Dog.bg Форуми : Куче с епилепсия

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (4 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Куче с епилепсия

#1 Потребителят е офлайн   logrus_ Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 4
  • Регистрация: 29-July 06

Публикувано: 29 July 2006 - 07:38 PM

Атина(ротвайлер на 5 гдини)разви заболяването епилепсия преди година и половина.Лекувахме я последователно с карбамазепин и депакин.Сега тя е и на двете лекарства с максимални дози ,но въпреки това положението и се влошава.Разбрахме,че фенобарбиталът(таблетки) е по-силно лекарство и дава по-добри резултати.Чухме ,че в такъв форум хора с проблем като нашия са получили помощ,така че ако някой може да ни помогне да намерим от някъде това лекарство,бихме били много благодарни.

#2 Потребителят е офлайн   NadqampKarma Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 361
  • Регистрация: 13-April 06
  • Location:Варна, България

Публикувано: 31 July 2006 - 09:15 AM

За съжаление, май всички са на море.Стискам палци за кучето, тази порода ми е присърце, успех!
User's Signature

[br]_____________www.virtualtown.forumup.com_______________

#3 Потребителят е офлайн   logrus_ Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 4
  • Регистрация: 29-July 06

Публикувано: 31 July 2006 - 01:47 PM

благсдаря за съчувствието , това е нещо ,което не се среща често.надявам се да успея да осигуря на Атина още поне някой и друг месец.

#4 Потребителят е офлайн   trenertg Икона

  • ветеринарен лекар -етолог
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2307
  • Регистрация: 22-December 04
  • Gender:Female
  • Location:Cофия
  • Interests:обучение на кучето , клинична етология и изследване на поведението при кучето и котката, зоопсихология .
    немско овчарко куче :) , боксер , мин пин
  • Skype:

Публикувано: 31 July 2006 - 01:55 PM

за съжаление фенобарбитал е спрян от производство s)

#5 Потребителят е офлайн   d-r spas Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 35
  • Регистрация: 27-May 06

Публикувано: 31 July 2006 - 03:33 PM

Спрете Карбамазепина и го сменете с Ривотрил.Карбамазепина намалява ефекта на Депакина.Вместо Депакин може да използвате Конвулекс 300 хроно,два пьти дневно,в зависимост от килограмите на кучето.Изобщо най-подходящата комбинация е Конвулекс 300 хроно плюс Ривотрил.Конвулекса се продава без рецепта.За Ривотрила ще ви трябва зелена рецепта.

#6 Потребителят е офлайн   logrus_ Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 4
  • Регистрация: 29-July 06

Публикувано: 01 August 2006 - 10:03 AM

Цитат

Спрете Карбамазепина и го сменете с Ривотрил.Карбамазепина намалява ефекта на Депакина.Вместо Депакин може да използвате Конвулекс 300 хроно,два пьти дневно,в зависимост от килограмите на кучето.Изобщо най-подходящата комбинация е Конвулекс 300 хроно плюс Ривотрил.Конвулекса се продава без рецепта.За Ривотрила ще ви трябва зелена рецепта.

благодаря за съвета,но не оставайте с погрешното впечатление,че ветеринарните лекари от клиниката не са премислили всички варианти.проблемът е точно в зелената рецепта - и в нежеланието на "хуманните"лекари да помогнат,като им обясниш,че става на въпрос за домашен любимец.

#7 Потребителят е офлайн   Teddy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 662
  • Регистрация: 16-May 05
  • Location:София, Младост 1

Публикувано: 01 August 2006 - 11:56 AM

Лично мое мнение без да настоявам, че съм права - отидете в бившите поликлиники и попитайте различни лекари, ако вашето GP не е съгласно то не може да няма поне един доктор, който да е. Вероятно ще иска съответно заплащане за услугата, но .... Не казвам, че е редно, но мисля че е възможно.
User's Signature

Прави каквото трябва, да става каквото ще!

#8 Потребителят е офлайн   agalina Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 6537
  • Регистрация: 22-October 05
  • Gender:Female

Публикувано: 05 August 2006 - 10:12 PM

Имам въпрос -днес късно ми треснаха такава история - кучка с епилепсия (не знам как е доказана) -може ли да се размножава и дали се предава на поколението, както и рискове за майката ?
Питам защото т`ва епилепсията напоследък стана почти "заразна" при кучетата и защото едно отлично иначе куче е замесено....
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !

#9 Потребителят е офлайн   brizi Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 2
  • Регистрация: 28-November 07
  • Location:софия

Публикувано: 06 February 2008 - 06:16 PM

здравейте..имам чистокръвно хъски което е на три години и повече от година е болно от много тежка форма на епилепсия.През около две седмици прави по десетина поредни припадъка през около 2-3 часа за около два три дни.Била е и на фенобарбитал и на диазепам,на депакин.Днес пак започнаха припадъците и вече незнам какво да правя.Съветват ме да я приспя.Ако някой има някаква идея за лечение ще му бъда много благодарна.Наясно съм с това че епилепсията не се лекува,но поне се надявам да намаля припадъците.Предварително ви благодаря......

#10 Потребителят е офлайн   D-r Koko Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Ветеринарен лекар
  • Мнения: 1597
  • Регистрация: 20-June 06
  • Location:Пловдив

Публикувано: 06 February 2008 - 06:29 PM

Поръчай си от вън калиев бромид. Ако не можеш да си го внесеш го приспи. Освен калиевия бромид и фенобарбитала/ който вече не се произвежда/, всички останали лекарства не вършат почти никаква работа при кучета. Диазепама е само за употреба по време на припадъка.
User's Signature

ветеринарен кабинет "Д-р КОКО" гр. Пловдив
тел: 0887415207 032/693578
Аз не съм най-добрия лекар, аз просто си върша работата.

#11 Потребителят е офлайн   Eni Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1306
  • Регистрация: 04-October 04
  • Location:Плевен

Публикувано: 06 February 2008 - 06:40 PM

Хората с епилепсия живеят. Никаква вероятност ли няма това да стане и при кучетата? Извинявам се, задавам въпроса съвсем под влияние на емоцията, като чуя, че трябва да се приспива куче.........
User's Signature

прочети правилата за подписите

#12 Потребителят е офлайн   D-r Koko Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Ветеринарен лекар
  • Мнения: 1597
  • Регистрация: 20-June 06
  • Location:Пловдив

Публикувано: 06 February 2008 - 07:58 PM

Могат естествено да живеят, стига да има препарати, с които да се третират и да не изпаднат в постоянен статус епилептикус, от който няма излизане.
User's Signature

ветеринарен кабинет "Д-р КОКО" гр. Пловдив
тел: 0887415207 032/693578
Аз не съм най-добрия лекар, аз просто си върша работата.

#13 Потребителят е офлайн   mommo Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 324
  • Регистрация: 15-September 06
  • Location:София

Публикувано: 07 February 2008 - 12:18 AM

За съжаление в нашата държава тези препарати не са регистрирани...

#14 Потребителят е офлайн   d-r Bobadova Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 6824
  • Регистрация: 22-October 07
  • Gender:Female
  • Location:P. Sherman 42 Wallaby Way, Sydney

Публикувано: 07 February 2008 - 09:00 AM

Имам клиенти, които си купуват фенобарбитал от Италия. Продава се свободно, има ветеринарнен препарат.
User's Signature

Ветеринарна клиника "Добро хрумване!" ул. "Княз Борис I" N125, София
тел: 929 80 29; 0896 604 835
Качена снимка

#15 Потребителят е офлайн   brizi Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 2
  • Регистрация: 28-November 07
  • Location:софия

Публикувано: 07 February 2008 - 09:25 AM

Благодаря за съветите.Все още немисля че мога да я приспя.Имам в къщи калиев бромид давах и го извесно време но го спрях защото започна да и тече от устата водна течност (вярно че тогава беше много изтощена защото тогава припадъците бяха повече от пет дни),някой може ли да ми каже каква доза да и давам и може ли да и давам когато припада или да изчакам да спре.

#16 Потребителят е офлайн   drjeliazkov Икона

  • drZH
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Ветеринарен лекар
  • Мнения: 834
  • Регистрация: 25-November 07
  • Gender:Male
  • Interests:Плуване, бойни изкуства, музика( свиря на ударни инструменти), кино, политика....

Публикувано: 07 February 2008 - 10:14 AM

Щом е епилепсия, мога да ви изпратя Фенобарбитал.
User's Signature

д-р Живко Д. Желязков, двм, специалист хирург
Център PROVIA ветеринарна хирургия
СТАРА ЗАГОРА

Лична страница

#17 Потребителят е офлайн   D-r Koko Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Ветеринарен лекар
  • Мнения: 1597
  • Регистрация: 20-June 06
  • Location:Пловдив

Публикувано: 07 February 2008 - 11:15 AM

Лекарствата за епилепсия не се спират. Още повече на своя глава. Когато има гърч е невъзможно да дадете лекарство през устата, би трябвало да го знаете. По време на гърча се дава единствено диазепам венозно или ректално. Дозите да ви ги каже лекуващия лекар.
User's Signature

ветеринарен кабинет "Д-р КОКО" гр. Пловдив
тел: 0887415207 032/693578
Аз не съм най-добрия лекар, аз просто си върша работата.

#18 Потребителят е офлайн   GalqMIv Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 2
  • Регистрация: 08-February 08

Публикувано: 08 February 2008 - 01:51 AM

И нещо да добавя една история от непрофесионална гледна точка. В квартала има една жена, която си разхожда мъжко кученце на около седем години. Казва, че го е намерила в кофите за боклук, изхвърлено, защото кученцето е епилептик и последните му стопани са го помислили явно за умряло и са го изхвърлили. Не знам как се е получило точно, но знам, че кученцето живее вече няколко години с новата си стопанка, макар и да е епилептик и изобщо не им и хрумва да го приспиват. Явно се справят с проблема хората. Не мисля, че когато човек има проблем с кучето си трябва да мисли за приспиване. В нас живее шестнайсетгодишния ни кралски пудел, който си се напикава честитчко и като върви залита. Освен това дъхът му е ужасен, особено, когато застане срещу теб, за да се помоли за нещо от масата. Но за сметка на това се бори за живот, апетитът му не се е загубил, даже напротив и все още посреща стопаните си, когато се прибират от работа.
Успех на всички в лекуването на любимците ви!

#19 Потребителят е офлайн   Titania Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 115
  • Регистрация: 09-May 05

Публикувано: 15 February 2008 - 10:25 PM

Имах куче с епилепсия. Живя 1 година от развиването на болестта (беше на 10 години когато това се случи). Третирахме я с фенобарбитал и други препарати, но за съжаление в един момент припадъците се учестиха и тя не се влияеше от лекарствата. Наложи се да я приспим..... но не винаги това е необходимо. Тя просто много се мъчеше, защото всеки един припадък е свързан с много болка....
User's Signature

[i] Кучето - по-добрият човек![br][img width=400 height=97]http://images24.snim...g/005371763.jpg[/img][br][i][color=red][size=1]Мен никога не са ме хапали кучета - само хора! Мерилин Монро

#20 Потребителят е офлайн   Adichka Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 14
  • Регистрация: 20-February 08

Публикувано: 24 February 2008 - 06:41 PM

И моята Марта беше с епилепсия,но я порази точно за 4 дни.Нищо не помагаше - Диазепами, Фенобарбитали.Толкова беше зле,че след припадък не ни помнеше,страхуваше се,лижеше стъклото на запалената камина-абе ужас.Приспахме я.Обаче чувала съм за случай, в които животното цял живот си живее с епилепсията и няма чести припадъци. Всичко е строго индивидуално. Дано всичко бъде ОК Успех

  • (4 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни