Dog.bg Форуми : Използването на серум за гана, право

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Използването на серум за гана, право

#1 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 07 March 2007 - 09:47 AM

Моля ви, можете ли да ми обясните принципа на използване на серумите.
Защо и дали трябва да се повтарят, през колко време (четох за 12 ч, за 24 ч, за през няколко дни или за липса на нужда от повторно поставяне)?
Каква е разликата при предпазване и при лечение?

Благодаря ви.
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#2 Потребителят е офлайн   D-r Koko Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Ветеринарен лекар
  • Мнения: 1597
  • Регистрация: 20-June 06
  • Location:Пловдив

Публикувано: 07 March 2007 - 03:28 PM

Серумите представляват готов имунитет. Те се използват в различни схеми в зависимост от това дали искаш да излекуваш дадено животно или искаш да предпазиш останалите животни, които са в контакт с болното. При втория случай ваксините /ако не е ваксинирано/ са безполезни защото именитета се изгражда за 14 дни, а през този период те са податливи на инфекцията, пък и може да са вече заразени и да са в инкубационен период. Различните серуми имат специфични дози и схеми.
User's Signature

ветеринарен кабинет "Д-р КОКО" гр. Пловдив
тел: 0887415207 032/693578
Аз не съм най-добрия лекар, аз просто си върша работата.

#3 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 08 March 2007 - 12:02 AM

Благодаря.
А специално за Гискан-а?
Мнение от вашия опит с него?
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#4 Потребителят е офлайн   Lutchezar Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1705
  • Регистрация: 02-January 06
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 08 March 2007 - 01:52 AM

В България могат да се намерят:

Гискан 5. не е лицензиран за употреба в България.

Не покрива нашенските щамове на Гана, както напоследък руснаците признават - и техните. за Парво ако се започне при първи признаци на болестта в комбинация с антибиотици, системи и сулфонамиди почти винаги се постига оздравяване.


ОФФ: Цена в аптека навън за разфасовка 2.5ml - 1.5$ цена на едро у нас 5-6 лева, крайна цена - 8лв. Проблем е доставката до тук, трябва да е в хладилник/хладилна чанта, обикновено контрабандистите се справят де, типичната доставка е по влак.


СЫВОРОТКА ПОЛИВАЛЕНТНАЯ ПРОТИВ ЧУМЫ, ПАРВОВИРУСНЫХ ИНФЕКЦИЙ И ВИРУСНОГО ГЕПАТИТА ПЛОТОЯДНЫХ Също нелицензиран. Разфасовки по 10мл. Ефект от лечението - аналогичен. Цена на едро в България 5лв.


последно - неиднетициран руски серум в тъмни шишета от 5/10мл. Аналогичен, за всеобщо учудване работи както и горните 2. Цена - 5-6-7лева


Това е моят опит
User's Signature

,,Работата по общественополезни каузи е бавна, уморителна, неблагодарна, а ползите ще се видят най-рано от следващото поколение. Освен това всички, които имат някакъв пряк търговски интерес от тези каузи, се вбесяват, като видят, че ти нямаш такъв и постоянно ти вменяват мисли, постъпки и чувства, които и при най-голямо желание ти не можеш да си спомниш да си помислил, направил или изпитал..."

#5 Потребителят е офлайн   D-r Koko Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Ветеринарен лекар
  • Мнения: 1597
  • Регистрация: 20-June 06
  • Location:Пловдив

Публикувано: 08 March 2007 - 02:59 PM

Аз съм доволен от сыворотката, но трябва да се започне лечение колкото е възможно по-рано. Относно предпазното действие няма проблем.
User's Signature

ветеринарен кабинет "Д-р КОКО" гр. Пловдив
тел: 0887415207 032/693578
Аз не съм най-добрия лекар, аз просто си върша работата.

#6 Потребителят е офлайн   animal.dr Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 82
  • Регистрация: 20-February 05
  • Location:СОФИЯ- animal.dr@abv.bg

Публикувано: 09 March 2007 - 01:45 AM

"Не покрива нашенските щамове на Гана, както напоследък руснаците признават - и техните"

Лъчезаре, ще ти бъда благодарен да споделиш или да дадеш линк за тази информация! Благодаря!
User's Signature

www.doctoranimals.com

#7 Потребителят е офлайн   Lutchezar Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1705
  • Регистрация: 02-January 06
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 09 March 2007 - 08:27 AM

Применение гипериммунной сыворотки при нервной форме чумы безрезультативно
+ на още няколко места. Все пак в много източници се препоръчва употребата на различни серуми, лошото е че обикновено са в комбинации с глобулили а също така с имуностимулатори от последни поколения за които не сме и чували тук. наблягат и на инжективната хомеопатия, имат и няколко лекарства тип "панацея" - фоспренил и ронколейкин например.

Препоръчвам за серумите просто Google търсене, излизат една камара връзки, може да се чете с месеци. На малко места се споменава че не действа на гана, може би трябва да се конкретизирам че съм съсредоточен върху действието на серумите върху нервната форма.
User's Signature

,,Работата по общественополезни каузи е бавна, уморителна, неблагодарна, а ползите ще се видят най-рано от следващото поколение. Освен това всички, които имат някакъв пряк търговски интерес от тези каузи, се вбесяват, като видят, че ти нямаш такъв и постоянно ти вменяват мисли, постъпки и чувства, които и при най-голямо желание ти не можеш да си спомниш да си помислил, направил или изпитал..."

#8 Потребителят е офлайн   agalina Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 6537
  • Регистрация: 22-October 05
  • Gender:Female

Публикувано: 10 March 2007 - 11:47 PM

Боже!!!Всичко това сериозно ли е дето е написано????Честно казано - ако имах права -некои щяха да си имат бан секак!Озаптете се!
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни