Dog.bg Форуми : Хомеопатията и кучето

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (3 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Хомеопатията и кучето

#1 Потребителят е офлайн   Vabank Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1492
  • Регистрация: 09-August 04
  • Location:София

Публикувано: 06 February 2006 - 08:24 AM

Моткайки се по разни чужбински форуми, напоследък все по-често се сблъсквам с употребата на хомеопатия при кучешката ветеринария.
Лично аз, като върл скептик, си се отнасям с подозрение към хомеопатията въобще... Някой интересувал ли се е в тази област, може ли да изкаже мнение?
User's Signature

Качена снимка Почивайте в мир, мили ангели!

#2 Потребителят е офлайн   MeeLa Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 246
  • Регистрация: 13-September 05
  • Location:Русе

Публикувано: 06 February 2006 - 09:25 AM

Аз лично съм скептично настроена дори към хомеопатията прилагана на хора, работила съм с лекарства известно време и знам, че едно плацебо може да ти въздейства дори по-силно от един хомеопатичен продукт. Наскоро бяха давали един филм по Дискавъри как се определя разреждането при хомеопатията, какви правила и ограничения трябва да спазва лекуващият се и да ви кажа, едва ли е възможно да накараш кучето ти да изпълнява точно предписанията за да има ефект от дозата, а дозирано неправилно и предписано неправилно върху животно, такъв продукт може да доведе до фатален край.
Нека каже доктор, който има поглед върху лечението с хомеопатия при хората, но съм сигурна, че при такова с животни разликата е огромна d)

#3 Потребителят е офлайн   HERZ Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1303
  • Регистрация: 25-August 05
  • Gender:Female
  • Location:Русе /София

Публикувано: 06 February 2006 - 01:13 PM

Аз пък съм голям привърженик на хомеопатията и изобщо лечението чрез народна медицина, но това е съвсем отделна тема и тук не е мястото за спор. ;)
А доколко такава се прилага при животните и в частност кучетата не съм запозната. И аз ще се радвам ако има по-запознати да разкажат подробности!

User's Signature

EPAGNEUL BRETON KENNEL От РАЙЧЕВ

Качена снимка

"Благородният дух има прекрасното качество да се вдъхновява за достойни неща!" Сенека

#4 Потребителят е офлайн   MeeLa Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 246
  • Регистрация: 13-September 05
  • Location:Русе

Публикувано: 06 February 2006 - 01:19 PM

хомеопатия или билколечение, две различни неща са все пак

нека да си ги разграничим още в началото

що се отнася до лекуване с билки и отвари и аз съм ЗА r) , ама за разреждане 1 капка към то 1 световен океан, не, това неможете да ме убедите, че ще даде резултат

#5 Потребителят е офлайн   animal.dr Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 82
  • Регистрация: 20-February 05
  • Location:СОФИЯ- animal.dr@abv.bg

Публикувано: 06 February 2006 - 11:52 PM

Здравейте!

Малко звучите пообъркано! Хем не вярвяте, хем ако се сгреши лекарството може да има фатален край???

Моето мнение, че освен плацебо ефект има и още нещо което науката не е успяла да разгадае. Знае се принципа, но не и самият процес като цяло.

Ще се опитам да обясня,
- ако от едната страна е плюс-другата е минус
- ако единият край е болеста, на другият е здравето
- така е и с хомеопатията, ако едно вещество нормално попаднало върху кожата и причинява изгаряне, то разредено милиони пъти лекува изгоряла кожа.
Или подобно се лекува с подобно!

Хомеопатията не задължава никой да и вярва, човек опитва и си прави заключения. Аз лично употребявам хомеопатия при грип и имам задоволителни резултати. От два месеца прилагам същите препарати и в ветеринарната си практика, успоредно с лекарствата. Аз смятам, че има неща които човек все още не може да си обясни, но това не означава че не ги има.

Като в заключение мога да Ви кажа, че хомеопатичните препарати които се предлагат в аптеките /в ниски потенции-малки разреждания/ може да се каже че са безопастни!
Но лекарства с високо разреждане, предписано неправилно би могло да има странични явления, затова те се прилагат изключително от лекар хомеопат и то с солидна практика!

За мен това е бъдещето, но за съжаление у нас е още млада наука, в други страни тя има 300 годишна история.
User's Signature

www.doctoranimals.com

#6 Потребителят е офлайн   Tsvetelina Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 76
  • Регистрация: 11-July 04
  • Location:София

Публикувано: 07 February 2006 - 12:19 PM

Всичко е прекрасно, само че едно от обясненията за действието на хомеопатичните лекарства е, че човек вярва, че въпросното нещо ще го излекува и в следствие на това внушене се наблюдава положителен резултат. Ще ми обясните ли как да накарам кучето ми да повярва? Аз лично съм опитвала хомеопатични продукти и нямаха абсолютно никакъв резултат. Моето мнение е, че всичко е въпрос на психическа нагласа.
User's Signature

Ако много се разфилософствам, спрете ме навреме!

#7 Потребителят е офлайн   Eni Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1306
  • Регистрация: 04-October 04
  • Location:Плевен

Публикувано: 07 February 2006 - 12:27 PM

Цитат

Всичко е прекрасно, само че едно от обясненията за действието на хомеопатичните лекарства е, че човек вярва, че въпросното нещо ще го излекува и в следствие на това внушене се наблюдава положителен резултат. Ще ми обясните ли как да накарам кучето ми да повярва? Аз лично съм опитвала хомеопатични продукти и нямаха абсолютно никакъв резултат. Моето мнение е, че всичко е въпрос на психическа нагласа.

Не мисля! Аз пък както не им вярвах, така, че нямаше как да си внуша, неочаквано си получих отново гласа с помощта на хомеопатично лекарство. Доста време ме уговаряха да го взема. Така, че........................нека не даваме категорични заключения! bash
w) d)
User's Signature

прочети правилата за подписите

#8 Потребителят е офлайн   HERZ Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1303
  • Регистрация: 25-August 05
  • Gender:Female
  • Location:Русе /София

Публикувано: 07 February 2006 - 12:58 PM

Според мен всичко зависи от организмът на човека или животното! Както едни хапчета действат на някои, а на други - не. Така и с хомеопатичните лекарства! За някои са лек, за друго - нищо повече от някакво си хапче, понякога действат, но понякога - не!
Като с кафето - за едни вдига кръвното, за други - го смъква /като при мен/ oleeee

User's Signature

EPAGNEUL BRETON KENNEL От РАЙЧЕВ

Качена снимка

"Благородният дух има прекрасното качество да се вдъхновява за достойни неща!" Сенека

#9 Потребителят е офлайн   MeeLa Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 246
  • Регистрация: 13-September 05
  • Location:Русе

Публикувано: 07 February 2006 - 01:31 PM

Хомеожен или Хомеовокса, които си вземала Цвети за гласа ти са били с по-високи концентрации на активно действащо вещество, а тези, които са в малките гранулки с потенции 5CH, 15CH, 30CH са капка в морето, или по-точно 5,15,30 капки в морето oleeee
А и всички доктори хомеопати обясняват, че вземането на хомеопатичен продукт се съпровожда със строга диета, забраняват се дъвки, подправки, газирани, един куп други работи, за да подействало лекарството по-надеждно dribble , как да накараш кучето да няма лош дъх преди да му сложиш 3 гранулки под езика oleeee , а и после как да го накараш да ги задържи там докато се стопят, и 2ч да не пие вода след това oleeee

#10 Потребителят е офлайн   animal.dr Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 82
  • Регистрация: 20-February 05
  • Location:СОФИЯ- animal.dr@abv.bg

Публикувано: 07 February 2006 - 02:21 PM

Затова има течни форми на хомеопатичните лекарства.
А за любимците каква диета, не пият кафе, нито ментови бомбони смучат! b)

Най важното е при моно-препаратите да бъдат назначени от професионалист, защото от 2000 бройки вашето е само едно и то действа наистина ефективно! bl)

За домашните ни животинки се казва, че лечението е много по-лесно защото определянето на симилимума/точното лекарство/ става по натурално т.е. животното не лъже, няма обременено подсъзнание, признаците са такива каквито са, то е такова каквото е........и т.н.

Вярно е, че все още нямаме добри специалисти в тази област, но се учим и то усърдно super
User's Signature

www.doctoranimals.com

#11 Guest_Guest_*

  • Група: Гости

Публикувано: 07 February 2006 - 03:37 PM

Цитат

Ще се опитам да обясня,
- ако от едната страна е плюс-другата е минус
- ако единият край е болеста, на другият е здравето
- така е и с хомеопатията, ако едно вещество нормално попаднало върху кожата и причинява изгаряне, то разредено милиони пъти лекува изгоряла кожа.
Или подобно се лекува с подобно!

Значи:
Пиометра се лекува с гной, Хипертиреоидизъм се лекува с тироксин, отравяне с етиленгликол се лекува с какво тогава?

как се лекува с хомеопатични средства Къшинг, Хормонални смущения, тумори, тазобедрена дисплазия, глуакома, автоимунни заболявания, цироза, сърдечна недостатъчност, перитонит, диабет, бъбречна недостатъчност, остеохондроза............и аналните жлези.
надявам се анималдоктора да ни каже.

#12 Потребителят е офлайн   mil_ Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 11311
  • Регистрация: 04-October 04
  • Gender:Male
  • Location:София, Борово

Публикувано: 07 February 2006 - 04:56 PM

Що за нападателност?
Принципите на хомеопатията са точно такива.
Прилага се само към обратими състояния.
В повечето случаи е съпътсваща, а не алтернативна на традиционната медицина.

#13 Guest_Guest_*

  • Група: Гости

Публикувано: 07 February 2006 - 05:24 PM

отрявяне с етиленгликол е обратимо в началото
диабет при котки може и да е обратим
перитонит и пиометра могат и да се лекуват
глаукома се лекува в началото, но не със свръхразреждания атропин, който може да я причини
бъбречна недосатъчност също може да е обратима, но не се лекува с етиленгликол

#14 Потребителят е офлайн   mil_ Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 11311
  • Регистрация: 04-October 04
  • Gender:Male
  • Location:София, Борово

Публикувано: 07 February 2006 - 06:32 PM

Е, и?
Без да съм лекар разбирам колко е непознат този дял от медицината у нас.
Е, какво, като не го познаваме, дай да го нападаме.
И никой не е казал, че ще отмени хирургията или токсикологията.

Вабанк, хуманната ни медицина още се пули на това.
За ветеринарната ... може пък тя да я изпревари?

#15 Потребителят е офлайн   animal.dr Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 82
  • Регистрация: 20-February 05
  • Location:СОФИЯ- animal.dr@abv.bg

Публикувано: 07 February 2006 - 09:05 PM

Не виждам повод за подобен изблик на емоции към анимал д-ра.

Отново подчертавам, че хомеопатията е новост за самия мен и която съм прилагал върху себе си при грипни състояния с задоволителни резултати!

При животните все още нямам пряки наблюдения, защото успоредно с традиционните ветеринарни препарати вмъквам и хомеопатичните!

Колегата явно е емоционален, но всеки има причина да бъде такъв, какъвто е!
User's Signature

www.doctoranimals.com

#16 Guest_Guest_*

  • Група: Гости

Публикувано: 08 February 2006 - 12:23 PM

Има една наука, наречена фармакокинетика. Тя изучава какво точно става, когато някой глътне хапчето. Как се резорбират молекулите на активното вещество, какви трансформации претърпяват, с какво се свързват, как се транспортират, в кои биохмични процеси участват и как точно влияят на организма. Има си начини тези ефркти да се измерят и оценят. Има методи за изследване действието на лекарствата и начини за оценка на действието им.

Пример:
При глаукома има няколко начина да се намали очното налягане.
1. Да се пробие дупка, за да изтече течността и а се постави едно вентилче :)
2. Да се ползват вещества, покачващи осмотичното налягане в кръвоносната система, което ще предизвика отлив на течности към нея и повече пкане. Така налягането ще падне.
3. Лекарства, блокиращи образуването на течности в окото. /карбоанхидразни инхибитори , бетаблокери/
4. Лекарства свиващи зеницата - така се улеснява пък механично изтчането на течности от окото към кръвоносната система.
5. Косвено методи за улесняване отичането на вътрешчните течности чрез ангажиране се неконвенционални пътища за отичане чрез блокиране на действието на простагландините/ простагландин- рецепторни агонисти/. . ., сложна работа...
Атропина би могъл да причини глаукома, а беладоната е любимо средство ан хомеопатите. Ако се дава разреден едно към океан, дали ще помогне?

Нещата в медицината са твърде твърде сложни, но подлежът на изучаване и контрол. Има и математически методи за оценка ефективността на лекарствата. Това, че аз тази година не съм боледувал от грип и миналата също, като при това съм увеличил кнсумацията на алкохол едва ли говори в полза на алкохола, при все, че рзрежданията са по-малки от капка на океан..

В края на краищата всеки може да избере дали да се лекува с хомеопатични средства, дали с лекарствата на традиционната медицина, дали да ходи на врачки, дали да пие "хранителни добавки" лекуващи всичко /между тях наистина има и хубави неща/, дали да се моли на своя си господ или да оздравява сам.

За лекаря е най важно да постави диагноза, или ако не може да я постави да не заблуждава стопанина.
.

#17 Потребителят е офлайн   animal.dr Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 82
  • Регистрация: 20-February 05
  • Location:СОФИЯ- animal.dr@abv.bg

Публикувано: 09 February 2006 - 12:31 AM

Колега, финалът винаги Ви куца!

Ако наистина бихте искали да разберете нещо за хомеопатията първо Ви препоръчвам да прочетете някоя и друга статия поне, от където ще разберете че тя има 200 годишна история, практикува се предимно от лекари, дори скоро ще се въведе като предмет за изучаване в хуманната медицина у нас и си има дори обяснена фармакодинамика.

Мисля, че човек не може да избяга от сянката си!
Ще продължим разговорите си в професионалния ни форум! fow b)

До скоро!
User's Signature

www.doctoranimals.com

#18 Guest_Guest_*

  • Група: Гости

Публикувано: 09 February 2006 - 10:13 AM

ЕТО ВИ ЗА ФИНАЛ

http://energyhealing.webbg.com/

Изращане на хомеопатични препарати по поръчка до всяка точка на света за секунди

http://www.angelfire...d/bg/index.html

#19 Потребителят е офлайн   Chiita Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2796
  • Регистрация: 01-February 06
  • Gender:Female
  • Location:третия етаж...

Публикувано: 09 February 2006 - 01:49 PM

Пьрво искам да кажа ,че се радвам, че се е открила такава тема тук.
И то не зашото сьм защитник на хомеопатията ,а защото от прочетените мнения се вижда че има хора които се интересуват и четат.Нормално е да има и хора които не вярват и да я отричат,това си е техния избор.

Относно лекарствата не е важно само разреждането :може да вземете една капка субстанция и да си я разредите в опреедлено количество разтворител(океан или море ,както искате) ,но това не означава че ще получите хомеопатично лекарство.
За да се получи хомеопатично лекарство е нужно при всяка стьпка на разреждане,препарата да се динамизира,т.е. енергията на началната субстанция да се предаде на молекулите на разтворителя (обикновенно вода или 20%спирт).Тук вече като обяснение за действието на хомеопатичните лекарства се включва квантовата физика ;) (отдавна е доказано, че водата има памет)!!Смята се че като се мине разреждане 12 СН вече неможе да се открие и молекула от пьрвоначалното вещество ,но от тук нагоре -30СН,200СН,1000 и т.н започват разрежданията с дьлбоко действие,които трябва да се употребяват от опитни хомеопати .
Хомеопатичта не работи с диагнози!!!Хомеопатични лекарства се предписват вьз основа на тоталността от симптоми .Какво искам да кажа :
Да вземем три котки с ринотрахеит -и трите ще имат подобни симптоми -кихане ,сьлзене от очите,слюнотечениеи др. тези симптоми са си характерн за даденото заболяване.
Но трите котки ще имат симптоми по които ще се различават:1.ще бьде агресивна при преглед и вьв кьщи ще гледа да се усамоти.2-та-.ще е спокоина и ще позволи да се извьршат всякакви манипулаци с нея ,ще хапва по малко,ще пие много вода и ще е сьнлива ,3-тата-ще е неспокойна през ноща,може да поврьща(1-2пьти) да кажем след 2 часа ,а през другото време ще тьрси компанията на стопаните си и ще спи до тях.
Така и трите котки ,които са с една и сьща диагноза ,ще имат нужда от три различни лекарства.
Домашните ни любимци според мен прекрасно отговарят на хомеопатията ,защото определено не е нужно да спазват антидотиращи диети ,а и както е казано по горе при тях картината е чиста, няма компенсиране !
Проблема вьзниква от това ,че е доста трудно да се открие симилиума,още повече че в хомеопатията ,много се набляга на менталните и емоционални симптоми,а те при животните са трудни за интерпретация!!!И вьпреки всичко смятам ,че е вьпрос на добро вникване в философията и разбира се учене (а аз всеки ден се убеждавам колко е необятно като материал)Едва ли ще ми стигне този живот
bl)
Ако имате вьпроси и ако мога да ви отговоря ще го направя с удоволствие!!!
User's Signature

Качена снимка

#20 Потребителят е офлайн   mil_ Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 11311
  • Регистрация: 04-October 04
  • Gender:Male
  • Location:София, Борово

Публикувано: 09 February 2006 - 02:49 PM

Цитат

За да се получи хомеопатично лекарство е нужно при всяка стьпка на разреждане,препарата да се динамизира,т.е. енергията на началната субстанция да се предаде  на молекулите на разтворителя ... (отдавна е доказано, че водата има памет)!!

Наистина, от доста изслушани коментари по медиите, това е първото смислено нещо, от което ми светва за какво става дума bravoS

  • (3 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни