Dog.bg Форуми : Краста?

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Краста?

#1 Потребителят е офлайн   falconess Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 995
  • Регистрация: 01-July 08
  • Gender:Female
  • Interests:Диви животни
  • Skype:

Публикувано: 01 July 2008 - 04:31 PM

Моля ви за помощ за едно бездомно куче. Проблема е, че не мога да го заведа на лекар, защото не позволява контакт, а страда от заболяване, което, поне на мен, ми прилича на краста. Симптомите са следните:

Козината над опашката е почти опадала и заболяването бързо напредва по гърба към главата.
Кожата е груба, набръчкана и разранена.
Кучето, явно, изпитва много силен сърбеж, защото непрекъснато се хапе там, където може да достигне.
Миризмата е много остра и силна.

Знам, че не е редно да се поставят диагнози по този начин, но просто не виждам друг. Искам да му помогна, но не знам какво лекарство да взема. Моля, посъветвайте ме!

 

#2 Потребителят е офлайн   Chiita Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2796
  • Регистрация: 01-February 06
  • Gender:Female
  • Location:третия етаж...

Публикувано: 01 July 2008 - 04:52 PM

Иди в най-близкия ветеринарен кабинет , обясни на лекаря за какво става дума , той ще ти даде каквото е необходимо.

Цитат

защото не позволява контакт,

... с това не знам как ще се справите , защото все пак има опция и да заведеш лекар  да го види или да вземе  проба ...пък и лечението без контакт , трудно ще се осьществи :-
Да се надяваме ,че кучето  поне с вас  контактува.
User's Signature

Качена снимка

#3 Потребителят е офлайн   falconess Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 995
  • Регистрация: 01-July 08
  • Gender:Female
  • Interests:Диви животни
  • Skype:

Публикувано: 01 July 2008 - 05:00 PM

Ами, за 2 месеца успях да постигна да ми позволява да го галя по муцуната, даже не по цялата глава.

Ветеринарите, обикновено, не се съгласяват да дойдат на място, особено ако е за бездомно куче. От предишни случаи съм си го научила този урок, затова дори не опитвам вече.

Между другото, ако някой ветеринар чете това и иска да помогне, кучето е на ул.Васил Друмев, пресечка на бул.Мадрид в София. Аз го храня всеки ден, но веднага след като се нахрани се прибира под едно стълбище и там цял ден се хапе. 

#4 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 01 July 2008 - 05:12 PM

Има вариант да му "подхвърляш" хапче в пастет (примерно) Цифли - но за това питай вет.
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#5 Потребителят е офлайн   falconess Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 995
  • Регистрация: 01-July 08
  • Gender:Female
  • Interests:Диви животни
  • Skype:

Публикувано: 01 July 2008 - 05:15 PM

То ако е с хапчета би било добре, защото има добър апетит  :blink:

#6 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 01 July 2008 - 05:17 PM

Ами супер, говори с вет и дано измислите вариант.  :blink:
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#7 Потребителят е офлайн   D-r Koko Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Ветеринарен лекар
  • Мнения: 1597
  • Регистрация: 20-June 06
  • Location:Пловдив

Публикувано: 01 July 2008 - 06:32 PM

Ами ако не е краста? Пък дори и да е какво му е точното тегло? Ще си давате Цифли и ще е..те майката на черния дроб.
Първо-без преглед няма диагноза, а оттам и адекватно лечение.
Второ-не може да прилагате лечението като нямате възможност за контакт с кучето.
Единствения според мен удачен вариант е кучето да се упои със стреличка, да се прегледа и да му се постави диагноза и после евентуално в някой от приютите да се приложи лечение.
Така изложен тук вашия проблем с догатки и исказвания от сорта... пък моето като го лекуваха му слагаха това и всичко беше окей, зато го ползвай и ти.... няма да се реши или поне не в полза на кучето. Като не можете да помогнете поне не му навреждайте.
User's Signature

ветеринарен кабинет "Д-р КОКО" гр. Пловдив
тел: 0887415207 032/693578
Аз не съм най-добрия лекар, аз просто си върша работата.

#8 Потребителят е офлайн   falconess Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 995
  • Регистрация: 01-July 08
  • Gender:Female
  • Interests:Диви животни
  • Skype:

Публикувано: 01 July 2008 - 07:54 PM

Докторе, разбирам, че винаги има съмнение, когато диагнозата не се слага чрез преглед, но, честно казано ми е писнало от неконструктивни изказвания.

Кой ще дойде да го упои със стреличка?

От два приюта на фондации ми отказаха под предлог, че ще зарази останалите кучета. В общински приют няма да го пратя. Това би било равносилно на убийство.

Хайде като лекар, кажете какво, реално, бих могла да направя! Ето, питам Ви конкретно, мога ли да го упоя аз и така да го заведа на лекар? Ако да, какво точно да му дам? Говорете конкретно, моля!

#9 Потребителят е офлайн   Didka_puppy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 366
  • Регистрация: 13-May 08
  • Location:Варна

Публикувано: 01 July 2008 - 08:04 PM

На мен ми става изключително хубаво и леко, когато разбера, че има така мили и грижовни хора, които помагат на бездомните животни в беда. Falconess, за мен, вашата постъпка е изключителен акт на щедрост и отговорност! А ако имаше и хора последвали примера Ви, които да Ви помогнат, може би горките душици нямаше да са толкова много. Пожелавам Ви успех с кучо и дано успеете да се преборите.

#10 Потребителят е офлайн   D-r Koko Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Ветеринарен лекар
  • Мнения: 1597
  • Регистрация: 20-June 06
  • Location:Пловдив

Публикувано: 01 July 2008 - 08:49 PM

Цитат

Докторе, разбирам, че винаги има съмнение, когато диагнозата не се слага чрез преглед, но, честно казано ми е писнало от неконструктивни изказвания.

Кой ще дойде да го упои със стреличка?

От два приюта на фондации ми отказаха под предлог, че ще зарази останалите кучета. В общински приют няма да го пратя. Това би било равносилно на убийство.

Хайде като лекар, кажете какво, реално, бих могла да направя! Ето, питам Ви конкретно, мога ли да го упоя аз и така да го заведа на лекар? Ако да, какво точно да му дам? Говорете конкретно, моля!

1.Намерете лекар, който може да упои животното и да го прегледа както трябва.
2.Намерете стационар, където животното да пребивава и да може да се лекува.
Вие нищо не можете да направите.  И не бива. Само се разтърсете за лекар, аз няма да ви търся. Има доста. Дори някой, който може да го упои да не иска да го лекува друг ще го поеме. Това направете, достатъчно ще е.
User's Signature

ветеринарен кабинет "Д-р КОКО" гр. Пловдив
тел: 0887415207 032/693578
Аз не съм най-добрия лекар, аз просто си върша работата.

#11 Потребителят е офлайн   falconess Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 995
  • Регистрация: 01-July 08
  • Gender:Female
  • Interests:Диви животни
  • Skype:

Публикувано: 01 July 2008 - 08:54 PM

Ваши колеги отказват да дойдат защото е бездомен. Също така, отказват да го вземат в стационар, защото е бездомен. Какво повече да Ви кажа? Препращат ме към приютите. 

#12 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 01 July 2008 - 09:23 PM

В тази тема има коориднати на лекари, които имат пушки със стрелички.
От там нататък обаче остава само вариант дали има клиника, която ще приеме кучето за лечение, което ще е дълго и не евтино.
:(
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#13 Потребителят е офлайн   falconess Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 995
  • Регистрация: 01-July 08
  • Gender:Female
  • Interests:Диви животни
  • Skype:

Публикувано: 01 July 2008 - 09:35 PM

Благодаря за инфото за лекарите-стрелци. Това ще е първата стъпка.  :blink:

#14 Потребителят е офлайн   agalina Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 6537
  • Регистрация: 22-October 05
  • Gender:Female

Публикувано: 02 July 2008 - 02:29 PM

Цитат

Ваши колеги отказват да дойдат защото е бездомен. Също така, отказват да го вземат в стационар, защото е бездомен. Какво повече да Ви кажа? Препращат ме към приютите. 
Интересноо.Значи като  е бездомен - да не би да сте им искали безплатно обслужване на тези лекари
А дали може да научим кои тез лекари дето отказват да лекуват бездомни кучета
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !

#15 Потребителят е офлайн   falconess Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 995
  • Регистрация: 01-July 08
  • Gender:Female
  • Interests:Диви животни
  • Skype:

Публикувано: 02 July 2008 - 04:49 PM

Не. Когато говоря с тях изрично казвам, че ще платя. Нямам точен списък. Вчера звънях напосоки с надеждата да не ударя на камък. Притеснява ме факта, че след месец заминавам за 6 месеца и исках да направя нещо преди това. 

#16 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 02 July 2008 - 05:18 PM

Никой ли не успяхте да "навиете"?
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#17 Потребителят е офлайн   falconess Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 995
  • Регистрация: 01-July 08
  • Gender:Female
  • Interests:Диви животни
  • Skype:

Публикувано: 03 July 2008 - 05:57 AM

Ами, още не. Днес ще пробвам в новия приют в Слатина. Някой да има телефон?

#18 Потребителят е офлайн   Hela Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1042
  • Регистрация: 02-October 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 03 July 2008 - 09:39 AM

falconess , съчувствам ти за това, което се опитваш да направиш, защото преди около 2 седмици минах по същия път, съвсем безуспешно за кученце с подобен здравословен проблем, изхвърлено близо до нас...Звънях на "Еко равновесие" и приют "Надежда", които отказаха категорично да я вземат. След като говорих поне с четирима от този форум, разбрах, че трябва сама да се оправя с превоз, лечение и т.н., се свързах с най-близката ни денонощна клиника (връщам се от работа в 19 ч.) до нас -"Св. Антим" да помоля за дом. посещение и евентуално да го вземат в стационар за ден-два, докато разберат какво му е точно на кученцето и ако мога да го взема после в къщи(че и аз съм с куче, което ми спи в леглото) да го доизлекуваме. И какво ми се случва. От клиниката първо ми казват, че посещението струва 20 лв, после, че имало нова цена - 25 лв, (като не коментирам цените)!!! След това ми се обади някакъв д-р Петков или Петров, не помня, и ми каза, че ще дойде и само ще ми вземе 50 лв(?!?) за посещението и нищо няма да може да установи на място(което си е истина), като през цялото време се държеше, като че ли вицове ми разказваше. Предложи ми, цитирам: "хвани го на една сиджимка и го заведи (има се предвид пеша) на най-близкия д-р". На въпроса ако го взема в къщи има ли опастност да се зарази моето куче, ми каза, цитирам: "Госпооожо, ще ми отнеме около 7 години да Ви обясня какви са рисковете..." Само успях да кажа, че това, за което си говорим никак не е смешно и приключих разговора. Явно съм уникална късметлия, щом за 4 г. (от както имаме куче), за първи път попадам на такова отношение.
Уговорих се със "Син кръст" да ме изчакат след работа, извадих мъжа ми по-рано от работа, но докато аз се борех с вятърните мелници, кученцето вече го нямаше...След два дни от един от чувалите за боклук по булеврада се разнасяше страшна миризма...
Извинете ме за дългия пост, но тогава се чувствах толкова безпомощна, безполезна и в такава безпътица и не ми се иска да се случи нещо лошо на още една душичка, докато някой се опитва да намери изход.
Наистина ли няма някакъв начин? Вие какво правите в такива случаи? Това със стреличките е добра идея. Някакви други? Тази сутрин до работата ми видях един малчо с подобен проблем...

#19 Потребителят е офлайн   falconess Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 995
  • Регистрация: 01-July 08
  • Gender:Female
  • Interests:Диви животни
  • Skype:

Публикувано: 03 July 2008 - 10:44 AM

Историята, която описвате е ужасна и, в същото време, абсолютно реалистична. Аз често съм се сблъсквала с такова отношение от страна на ветеринарните лекари. Те не желаят да се занимават с бездомни животни. Мръсни са, хората, които ги водят не са добре материално и т.н. Има и много свестни лекари, на които им личи, че обичат животинките. Проблем, според мен, е това, че голяма част от ветеринарните лекари са станали такива само защото не са успели да запишат хуманна медицина.

Надявам се този случай да не завърши така. Ще направя всичко възможно това да не стане, но, няма да крия, че съм страшно притеснена. Непременно ще пиша тук как се развиват нещата, за да знаят и други хора как да действат в такива случаи.
 

#20 Потребителят е офлайн   tey4e Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Ветеринарен лекар
  • Мнения: 2479
  • Регистрация: 27-March 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 03 July 2008 - 11:19 AM

А имате ли възможност да пуснете снимки на кучето във форума?
User's Signature

In memoriam
Качена снимка
За да си човек,бъди му приятел!

  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни