Dog.bg Форуми : Козметични операции

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Козметични операции

#1 Потребителят е офлайн   Milla Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1843
  • Регистрация: 26-June 05

Публикувано: 11 June 2006 - 09:23 PM

Преди време една лайка захапа ушето и сега остана белег a)
Предлагат ми козметична операция. Аз обаче мисля, че може би е добре да се изчака кучето да завърши разтежа си. Казаха, че операцията представлявала изрязване на местенцето, където е опадала козинката и зашиване, след като порастне обръснатата нямало да се вижда.
Какво мислите по въпроса и къде евентуално би било удачно да се извърши?

Прикачени файлове

  • Прикачен файл  ushe.jpg (119.45K)
    Брой сваляния: 124


#2 Потребителят е офлайн   manus Икона

  • Claymore
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1299
  • Регистрация: 28-February 05
  • Gender:Male
  • Location:София, България

Публикувано: 11 June 2006 - 09:32 PM

не се занимавай с глупости r) така ще си я познаваш че си е твоята. все пак операция е, не ти трябва да се захващаш ако не е наложително. ако не ми вярваш питай всеки хирург ще ти каже-една операция се прави тогава, когато не може да не се направи. тази е такава и просто я прескачай. един ден когато е упоена за нещо друго-чистене на зъбен камък, или кастрация или (чукам на дърво) нещо друго може и това да се коригира между другото 1super

#3 Потребителят е офлайн   Lutchezar Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1705
  • Регистрация: 02-January 06
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 11 June 2006 - 10:18 PM

за да порастне козина са необходини поне 2 месеца, преди колко преме е било ухапването, и след ухапването с какво обработи раната? - ако си сложила кислородна вода или йод си умъртвила кожата, обикновено се слага само риванол и след това антибиотик, тогава не остават белези, та все пак от кога е ухапването и как бе обработена раната?
User's Signature

,,Работата по общественополезни каузи е бавна, уморителна, неблагодарна, а ползите ще се видят най-рано от следващото поколение. Освен това всички, които имат някакъв пряк търговски интерес от тези каузи, се вбесяват, като видят, че ти нямаш такъв и постоянно ти вменяват мисли, постъпки и чувства, които и при най-голямо желание ти не можеш да си спомниш да си помислил, направил или изпитал..."

#4 Потребителят е офлайн   insult Икона

  • свободен радикал
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 3974
  • Регистрация: 04-November 05
  • Gender:Female

Публикувано: 11 June 2006 - 10:18 PM

И аз мисля, че е пълна глупост! bl)
Как ще го оперираш за такова нещо! Ще купиш това мазило - Пана Вейскал Унгвент, и ще го мажеш докато му порасте козинка на това място.
Ама, че доктори-тъпаци. Ще оперират кучето за едно белегче. Пфу.
User's Signature

Качена снимка

#5 Потребителят е офлайн   Milla Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1843
  • Регистрация: 26-June 05

Публикувано: 11 June 2006 - 11:19 PM

manus, благодаря, това е Той! l)

insult, ами на мен ми казаха "хубаво е" и "добре би било", както и "нищо работа, ще я свършим", та за това и пускам тема да разбера колко е хубаво a)

Lutchezar, понеже бяхме на разходка и нямах никакви медикаменти, измих с вода, след това му сложих реванол. Обаче има една друга работа.
Лайката проби ушето и то заздравя, но беше набрало отток малко по-нагоре - именно мястото без козинка! По принцип раната и белега са от вътрешната страна, а този белег е от оттока. Правиха му някакви тестове, за кожни болести и както не разбирам се изразиха "ами да видим дали не е нещо по-сериозно", но казаха че не било! Дадоха ми нещо в чисто бяло шишенце да го мажа, но нямаше ефект.

Както каза manus, ще си го познавам l)

#6 Потребителят е офлайн   Lutchezar Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1705
  • Регистрация: 02-January 06
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 11 June 2006 - 11:32 PM

Операцията наистина е козметична, аз личко не препоръчвам обаче. Нека се оформи кучето, ако нещата са "зле" - тогава белегът ще порастне също. Същевременно операцията най вероятно ще иска пълна упойка, малко са кучетата които позволяват да им се пипа по ушите съм забелязал, но това ти го знаеш най-добре тъй като кучето е твое. Дай му 2 месеца след като всичко е минало и наблюдавай дали поне мъхче или четина ще избие - тогава ще го мислиш....

А недай боже пак се случи - обилно промиване с риванол и като спре кръвта - обилно с гентамицин - това го има във всяка аптека и може да се направи докато стигнеш до вкъщи, или да си носиш риванол и гентамицин винаги /аз го правя например, имам аптечка в колата с ветеринарни медикаменти за първа помощ/. След ухапване зъбите обикновено замръсяват раната и имаме възпалителен процес - абцес затова се слага антибиотик, за домашна лечение се правят промивки с риванол и ако има гной се изтисква и пак се промива и пак антибиотик. Това е най-просто и лесно.

ПС не каза откога е раната?
User's Signature

,,Работата по общественополезни каузи е бавна, уморителна, неблагодарна, а ползите ще се видят най-рано от следващото поколение. Освен това всички, които имат някакъв пряк търговски интерес от тези каузи, се вбесяват, като видят, че ти нямаш такъв и постоянно ти вменяват мисли, постъпки и чувства, които и при най-голямо желание ти не можеш да си спомниш да си помислил, направил или изпитал..."

#7 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 12 June 2006 - 12:12 AM

Някой да е чувал за мазане със салицилов спирт, именно, за да порастне козина? Защото аз съм чувала(и то от няколко места), но само толкова...
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#8 Потребителят е офлайн   danissa Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 541
  • Регистрация: 24-April 05
  • Gender:Female
  • Location:Sf

Публикувано: 12 June 2006 - 08:06 AM

За салицилов спирт не съм чувала, но съм чувала за мазането с мас. Растяла козина. bl)
А мои познати мазаха кучовците си със `себорал форте`, но само на местата, където кучето не може да се ближе, защото чемериката е отровна/активната съставка на себорала/.
User's Signature

В тъгата потънах самичка, неразбиране в смях се обръщаше,[br]моята стара усмивка от бездушие се поглъщаше..[br]В скута ми леко потъна лапа,а поглед човешки с топлина ме обгърна...[br]`Само хората правите грешки`.

#9 Потребителят е офлайн   HERZ Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1303
  • Регистрация: 25-August 05
  • Gender:Female
  • Location:Русе /София

Публикувано: 12 June 2006 - 08:52 AM

За свинската мас и аз съм чувала, не съм го изпробвала. Знам също така и за ЧЕСЪН!!! И то при хора, предполагам може да се пробва и за животни!? Дори и да не помогне, няма и да навреди поне!
User's Signature

EPAGNEUL BRETON KENNEL От РАЙЧЕВ

Качена снимка

"Благородният дух има прекрасното качество да се вдъхновява за достойни неща!" Сенека

#10 Потребителят е офлайн   MeeLa Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 246
  • Регистрация: 13-September 05
  • Location:Русе

Публикувано: 12 June 2006 - 11:29 AM

Лъчезар, защо кислородната вода или йода да са умъртвили кожата? Би ли ни обяснил ако обичаш 1super

Скоро гледах по Енимъл планет муха беше снесла ларвите си в раната на кученце, и понеже те нямаха нищо под ръка промиха мястото с кислородна вода, като казаха, че тя е достатъчна да умъртви младите и порастналите вече червейчета n)

#11 Потребителят е офлайн   manus Икона

  • Claymore
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1299
  • Регистрация: 28-February 05
  • Gender:Male
  • Location:София, България

Публикувано: 12 June 2006 - 12:10 PM

опа, извинявам се за грешката l) oleeee

#12 Потребителят е офлайн   agalina Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 6537
  • Регистрация: 22-October 05
  • Gender:Female

Публикувано: 12 June 2006 - 12:19 PM

Една позната мажеше белег с вит.А и после ми твърдеше, че космясало местото....
Белезите като този обикновено си покриват с косми ,но с друг цвят- на моето куче, което е черно излизаха бели косми там.Ако съм видяла добре на снимката е засeгната само повърхностно кожата- ще порaстне козина.Споко.
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !

#13 Потребителят е офлайн   Lutchezar Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1705
  • Регистрация: 02-January 06
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 12 June 2006 - 07:25 PM

MeeLa Кислородната вода и йодът влизат в реакций които изгарят кожата, не се препоръчва използването им върху открити рани, ако искаш по-късно ще ти обясня химията на процеса, Кислородната вода като кръвоспиращо, а йодът като дезинфектант се използват предимно за повърхностни наранявания
User's Signature

,,Работата по общественополезни каузи е бавна, уморителна, неблагодарна, а ползите ще се видят най-рано от следващото поколение. Освен това всички, които имат някакъв пряк търговски интерес от тези каузи, се вбесяват, като видят, че ти нямаш такъв и постоянно ти вменяват мисли, постъпки и чувства, които и при най-голямо желание ти не можеш да си спомниш да си помислил, направил или изпитал..."

#14 Потребителят е офлайн   agalina Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 6537
  • Регистрация: 22-October 05
  • Gender:Female

Публикувано: 12 June 2006 - 07:34 PM

А каква е разликата между открити рани и повърхностни наранявания?
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !

#15 Потребителят е офлайн   alekian_yona Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1873
  • Регистрация: 08-July 04
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 12 June 2006 - 08:28 PM

хммм, някой твърди ли, че е изпробвал "бабино" или друго средство и козина е пораснала, т.е. уверил се е с очите си?

И още - ако има утвърдителен отговор на горното - то с каква давност са били повлиялите се "обезкосмени" места останали след зарастването на драскотината?

Интересно ми е и бих искала да науча, моля.
User's Signature

Той е специален, защото е един от първите станал 'благородник' и гордо носи името си Бритиш - това гръмко име, избрано от първите му господари - англичаните, защото е създаден, за да бъде независим, солиден, неукротим, излъчва стабилност и сила и толкова много нежност.

#16 Потребителят е офлайн   Lutchezar Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1705
  • Регистрация: 02-January 06
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 12 June 2006 - 11:07 PM

Повърхностни наранявания - само епидермиса е засегнат, открити - може да е до костта например, имам предвид дълбоки проникващи и откриващи по-долен пласт
User's Signature

,,Работата по общественополезни каузи е бавна, уморителна, неблагодарна, а ползите ще се видят най-рано от следващото поколение. Освен това всички, които имат някакъв пряк търговски интерес от тези каузи, се вбесяват, като видят, че ти нямаш такъв и постоянно ти вменяват мисли, постъпки и чувства, които и при най-голямо желание ти не можеш да си спомниш да си помислил, направил или изпитал..."

#17 Потребителят е офлайн   agalina Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 6537
  • Регистрация: 22-October 05
  • Gender:Female

Публикувано: 13 June 2006 - 07:44 AM

b) Бе знаех си аз, че тези в Пирогов са за трепане щом ми ръгаха кислородна вода със спринцовка под налягане в раната - дупка на ръката колкото кибрит и толкова дълбока l)
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !

#18 Потребителят е офлайн   MeeLa Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 246
  • Регистрация: 13-September 05
  • Location:Русе

Публикувано: 13 June 2006 - 09:26 AM

agalina що не ги утрепа със здравата ръка l) l) 1super r)

#19 Потребителят е офлайн   agalina Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 6537
  • Регистрация: 22-October 05
  • Gender:Female

Публикувано: 13 June 2006 - 09:52 AM

Цитат

agalina що не ги утрепа със здравата ръка  l)  l)  1super  r)

b) ....щото тогава само си мислех как потроших чисто новия мотоциклет на приятеля ми - за ръката не ми пукаше толко... b) Сори за офф-а.Спирам.
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !

#20 Потребителят е офлайн   Milla Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1843
  • Регистрация: 26-June 05

Публикувано: 20 June 2006 - 12:34 AM

Искаме да ви се похвалим! ;) Вече започна да излиза не мъх, а направо четинка!!! Много се радвам, че обезкосмяването е било за процеса на оздравяване!
Разбира се, бях решила изобщо да не подлагам животинчето на глупави процедури... но ВСЕ ПАК да се допитам и благодаря за съветите и компетентните мнения, навярно ще са полезни И за друг!

Само един лек :офф: да направя - как се предизвиква повръщане? - давеше се нещо и първото което ми дойде да ум е да го накарам да повърне, слава богу беше абсолютно безобидно, но разбрах, че не знам! s) Ще съм благодарна да ме светнете за, недай си боже, екстремни ситуации! BEER

  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни