Dog.bg Форуми : Рахит - ПОМОЩ!

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Рахит - ПОМОЩ!

#1 Guest_Lora_*

  • Група: Гости

Публикувано: 27 November 2005 - 08:59 PM

Здравейте! Казвам се Лора и имам голден ретривер на 5 месеца, женски, който се казва Ава. Имам съмнения, че кучето ми развива рахит и ви моля да ми кажете какви са начините на лекуване - храня я с Роал Канин и й давам по две таблетки калции - тя е 19кг. От ловеч съм и тук няма добри ветеринарни лекари, поне аз не знам! Ходих на двама различни - две различни мнения - единият ми казва, че няма, а другия, че има лека форма! s) Пускам снимка на крачетата й, надявам се някой, който разбира малко повече да ми даде съвет, за да знам дали ходим до друг град при добър ветеринар. Ще ви бъда искрено, искрено благодарна, ако ми дадете съвети!


http://mail08.abv.bg...set=Cp1251&ac=s

#2 Потребителят е офлайн   animal.dr Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 82
  • Регистрация: 20-February 05
  • Location:СОФИЯ- animal.dr@abv.bg

Публикувано: 28 November 2005 - 12:03 PM

[COLOR=blue][COLOR=blue][COLOR=blue][COLOR=blue][COLOR=blue][COLOR=blue]За съжаление не мога да отворя вашите снички! Според мен при положение, че храните с правилната храна за тази възраст на Роял Канин, няма нужда дори и от калций допълнително!
Това за което се съмнявам и е често срещано явление при лабрадорите е наднорменото тегло, което се оказва и причина за деформации на крайниците!

Пуснете ми снимката animal.dr@abv.bg
User's Signature

www.doctoranimals.com

#3 Потребителят е офлайн   Konak Икона

  • Зодия Стрелец
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1099
  • Регистрация: 20-January 05
  • Gender:Male
  • Location:Търговище

Публикувано: 28 November 2005 - 02:04 PM

animal.dr , аз също храня с Роял Канин Медиум Джуниър малките си кучета /на 4 месеца са/, но мъжкото има признаци на рахит.Храната е за средни породи, а кучето ми е такава. Така, че наистина се налага допълнително даване на калциеви таблетки, но да не забравяме, че това е нож с две остриета.Трябва да се внимава да не прекалцираме.

Цитат

Имам съмнения, че кучето ми развива рахит и ви моля да ми кажете какви са начините на лекуване - храня я с Роал Канин и й давам по две таблетки калции - тя е 19кг.

Две таблетки кйлций /за предпочитане калций делис/ са за 20 кг куче.При положение, че я храниш с Роял Канин в която също има калций /зависи хранат за какви кучета е: за каква порода е, за каква възраст е и т.н./, според мен е налице едно прекалциране, което може да доведе до доста разочарования.Тазобедрената дисплазия за която се коментира в този форум се предизвиква и от прекалциране.

#4 Потребителят е офлайн   lin martin Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 31
  • Регистрация: 11-November 05

Публикувано: 28 November 2005 - 02:18 PM

За Лора ! Преди всичко направихте ли кръвна проба на кучето ?
Дори да има рахит,от нея ще завиди и дозата и храната на кучето !
Имам АСТ на 2м. Забелязах леко изкривяване на преден крак навътре.След 2 консултации с 2 различни лекари,днес дадохме и кръв.

#5 Потребителят е офлайн   Tyson Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 197
  • Регистрация: 13-January 05

Публикувано: 29 November 2005 - 01:55 PM

Цитат

За Лора ! Преди всичко направихте ли кръвна проба на кучето ?
Дори да има  рахит,от нея ще завиди и дозата и храната на кучето !
Имам АСТ на 2м. Забелязах леко изкривяване на  преден крак навътре.След 2 консултации с 2 различни лекари,днес дадохме и кръв.

super best

#6 Потребителят е офлайн   animal.dr Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 82
  • Регистрация: 20-February 05
  • Location:СОФИЯ- animal.dr@abv.bg

Публикувано: 29 November 2005 - 04:04 PM

Много, рядко се диагностицира заболяването Рахит!

Съмнявам се преди всичко за неправилно хранене!

Конак пусни едни снимки обикновенни от фото апарат на крачетата на твоя юнак!
User's Signature

www.doctoranimals.com

#7 Потребителят е офлайн   lin martin Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 31
  • Регистрация: 11-November 05

Публикувано: 29 November 2005 - 04:30 PM

Днес получихме резултатите : повишено съдержание на фосфор ! Минаваме само на калций,защото давах калций комб.с витамини. Бебето хранено неправилно при майката :( Ужас ! С бульони и хляб. А ние го засилихме със Роял Канин джуниер ! Прехранихме го ! Сега се налага да намалиме дозата.Тежи 6 кг.на 2м.7дн.Притеснява ме,че доктора каза,че след 10 дни пак кръвна проба ..а после и шина,яко не се оправи... Дайте съвет,ако можете

#8 Guest_Лора_*

  • Група: Гости

Публикувано: 29 November 2005 - 06:57 PM

Храня кученцето си с подходяща за нея храна - съответстваща на породата и възрастта!
Какви са тези изследвания на кръвта? Още утре отивам да питам и да я прегледат отново. Когато си в малък град е много трудно да намериш добър лекар, на който да му имаш доверие :( Мисля, че наистина може да е поради наднормено тегло, но пък ребрата й се усещат при допир s)
Ако наистина има подобно изкривяване заради теглото може ли да се оправят крачетата на кученцето ми? Моля ви, кажете ми какви точно методи се използват, за да знам, ако не ми ги предложат ветеринарите тук, аз да ги питам и да намерим решение! Много обичам кученцето си и не искам то да има никакви здравословни проблеми! Искам само да е здраво и живо и да е с мен! s)

#9 Потребителят е офлайн   д-р Огнян Гъдуларов Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 161
  • Регистрация: 16-August 05
  • Location:София

Публикувано: 30 November 2005 - 10:31 AM

Една снимка на кученцето в профил и една в анфас с обикновен фотоапарат наистина ще ни е от полза! r)

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни