Dog.bg Форуми : Съмнения за рахит

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Съмнения за рахит

#1 Потребителят е офлайн   didoo Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 85
  • Регистрация: 14-April 06
  • Gender:Male
  • Location:Русе

Публикувано: 12 July 2006 - 11:16 PM

Здравейте ,
Имам притеснения относно моя хубавец.Започна да си криви предните крачета във Х-образна форма.Храня го само с Роял Канин за бебета и до сега не съм давал калций.Мислех че това е балансирана храна и няма нужда от добавки.Освен това му давах и около 100-тина грама по-малко от това което пише на чувала (защото беше дебеличък).Сега обаче се съмнявам дали съм бил прав.Направих му кръвна картина за нивата на калций и фосфор и се установи че са със близки граници(цалций-2.77 и фосфор-2.37).Предписаха ми лечение инжекции калций,глюкозо и витамин Д.Не искам да бъда разбран неправилно-не че подлагам на съмнение преценката на моя ветеринар(според мен той е свестен и загрижен за здравето на кучето ми доктор),но просто искам да чуя и др мнения по въпроса.Така че ако някой може да ме посъветва нещо ще съм му много благодарен защото съм доста притеснен.
Благодаря ви предварително за оказаното съдействие.

#2 Потребителят е офлайн   trenertg Икона

  • ветеринарен лекар -етолог
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2307
  • Регистрация: 22-December 04
  • Gender:Female
  • Location:Cофия
  • Interests:обучение на кучето , клинична етология и изследване на поведението при кучето и котката, зоопсихология .
    немско овчарко куче :) , боксер , мин пин
  • Skype:

Публикувано: 13 July 2006 - 07:32 AM

венозното приложение на калций ,не е най добрия вариант - започнете с даване на калций през устата има препарати ,които съдържат калций без фосфор и животното в рамките на около месец ще се нормализира - и сменете храната със ветеринарен роял канин digest & osteo junior или bosch bigger breeds junior

#3 Потребителят е офлайн   Dr.Yovko Haralanov Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 161
  • Регистрация: 09-September 05
  • Location:Silistra

Публикувано: 13 July 2006 - 08:54 AM

Кучетата изключително рядко боледуват от рахит. А, сега де! Още повече при хранене с Роял канин.
Направете следното - вдигнете крачето и го опънете напред - криво ли е? Сигурен съм, че не е. Може би ще установите , че изкривяването идва от областа на ставите и то само под тежеста на тялото.
Моя съвет е да не давате калций още повече инжективно, да можете да смените храната както Ви посъветва trenertg и РАЗХОДКИ.
User's Signature

д-р Йовко Хараланов[br]Ветеринарна Клиника "Силистра"[br]Силистра[br]http://www.vvcbg.com[br]

#4 Потребителят е офлайн   no_brain Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1194
  • Регистрация: 28-November 08
  • Gender:Female
  • Location:гр.Пловдив

Публикувано: 23 April 2009 - 10:30 AM

имам съмнения за рахит.КогаКакто е нато върви там където си свива крачето е изпъкнало. писано вдигнах крака опънах го и там където си свика крака се получава като гърбица.

Снимка (и)

  • Прикачена снимка


#5 Потребителят е офлайн   Dorito Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 36
  • Регистрация: 17-April 09

Публикувано: 23 April 2009 - 03:21 PM

Дано да не е рахит. Мисля че с витаминчета ще се засили и ще се оправи бързо.
УСПЕХ!
User's Signature

Всеки ден в България умират десетки кучета от човешка ръка.Ако и ти си против нечестните убийства на кучета сложи това под подписа си.Нека помогнем на най-добрите приятели на човека да живеят в този суров и нечестен свят![br]

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни