Dog.bg Форуми : Изразена прогнатия

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Изразена прогнатия

#1 Потребителят е офлайн   iglika Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 798
  • Регистрация: 24-June 05
  • Location:София

Публикувано: 12 July 2006 - 06:06 AM

Някой да има представа, как се решава този проблем при кучетата в България? Това е нарушено взаимоотношение между горна и долна челюст, в което горната излиза далеч пред долната. От там се нарушават оклузалните взаимодействия между зъбите и кучето не може да дъвче.
Консултира ме българин - ветеринарен лекар, който работи в чужбина - ето какво ми написа
"За захапката въпроса не е никак прост, и единственния вариант, който ми идва на ума, е да се пробва с апарата на Елизаров: с екстерна фиксатори, за 4-5 месеца, може и по-малко, и да се удължи долната челюст. Операцията не е никак проста, и същността и се състои в рзрязването на двата клона на долната челюст, без да се унищожават съдовете и нервите, и да се направи остеосинтеза с малко разстояние между разрезните повърхностии: не повече от милиметър. Това разстояние се контролира с винтове, и всеки 2-3 седмици разстоянито трябва да се увеличава с по 1 милиметър, и така, докато челюстта нарастне до нужните размери, то ест, 20-25 цикъла. Това може да бъде по-бързо или по-бавно в зависимост от обменните процеси на кучето и приема на качествен калций (калци делис например)"
Не съм чувала тази процедура да се извършва в България, но може би някой от вас има повече инфо?

#2 Потребителят е офлайн   agalina Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 6537
  • Регистрация: 22-October 05
  • Gender:Female

Публикувано: 13 July 2006 - 09:34 AM

Знам ,че се правят такива операции в чужбина.Успеваемостта е нищожна и в сравнение с целта и ненужните мъки ,които тръбва да се изтърпят от животното - моето мнение е, че е безумие.Нито ще можете да имате успехи на изложби, нито животa на кучето ще е по- добър след това- дори да успеете -за какво са необходими тогава луди пари ,луди болки и месеци интервенции, възстановяване ,захранвания ?
В Бг- ако някой хирург се наеме - знай че иска просто да опита ... n)
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !

#3 Потребителят е офлайн   Lutchezar Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1705
  • Регистрация: 02-January 06
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 13 July 2006 - 11:04 AM

Напълно подкрепям Agalina, в някои "цивилизовани" страни такива кучета се евтаназират, друг вариант е вадене на кучешките зъби ако се забиват в небцето - освен това може да минете и на течна - кашеста храна. Операцийте по скоро граничат с фантастиката, а болите са неописуеми, подобна е интервенцията при хора, когато единият крайник е по-къс от другия, много скъпо и много болезнено и много продължително - от тук нататък стопанинът решава все пак, но според мен просто сменете храната и проверете дали няма проблем с кучешките зъби
User's Signature

,,Работата по общественополезни каузи е бавна, уморителна, неблагодарна, а ползите ще се видят най-рано от следващото поколение. Освен това всички, които имат някакъв пряк търговски интерес от тези каузи, се вбесяват, като видят, че ти нямаш такъв и постоянно ти вменяват мисли, постъпки и чувства, които и при най-голямо желание ти не можеш да си спомниш да си помислил, направил или изпитал..."

#4 Потребителят е офлайн   agalina Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 6537
  • Регистрация: 22-October 05
  • Gender:Female

Публикувано: 13 July 2006 - 11:16 AM

Цитат

Напълно подкрепям Agalina, в някои "цивилизовани" страни такива кучета се евтаназират, друг вариант е вадене на кучешките зъби ако се забиват в небцето - освен това може да минете и на течна - кашеста храна. Операцийте по скоро граничат с фантастиката, а болите са неописуеми, подобна е интервенцията при хора, когато единият крайник е по-къс от другия, много скъпо и много болезнено и много продължително - от тук нататък стопанинът решава все пак, но според мен просто сменете храната и проверете дали няма проблем с кучешките зъби

Не се евтаназират.Гледат си ги и не им дреме дали са прогнати- да не са екстериорни потенциални .... Пък и да бяха- просто отпадат от разплод.Какво толкова?Знам поне десетина близки кучета прогнати- ми нормално си живееят.
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !

#5 Потребителят е офлайн   Teddy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 662
  • Регистрация: 16-May 05
  • Location:София, Младост 1

Публикувано: 13 July 2006 - 05:21 PM

Да се евтаназират????? Не е ли маааааааалко крайничко????
User's Signature

Прави каквото трябва, да става каквото ще!

#6 Потребителят е офлайн   iglika Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 798
  • Регистрация: 24-June 05
  • Location:София

Публикувано: 13 July 2006 - 08:10 PM

И други хора дават съвети за евтаназия, аз разбира се съм против. Ако кучето има неописуеми болки да, но ако има нормално съществуване с подходяща храна и грижи, защо евтаназия? Става въпрос за домашен любимец, не за екстериорен екземпляр или куче в развъдник. Хората вече са привързани към кучето.
Кучешките зъби не са извадени и се забиват в небцето. Вероятно ще се наложи да ги извадят.
Лицево -челюстната хирургия и за при хората е виж пилотаж, наистина трябва да си виртуозен хирург. И аз се съмнявам някой в България да помогне, но все пак ми се щеше да знам кака хорагта се оправят с подобен проблем?

#7 Потребителят е офлайн   agalina Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 6537
  • Регистрация: 22-October 05
  • Gender:Female

Публикувано: 13 July 2006 - 09:13 PM

Ако имат маса пари хората -ходят в чужбина.Но и там им трябва и късмет.Ако правилно съм разбрала за лицево -челюстна хирургия при ХОРА.За кучетата - извадете кучешките, щом пречат много и си го гледайте.
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !

#8 Потребителят е офлайн   manus Икона

  • Claymore
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1299
  • Регистрация: 28-February 05
  • Gender:Male
  • Location:София, България

Публикувано: 13 July 2006 - 09:25 PM

за хора имаме много добри специалисти и тук! но за кучета вероятно е много по сложно... аз изобщо не препоръчвам реконструкция на челюстта. страшно болезнена процедура, която не вярвам да се оправдае с резултат. по добре да се облекчи по някакъв начин състоянието на кучето и да си живее така-със специална храна ако трябва, но поне без болка

#9 Потребителят е офлайн   Lutchezar Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1705
  • Регистрация: 02-January 06
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 13 July 2006 - 09:39 PM

При цялото ми уважение дори в България екстериорни с обратна захапка се евтаназират - не че ми харесва идеята, просто това са фактите, и аз съм против, но хората си бяха решили - не им трябва такова куче - не искат да го дават на други - евтаназия .............. :(

търсете доктори, ако някой помогне с нещо - СУПЕР,

но ПОВТАРЯМ - не МЪЧЕТЕ животното с НЕНУЖНИ И БОЛЕЗНЕНИ МАНИПУЛАЦИИ!!!!!
ако няма голяма разлика в челюстите, просто сменете храната и се погрижете за зъбите.......
User's Signature

,,Работата по общественополезни каузи е бавна, уморителна, неблагодарна, а ползите ще се видят най-рано от следващото поколение. Освен това всички, които имат някакъв пряк търговски интерес от тези каузи, се вбесяват, като видят, че ти нямаш такъв и постоянно ти вменяват мисли, постъпки и чувства, които и при най-голямо желание ти не можеш да си спомниш да си помислил, направил или изпитал..."

#10 Потребителят е офлайн   iglika Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 798
  • Регистрация: 24-June 05
  • Location:София

Публикувано: 14 July 2006 - 07:08 AM

Обясних, че кучето е домашен любимец, хората го обичат, не искат да го евтаназират, а да му помогнат.

#11 Потребителят е офлайн   д-р Цветан Цонев Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Ветеринарен лекар
  • Мнения: 71
  • Регистрация: 12-December 05
  • Gender:Male
  • Location:гр.Варна

Публикувано: 14 July 2006 - 09:27 AM

Ако някой може да помогне,това е доц Борисов от катедрата по Хирургия към Тракийски Университет,Стара Загора.Той единствен е специализирал в чужбина,а и наскоро защити докторска дисертация за ортодонтска терапия!
User's Signature

Ветеринарен кабинет "Д-р Цонев"
гр.Варна, ул."Пейо Яворов" 38
GSM 089 8761905:087 8761905
http://www.d-rtsonev.info

#12 Потребителят е офлайн   iglika Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 798
  • Регистрация: 24-June 05
  • Location:София

Публикувано: 14 July 2006 - 05:55 PM

Да, благодаря Ви и друг човек ми препоръча този спициалист на лично съобщени, така че непремено поне ще се консултираме с него!

#13 Потребителят е офлайн   4afi Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1091
  • Регистрация: 31-October 05
  • Gender:Male
  • Location:Ракитово
  • Skype:

Публикувано: 14 July 2006 - 05:58 PM

042-699-671 това е тел на кабинета дето работи доц Борисов в Стара загора.Наистина прави чудеса.

#14 Потребителят е офлайн   agalina Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 6537
  • Регистрация: 22-October 05
  • Gender:Female

Публикувано: 19 July 2006 - 02:14 PM

Вече говорих- препоръчаха ми този док като добър теоретик.
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !

#15 Потребителят е офлайн   nedko Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 41
  • Регистрация: 29-January 07
  • Gender:Male

Публикувано: 19 January 2008 - 10:50 AM

Прогнатията е известна още като недохапка или казано кученцето е с некоректна захапка.Този дефект 90 процента е наследствен но това не пречи на кучето да живее и да радва собствениците си ,единствено се дисквалифицират от изложби и не се допускат до разплод в клубовете имам предвид.Не е казано че ще се появи на неговото    кучило  там никой не знае при кое кучило ще се появи.По някога с нарастването на възраста долната челюст може да настигне горната и това се очаква до навършване на 24м. за целта пише че трябва да дъвче и да си натоварва челюстите с нещо по-твърдо. Не ви съветвам да използвате разни ортодонски апаратчета защото те имат голям успех при изместване на зъбната аркада тоест ако някой зъб не се насочва правилно в следсвие на не навреме паднал млечен зъб и до него избие постояния а не расте на мястото на млечния    тогава  се ползват най-често.Мисля че ако растоянието не е голямо ще се подобрят нещата.Оставете кученцето да живее и то с времето ще си покаже.
User's Signature

Качена снимка[br]Linda v.d Aexander

#16 Потребителят е офлайн   д-р Коджабашев Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 630
  • Регистрация: 19-April 06

Публикувано: 19 January 2008 - 11:26 AM

  Не вадете зъби! Ако се налага, се изпиляват, каналите затварят и т.н. Ако се извадят долни зъби, това може да доведе до лизис на челюстта впоследствие..

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни