Dog.bg Форуми : Котка с разязвен тумор на млечната жлеза

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (4 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Котка с разязвен тумор на млечната жлеза

#1 Потребителят е офлайн   papyy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 803
  • Регистрация: 20-January 05
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Деца, котки, пътешествия, фотография

Публикувано: 02 May 2008 - 03:54 PM

Отнася се до сестрата на моята покойна котка. На 16 години, хранена с всевъзможни сухи котешки храни. На младини беше около 4-5 кг, сега 2.5 кг. Измършавя и побеля последната година. Раждала веднъж преди 13 години и половина. Разгонванията са спирани с хапчета те не приемаха съвети на тази тема. Обичана от стопаните си по техен си начин.
Бяхме у тях преди 4 месеца и на котката и се бяха появили 2-3 туморчета на млечните жлези. Молих ги  :'( да поозволят да я закарам на моя сметка на лекар, но ми отказаха. : Да си живее колкото и е отредено" ми казаха. Сега съжалявам, че тогава не го направих насилствено както искаше моят мъж. Вчера и днес бяхме у тях и котката вече е много по-зле. Появила се е някаква язвичка на едно от туморчетата, не се реших да я препипам, страх ме е че я боли, защото седи в особена поза с извит гръбнак. Уморява се лесно, но все още е пъргава, яде, пие водияка и редовно ходи по малка и голяма нужда.
Моля ви отговорте ми има ли някаква надежда за оперативно  лечение? Какво трябва изобщо да се направи / естествено да се завведе на лекар първо/, но какви биха могли да са прогнозите? Бъдете откровени, тези които ме познават, знаят, че мога да понеса много. Просто това животинче е сестра близначка на моята любима мацинка и прилича на нея изцяло. Защо не ги взех и двете котенаца.
Много съм притеснена извинете ме за  правописа.
User's Signature

Обичам всички котки, вашите също.

#2 Потребителят е офлайн   papyy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 803
  • Регистрация: 20-January 05
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Деца, котки, пътешествия, фотография

Публикувано: 02 May 2008 - 03:58 PM

Забравих снимките
User's Signature

Обичам всички котки, вашите също.

#3 Потребителят е офлайн   Майкенце Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 793
  • Регистрация: 19-February 08
  • Location:София

Публикувано: 02 May 2008 - 04:02 PM

ама я бягайте бързооооооооооооо на лекар
няма ли да ти я дадат да я заведеш
User's Signature

Качена снимка

#4 Потребителят е офлайн   papyy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 803
  • Регистрация: 20-January 05
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Деца, котки, пътешествия, фотография

Публикувано: 02 May 2008 - 04:06 PM

Баба забрави останалите снимки. Няма доброволно да я дадат.
User's Signature

Обичам всички котки, вашите също.

#5 Потребителят е офлайн   manus Икона

  • Claymore
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1299
  • Регистрация: 28-February 05
  • Gender:Male
  • Location:София, България

Публикувано: 02 May 2008 - 04:07 PM

:'( много неприятно е както го описваш... дано наистина не се мъчи мацинка, поне се постарай това да й спестят :'(

#6 Потребителят е офлайн   papyy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 803
  • Регистрация: 20-January 05
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Деца, котки, пътешествия, фотография

Публикувано: 02 May 2008 - 04:14 PM

Не знам моето момче. Както посъбера мнения, дано има и лекар, който да види темата и даде мнение. Нямаше вид да се мъчи много, но лежи в особена поза, затова съм я снимала и я публикувам. Пустите снимки станаха много големи, не мога да ги качвам дори по една, намалявах ги с Ирфанвю. Просто е като за баби.
Сигурно ще я дадат за да я заведа на лекар, но дали ще се съгласят да я приспят? Не знам :'( :o Иде ми да се ухапя ...
User's Signature

Обичам всички котки, вашите също.

#7 Потребителят е офлайн   Майкенце Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 793
  • Регистрация: 19-February 08
  • Location:София

Публикувано: 02 May 2008 - 04:28 PM

да я приспят ли? ма ти за кво говориш? За упойка или  :o
User's Signature

Качена снимка

#8 Потребителят е офлайн   tey4e Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Ветеринарен лекар
  • Мнения: 2479
  • Регистрация: 27-March 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 02 May 2008 - 07:36 PM

Има едно правило и то е че възпален и разязвен тумор не се оперира,защото се смята ,че вече е дал метастази.Не мислия,че животинката ще изкара много,както със,така и без операция. :'(
User's Signature

In memoriam
Качена снимка
За да си човек,бъди му приятел!

#9 Потребителят е офлайн   Майкенце Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 793
  • Регистрация: 19-February 08
  • Location:София

Публикувано: 02 May 2008 - 07:41 PM

това значи ли че ако СЕРИОЗНИТЕ И стопани са я завели навреме на лекар е нямало да се стигне до тук  :angry: :angry: :angry:
User's Signature

Качена снимка

#10 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 02 May 2008 - 07:54 PM

Цитат

това значи ли че ако СЕРИОЗНИТЕ И стопани са я завели навреме на лекар е нямало да се стигне до тук  :angry: :angry: :angry:
Никой не може да ти отговори със сигурност на този въпрос. Това е поне от моя опит с 3 котки с 3 точно такива тумора. Първата оперирана - след 3 месеца изглеждаше точно така, отслабна и си отиде.
При другите две не оперирах, от появата на туморите до това състояние, което е показано на снимките минаха повече от година и половина. Това е моя личен опит.
Котката от темата се уморява, защото предполагам има метастази в белите дробове.
Моите котки (според мен) не се мъчеха, не ги болеше, просто бавно се топяха. Финалната права е много бърза -така както се крепят, изведнъж започват да се предват, да не ядат, да се залежават. При моите стана за около седмица, 10 дена. Едната приспах, в пристъп на слабост. Другите две - не. Угаснаха за около седмица, като им дойде времето - издъхнаха за около 3 мин.
Съжалявам за подробостие, но може да са от полза на някого при взимането на решения. Това съм го описвала много пъти с цел, да се разбере, че никакви гаранции не може да има - дали или ако оперирате (т.е. преди дали е можело. В състоянието в което е сега - не може нищо да се направи).
А дали да се приспива животно в подобно състояние - всеки решава сам.
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#11 Потребителят е офлайн   tey4e Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Ветеринарен лекар
  • Мнения: 2479
  • Регистрация: 27-March 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 02 May 2008 - 08:09 PM

Наистина всеки решава сам,но мисля,че поне е трябвало да я заведат на лекар,преди да се разязви.Кой човек би търпял това върху себе си? :'(
User's Signature

In memoriam
Качена снимка
За да си човек,бъди му приятел!

#12 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 02 May 2008 - 08:11 PM

Цитат

Наистина всеки решава сам,но мисля,че поне е трябвало да я заведат на лекар,преди да се разязви.Кой човек би търпял това върху себе си? :'(

Защо да я водят? За да я оперират и да се "задействат" разсейките още по-бързо? Щеше да си е заминала отдавна вече. Мое мнение.
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#13 Потребителят е офлайн   papyy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 803
  • Регистрация: 20-January 05
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Деца, котки, пътешествия, фотография

Публикувано: 02 May 2008 - 08:11 PM

Благодаря Бушка, много, много ми е мъчно като я гледам тази мацинка. Тя е като копие на моята. Откакто се разболя се сърдя на себе си, че навремето не ги взех и двете котенца и да ги гледам като принцеси. :huh:. Но дали щеше да е по-добре за тях? Сестра и от 4 години почива в Северния парк. :'(. Искахме с моя мъж да я вземем насила и да я водим на лекар. Знам, че при хората за тази болест има надежда и смисъл да се бориш докрай, мислех че е така и при котките. В себе си мислех, че са стиснати изверзи и мъчители на котка, че не искат да я лекуват заради мъезела си, но може би са имали право.
Още веднъж благодаря, че не ме превърна на стари години в коткокрадец и по-важното притеснител на болни животинки.
Нетърпима ми е идеята за нелекувана болна животинчица, делила добро и зло със стопаните си. :'( Може би мисля не само добри неща за тях
User's Signature

Обичам всички котки, вашите също.

#14 Потребителят е офлайн   Гатофила Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 471
  • Регистрация: 20-December 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 02 May 2008 - 08:13 PM

Имах такава котка с разязвен тумор, Лизанка, но беше единична бучка, макар и много голяма. Не ми отказаха операция, оперираха я, почина след година и половина, туморът не се показа повече, но разви някакви тумори на венците. Общо взето си живя спокойно през тази година и половина, но доста отслабна. Ядеше си до последния момент добре, само дето й давах съвсем меки храни, заради тези гадости по венците. Бучката беше твърда - това е важно, ако са меки образуванията, вече е започнал гноен разпад. Освен това не трябва да е разлята и е по-благоприятно ако си има определена форма и стои някакси отделно.
При Козета беше обратното - бяха много бучици и мекички, разляти някакси. Оперирах на два пъти целите редове на млечните жлези. Тя нямаше разсейки в дробовете. Живя три месеца след втората операция. Почна забележимо да слабее, в един момент отказа храна. Това продължи седмица. Беше толкова отслабнала, че - милото ми дисциплинирано коте - се дотътряше до банята, изпикаваше се и падаше настрани, уморена от процеса. После се съвземаше и се прибираше пак. Последната нощ, преди края си, след седмично гладуване, успя да се качи със скок на леглото ми и да замърка.
Много важна е снимката белодробна. Тя решава всичко - при липса на разсейки мисля, че може да предприемете операция.
Това е печалният ми опит.

#15 Потребителят е офлайн   manus Икона

  • Claymore
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1299
  • Регистрация: 28-February 05
  • Gender:Male
  • Location:София, България

Публикувано: 02 May 2008 - 08:16 PM

тъжно е но МНОГО хора търпят такива неща по себе си и отиват на лекар когато е много много късно... страха е ужасно нещо, но не мога да ги обвиня. и аз за себе си не знам как бих постъпил, а и за свое животно също.

#16 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 02 May 2008 - 08:16 PM

Писано й било от това да си отиде.От старост не се умира, а те поразява болест, която тялото ти вече не може да пребори.
Това е нейната, бич за женските котки. Според мен, няма и начин да се отлага много, независимо дали се оперира в някой етап или не.
Нека си изживее дните спокойно и обичана.

Може да започне да получава припадъци - това АКО разсейките в белите дробове растат. Не стига  кислорода до мозъка и припадат. И за това нищо не може да се направи.

Пак подчертавам, всичко написано по-горе е само мое мнение.
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#17 Потребителят е офлайн   tey4e Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Ветеринарен лекар
  • Мнения: 2479
  • Регистрация: 27-March 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 02 May 2008 - 08:20 PM

Цитат

Цитат

Наистина всеки решава сам,но мисля,че поне е трябвало да я заведат на лекар,преди да се разязви.Кой човек би търпял това върху себе си? :'(

Защо да я водят? За да я оперират и да се "задействат" разсейките още по-бързо? Щеше да си е заминала отдавна вече. Мое мнение.
Не,ако се хване когато е с размери примерно на грахово зърно,отстрани се и котката се кастрира-шансовете са големи-за по-дълъг и пълноценен живот.Да не говорим,че може и химиотерапия да се приложи.Иначе не оспорвам,че това го решава собственикът.
User's Signature

In memoriam
Качена снимка
За да си човек,бъди му приятел!

#18 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 02 May 2008 - 08:30 PM

Цитат

Не,ако се хване когато е с размери примерно на грахово зърно,отстрани се и котката се кастрира-шансовете са големи-за по-дълъг и пълноценен живот.Да не говорим,че може и химиотерапия да се приложи.Иначе не оспорвам,че това го решава собственикът.

Котката ми, която оперирах беше точно така - малко беше туморчето, оперирахме и кастрирахме. Както писах по-горе - живя по-малко от другите, които не оперирах.
Има теории, аз говоря от опит, макар и с една оперирана котка.
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#19 Потребителят е офлайн   tey4e Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Ветеринарен лекар
  • Мнения: 2479
  • Регистрация: 27-March 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 02 May 2008 - 08:37 PM

Явно зависи и какъв е тумора,колко е възрастно животното и т.н.Дори на рентгеновите снимки да не се видят метастази,това не означава,че няма.Когато са по-малки от главичка на кърфица не се виждат.Не ти противореча,абсолютно съм сигурна,че това което казваш е така ;)
User's Signature

In memoriam
Качена снимка
За да си човек,бъди му приятел!

#20 Потребителят е офлайн   d-r Bobadova Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 6824
  • Регистрация: 22-October 07
  • Gender:Female
  • Location:P. Sherman 42 Wallaby Way, Sydney

Публикувано: 03 May 2008 - 02:37 AM

Аз бих оперирала...дали преди, дали сега - бих
Майка ми умря от рак, когато бях на 17 години. Какво, да не се беше оперирала ли? Е!
User's Signature

Ветеринарна клиника "Добро хрумване!" ул. "Княз Борис I" N125, София
тел: 929 80 29; 0896 604 835
Качена снимка

  • (4 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни