах задача на мъжа ми да мине да пита доктора, но той хич не е сериозен :huh:

#15 Потребителят е офлайн   tedinceto_96 Икона

  • *Фен*
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1770
  • Регистрация: 17-June 07
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 15 June 2008 - 03:47 PM

ние имахме същите гъбички но ползвахме имаверол+ветеузан.

#16 Потребителят е офлайн   crashzone Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 2
  • Регистрация: 04-September 08

Публикувано: 17 October 2008 - 10:32 PM

Здравейте,

Включвам се с въпрос, по-скоро въпроси по отношение на гъбичките, защото съм ужасно притеснена.
В началото на седмицата (преди 4 дни) прибрах от улицата едно бебе на не повече от месец. Плачеше пред офиса ми и сърце не ми даде да го отмина. Оказа се ужасно гъбясало - отпред по муцунката, горе на главичката, по цялото коремче. Не знаех какво е първата вечер, но на следващия ден го потвърди и ветеринарен лекар, при който отидохме. Обясни ми, че котето сигурно има глисти, които са отслабили имунната му система и това е причината за появата на гъбичките. Даде ми лекарство, с което да мажа засегнатите участъци и сложи на малката пастичка за вътрешно обезпаразитяване.

Нищо повече не ми каза и аз си тръгнах сравнително спокойна. Чак след това като се разтърсих из форумите се изплаших. Оказва се, че гъбичките се предават лесно на хора - моля ви някой с опит да ми каже дали заразяването е неизбежно, в какво се изразява и т.н. Всички хора, с които говоря до момента ми казват да махна котето, но не мога - то е бебе, съвсем беззащитно и ужасно искам да го излекувам преди да започна да му търся дом.

Същевременно тук има още две котета - на 4 и 5 месеца - изолирала съм мъничката от тях, не ги пускам да припарят. Сърдят се, но за тях е по-добре.

А бебето непрекъснато иска да се гушка, гледа ме с големите сини очи тъжно, тъжно. Ужасно искам да я гушна, но се притеснявам, че ще си докарам сериозна беля. Вечер я затварям да спинка в клетка за пренасяне на котета (от едно от другите две). Тя не се дърпа, нито плаче или се опитва да излезе, но на мен ми е ужасно терсене. Ако не я затворя, веднага се опитва да се качи на леглото и да се сгуши под мишницата ми.

Не знам доколко да вярвам на всякакви мнения, които чета във форумите - хората от време на време стават странно истерични, а ветеринарният лекар дори не ми спомена за възможност от зараза. И понеже нямам достатъчно достоверна информация, непрекъснато се притеснявам ту, че не се отнасям добре към котето, ту че аз и хората около мен ще си имаме сериозни здравословни неприятности.

Искам да попитам няколко неща:

Въпреки че започнах да я мажа с пастичката (подобна е на вазелин) козинката и упорито пада на мънички кичурчета - нормално ли е това?

Колко време след началото на терапията е нормално да започне възстановяване? Лекарят каза, че трябва да я мажа поне седмица, а козинката ще порасне за месец, но това означава ли, че котето вече ще е добре и излекувано?

Глупаво е предполагам да питам затова, при положение, че не мога да кажа точно с какво я мажа (лекарят ми сложи мехлема в една спринцовка, нито знам от какво е, нито каква марка), но все пак - ако малката се ближе след като я намажа, има ли опасност за нея и как да я предпазя?

Възможно ли е гъбичките да се излекуват напълно? Знам, че при хората това е трудно и сложно, идея няма как е при животните...

Чувам за противогъбични ваксини, но предполагам, че котето е прекалено мъничка за такава?

Има ли някаква специална храна, която ще помогне да се засили бързо имунната система на мъничето? В момента яде мляко, мека шунка, пастет и хляб, накиснат в рибен сос.

Знам, че питам много неща и изписах цял ферман, но бебето е страхотно и много добричко и сърцето ми се къса, че е болничко...  :'(

Ще ви бъда благодарна за мнения по темата, ако някой сподели опита си също... В понеделник отново ще отидем на лекар и тогава и него ще го засипя с въпроси...

Качена снимка

Качена снимка

#17 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 17 October 2008 - 10:41 PM

Купете му хубави гранули, за малко бебе, добавяйте му и варено пиле, внимателно обезкостена риба. Питайте лекаря за витамини (питайте го и за хубава храна).
Ще се оправи  :blink:
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#18 Потребителят е офлайн   tedinceto_96 Икона

  • *Фен*
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1770
  • Регистрация: 17-June 07
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 17 October 2008 - 10:46 PM

Когато моята котка имаше гъбички аз още незнаех и си я гушках, но нищо ми няма.

#19 Потребителят е офлайн   Fullmoon Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2269
  • Регистрация: 27-January 08
  • Gender:Female

Публикувано: 17 October 2008 - 11:10 PM

На теория някои видове гъбички могат да се предадат на човек. Каква е вероятността на практика- само ветеринарен лекар може да каже.
Освен това нашето тяло има контакт с какво ли не - дори туберкулоза например; гъбични спори може да си донесете и отвън с дрехите, дори никога да не сте гледали животни вкъщи. Всеки човек има някакъв имунитет, кожата на тялото му има защитна функция и т.н. Ако имунитета и хигиената са ОК, не се разболяваме.
Стискам палци на вас и бебето коте. ;)
User's Signature

Качена снимка

#20 Потребителят е офлайн   d-r Bobadova Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 6824
  • Регистрация: 22-October 07
  • Gender:Female
  • Location:P. Sherman 42 Wallaby Way, Sydney

Публикувано: 17 October 2008 - 11:32 PM

И! Гъбична инфекция се доказва само чрез изследване!
User's Signature

Ветеринарна клиника "Добро хрумване!" ул. "Княз Борис I" N125, София
тел: 929 80 29; 0896 604 835
Качена снимка

  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни