Dog.bg Форуми : Силно благодаря на д-р Бобадова

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (4 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Силно благодаря на д-р Бобадова

#1 Потребителят е офлайн   Taz Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 82
  • Регистрация: 01-March 08
  • Gender:Not Telling

Публикувано: 19 March 2008 - 03:32 AM

Почвам по-отдалече...Имам кученце, което е с размерите на магаренце. За да не ме наплюят по-разбиращите ще пиша, че е с всички белези на ротвайлер, но е твърде висок при холката /това от конете де/. Милият Хари е с епилепсия /ако някой се съмнява ще опиша как се е стигнало до диагнозата/.
Проблема е, че ние двамата живеем сами....И Харизанчо го тръшва поредната тежка криза въпреки двете ампули диазепам, които му натресках ректално. Не спира и не спира!!!Направо Ше умре! Тъй като JPто му е проф.Александров, който е пенсониер и не може да бъде събуден в 3:30ч нощя почвам да търся из нета докато любимия образ се гърчи в банята.
Понеже в този фрум не се толерират негативни изявления ще се въздържа, но имаше от членове на форума, които ми казаха: "потърсете си клиника!"и "не мога да Ви помогна". Аз се опитвам да обясня:"Ми тооо кучето е малко по-голямо от мен...не мога да го занеса до колата...а и да успея, той рита и ме очисти вече два пъти...звъня, ама приятели спят у 3:30ч нощем и не вдигат..." отговор: "Доведете го!"или "Намерете си клиника!".
В този момент на паника /с куче на калиев бромид и ламиктал/ по неведоми пътища намирам във Форума тел. на д-р Бобадова /Мила...колко удачно/, която пада от кревата Милата и се стегна за нула време, че и колега доведе /д-р Иванов/. За всички незапознати - тия са страшен тандем!!! Дойдоха до къщи и ми успаха нещастното другарче!!!! МНОГО, МНОГО им БЛАГОДАРЯ!!!Ако не бяха те да се вдигнат от майната си....А не като някои... Надявам се модовете или админите офицялно да ми разрешат да се оплача от конкретни доктори, които не мога да кажа , че са лоши, но са безсърдечни...
Както и да е....положителното: домъкна се МИЛА/не случайно с главни букви/ и д-р Иванов у нас /дето не е на близо/ и кученце живо и жизнено.
Живи и здрави докторите, на които все още им пука!


МОД: Заглавието е променено от модератор за яснота. Таз, кажи си оплакването с имена. Не се толерират обиди и клевети. Но проблемите и хората се назовават с истинските им имена.

#2 Потребителят е офлайн   Майкенце Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 793
  • Регистрация: 19-February 08
  • Location:София

Публикувано: 19 March 2008 - 10:53 AM

Евала на такива доктори!
Хиляди, хиляди, хиляди, хиляди благодарности и от мен, че Ви има!
Направо цялата настръхнах докато четях!
Дълбок ПОКЛОН пред Вас! Благодаря, Ви, че помагате, че сте истински и , че наистина обичате животните!
БЛАГОДАРЯ Ви!
User's Signature

Качена снимка

#3 Потребителят е офлайн   Eni Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1306
  • Регистрация: 04-October 04
  • Location:Плевен

Публикувано: 19 March 2008 - 03:25 PM

Добре, че всичко е свършило добре! Дано ти е жив и здрав, доколкото му е възможно, Харизанчо. Не намирам думи за двамата лекари. Каквото и да напиша, ще е банално и малко. Дано са усетили обичта и благодарността на хората, чиито животинки са спасили. Защото аз само от форумските писания, като прочета д-р Бобадова, и вече изпитвам респект.
User's Signature

прочети правилата за подписите

#4 Потребителят е офлайн   Taz Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 82
  • Регистрация: 01-March 08
  • Gender:Not Telling

Публикувано: 28 March 2008 - 06:05 AM

Благодарности на мода първо за уточнението /щот откъде толко акъл да уточня/. Въпреки, че предвид последвалата тема за хвалене се радвам да посветя тази специялно на МИЛАТА и ко. Не е от пристрастие,а защото тя е единственият лекар, който се е обадил да попита как му е пациента /без значение хуманен или кавто там.../. Тва е все едно /колкото и да е смешно/ монтьора да ви се обади да ви пита дали колата върви след като ви я е ремонтирал!!!!
Второ благодаря за разрешението.
Анимо!Става дума за Младост. Не искам да кажа, че като лекари не струват, ама...
След първият гърч на Харизанчо успявам да го кача на колата /адреналина прави чудеса/ и да го закарам на две преки до проф. Александров. Който му бие неква инжекция и ми вика: "Карай го у вас и звънни след 20мин да кажеш кво става." Карам в нас, ама то кат се почнаааа... нема спирки...напишка се, надриска се..а бе ужас!!! Добре, че беше към 11ч вечерта та викнах сестра, зет, комшия и т.н. Та две мъжища натовариха Харито в одеало на един джип и айде в Анимо по спешност. Там системи и т.н. По препоръка на дока го оставям за наблюдение... След един час звъня, щот ми играе под лъжичката....
"Ало...аз за Харитоооо...много се извинявам, ма да питам как е..."
Отговор: "Вие може да се ИЗВИНЯВАТЕ, ама аз не ви извинявам! Кучето ви е добра и това да не се повтаря повече!!!"
След като съм си взела вече кученце у нас то почва да лае по мебелите и да ги хапе, па и мене ме гледа нещо странно /милия се побъркал от тия припадъци/. Аз кат не знам на кого друг по сред нощ - пак Анимо: "Извинявайте, пак аз с Харитууу....той ме гледа странно...може ли нещууу да не ме познае и...щото ние живеем сами двамата....и аз сега не знам кво да очаквам..." Отговор: "Като не ви харесва си го вържете някъде и ако искате да си приказвате се обадете по-късно!!!"
Когато стана фала с кучи последният път изобщо не съм звъняла в Анимо, щот /след като го видяха и него и мен/ ми обясниха да се оправям както мога, понеже още нямат "Бърза помощ". И аз като знам, че нямам никакъв шанс почвам в 3ч посред нощ да въртя на всички доктори в този форум, дето са заявени като денонощни. Хари се гърчи след две ампули диазепам и няма оправия...а аз - свидетел!!! Всички тел. или изключени или никой не вдига... Само един доктор ми вдигна и ми каза да си намеря клиника...Аз му викам, че Харизан е два пъти колкото мен и ме е очистил вече два пъти, ама той - "Намерете си клиника". Няма да го уточнявам кой е, щот като въртях 100 телефона не знам кой беше. Ама ше се напъна да се сетя, понеже не беше честно!!!
Пак казвам по неведоми пътища съзирам тел. на д-р Бобадова /понеже от постовете във Форума аз я имах в предвид, обаче в паниката.../и тя с д-р Иванов на кючеци у нас! Та ми надрусаха кученце още, по спешност и то най-после заспа след два часа гърчове. Въпреки очакванията ни Харито все едно нищо не е било!!!
На другия ден Бобадова с цялото си "нахалсво" ми се обажда да ме пита как е куч!!!! Аз помислих, че от недоспиването ми се причува ама не...

Накрая някои уточнения: В клиника "Добро хрумване" всички са върха. Помогнаха ми във всички отношетия и ми разлигавиха псето до неузнаваемост...

Д-р К.Костов отговаря на 0896 50 35 00 всеки ден и нощ/това пост фактум дойде, ама на/.

За не вярващите: д-р Иванов и д-р Бобадова са свидетели какво магаре имам, и че не мога да се справя с него особено когато е във фаза. Могат да последват упреци само от сорта "що си си взела такова прасе" ;D


П.п. Искам също така да благодаря на "Незнайните войни" , които ми пратиха фенобарбитал от чужденция без да познават нито мен, нито Харизан без да искат една стотинка!!!! Нито за хаповете, нито за пратка, а бе изобщо нищо не щат!!! Как ще им се отблагодарявам на всички споменати вобще не знам!!!!                   
А па Харито на годинка и три месеце самуууу...
Мерси и на отговорилите на поста ми! Подкрепата ми е жизнено необходима /само вижте кога си пращам постовата - страх ме е да заспя.../. :rolleyes:

#5 Потребителят е офлайн   d-r Bobadova Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 6824
  • Регистрация: 22-October 07
  • Gender:Female
  • Location:P. Sherman 42 Wallaby Way, Sydney

Публикувано: 28 March 2008 - 09:07 AM

Ще ме урочасаш накрая и ще трябва да ти пращам мутри! ;D
User's Signature

Ветеринарна клиника "Добро хрумване!" ул. "Княз Борис I" N125, София
тел: 929 80 29; 0896 604 835
Качена снимка

#6 Потребителят е офлайн   Майкенце Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 793
  • Регистрация: 19-February 08
  • Location:София

Публикувано: 28 March 2008 - 09:12 AM

Докторке, заслужила си си ги похвалите, така че сега ще търпиш  :P
Дълбок поклон и от нас
User's Signature

Качена снимка

#7 Потребителят е офлайн   bis Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 684
  • Регистрация: 09-February 06

Публикувано: 28 March 2008 - 12:00 PM

[quote author=Taz link=topic=14711.msg373116#msg373116 date=1206677123]
Отговор: "Вие може да се ИЗВИНЯВАТЕ, ама аз не ви извинявам! Кучето ви е добра и това да не се повтаря повече!!!"
След като съм си взела вече кученце у нас то почва да лае по мебелите и да ги хапе, па и мене ме гледа нещо странно /милия се побъркал от тия припадъци/. Аз кат не знам на кого друг по сред нощ - пак Анимо: "Извинявайте, пак аз с Харитууу....той ме гледа странно...може ли нещууу да не ме познае и...щото ние живеем сами двамата....и аз сега не знам кво да очаквам..." Отговор: "Като не ви харесва си го вържете някъде и ако искате да си приказвате се обадете по-късно!!!"

Таз, представям си какво си изживяла и искрено ти съчувствам. Преди близо две години бях пуснала тема за необосновано грубото и троснато поведение на лекар, който се осмелихме да събудим през нощта в "денонощна"! клиника Анимо. Забелязвам че промяна няма...За тяхна сметка е! Добри лекари с големи сърца има и ще има! :wub:

А на Харизанчо пожелавам все по- редки пристъпи.

#8 Потребителят е офлайн   dmm Икона

  • Rott Group
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4360
  • Регистрация: 02-June 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 28 March 2008 - 12:01 PM

Голям Човек, Голям Лекар таз д-р Бобадова......И д-р Иванов.
За пореден път доказахте какви хора сте!
Браво на вас!


Taz  - пожелавам кученце да е добре и по-редки кризи.
User's Signature

Не са ме е хапали кучета, ... само хора! - М. Монро

#9 Потребителят е офлайн   Taz Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 82
  • Регистрация: 01-March 08
  • Gender:Not Telling

Публикувано: 06 April 2008 - 01:04 AM

Цитат

Ще ме урочасаш накрая и ще трябва да ти пращам мутри! ;D


Бобадовааа, да не се прайш на Лили Иванова!!!
Ти що не се направи, че не чуваш телефона, А?!! И айде в просъница си се объркала, ама послееее.... На 38ият път, в който ти звънях, що не каза: "Намерете си клиника." и "Аз не ви извинявам!" или "Няма как да дойда на майната си."
А ти що вися у нас като луда /по никое време/ да ми следиш кучето дали нема да се гътне, а не се омете на бързо?!
И ми досажда да ми даваш лекарства и да питаш за пациента си!!!
А па д-р Иванов - сичко ше ми обяснява и ше ми се корка тука за псето -  нахалник!!!

След намесата на въпросните доктор и докторица Харизан е като чисто нов!!! Нищо, че прилича на крокодил - на квартала е любимец!!!

На края най-лошото: Един път не казаха "Айде да почерпиш по бира за здраве на Харито." А бе тия са....

П.п. Не ги жалете, ами ги хвалете на смърт! Сичко са си заслужили!!! Нека им е!

#10 Потребителят е офлайн   vlado zoo Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1818
  • Регистрация: 12-February 07
  • Gender:Male
  • Location:Sofia

Публикувано: 06 April 2008 - 08:50 PM

Цитат

На края най-лошото: Един път не казаха "Айде да почерпиш по бира за здраве на Харито." А бе тия са....
Ама ти не ги чакай да кажат, почерпи ги. И те са хора, освен, че са доктори :)
User's Signature

Качена снимка

#11 Потребителят е офлайн   MiragE Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 196
  • Регистрация: 25-September 07

Публикувано: 07 April 2008 - 05:38 PM

Ех всички да имаха професионализма поне на 50% като вашия... всичко щеше да бъде доооооооста по-добре!
Евалла на докторите!  ;)
User's Signature

Качена снимка

#12 Потребителят е офлайн   saryta Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 37
  • Регистрация: 12-January 07
  • Gender:Female
  • Location:Sofia

Публикувано: 08 April 2008 - 09:18 AM

Браво на тези доктори дето са ти помогнали. Дано и другите ветове да видят как трябва да се отнасят към наште кучета. Изпрати някоя снимка на твоя сладур, ще ми е интересно да го видя. :blink:
User's Signature

Качена снимка

#13 Потребителят е офлайн   сесе Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1054
  • Регистрация: 11-December 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 08 April 2008 - 10:03 AM

Браво и от мен! Дано има повече такива специалисти! Пожелавам им много здраве, късмет и щастие в живота! :wub:
User's Signature

Качена снимка[url=http://www.glitterfy.com/]

#14 Потребителят е офлайн   tey4e Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Ветеринарен лекар
  • Мнения: 2479
  • Регистрация: 27-March 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 08 April 2008 - 11:07 AM

Поздравявам колегите за това,което са направили!Аз Хари го знам,взимахме му кръв веднъж,щеше да обърне масата ;D Много е готин,надявам се да има пълноценен живот!!!
User's Signature

In memoriam
Качена снимка
За да си човек,бъди му приятел!

#15 Потребителят е офлайн   Taz Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 82
  • Регистрация: 01-March 08
  • Gender:Not Telling

Публикувано: 12 April 2008 - 12:54 AM

Цитат

Поздравявам колегите за това,което са направили!Аз Хари го знам,взимахме му кръв веднъж,щеше да обърне масата ;D Много е готин,надявам се да има пълноценен живот!!!


Верно, че като бяхме при вас в "Бест вет" направихме веселба и Харито изпояде на хората документите.... Ама той какво да направи, че като види мили хора не може да се сдържи да не им се качи на главите?!  ;D ;D ;D

Опитах се да пльосна снимки /вкл със сестра ми за мащаб, понеже тя е с моето телослужение/. Който има проблеми със захарта да не гледа... :wub:

#16 Потребителят е офлайн   Pissy.Fiu Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 13
  • Регистрация: 15-March 08

Публикувано: 12 April 2008 - 05:45 AM

"Кончето" ти е страхотно и от все сърце ти пожелавам да не стигате повече до такива "екстремни" ситуации с Хари.Само мога да те поздравя за куража ,упоритостта и силата ти.Аз ако бях на твое място(сигурно ти е много трудно самичка ,милата)не зная какво щях да направя. А за доктор Бобадова какво да кажа- Благодя ви че ви има!!!

#17 Потребителят е офлайн   d-r Bobadova Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 6824
  • Регистрация: 22-October 07
  • Gender:Female
  • Location:P. Sherman 42 Wallaby Way, Sydney

Публикувано: 12 April 2008 - 07:54 AM

В тоя ред на мисли - търсим амули Диазепам за Хари. Запознатите знаят, каква криза е.
User's Signature

Ветеринарна клиника "Добро хрумване!" ул. "Княз Борис I" N125, София
тел: 929 80 29; 0896 604 835
Качена снимка

#18 Потребителят е офлайн   Taz Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 82
  • Регистрация: 01-March 08
  • Gender:Not Telling

Публикувано: 17 April 2008 - 03:03 AM

Цитат

"Кончето" ти е страхотно и от все сърце ти пожелавам да не стигате повече до такива "екстремни" ситуации с Хари.Само мога да те поздравя за куража ,упоритостта и силата ти.Аз ако бях на твое място(сигурно ти е много трудно самичка ,милата)не зная какво щях да направя. А за доктор Бобадова какво да кажа- Благодя ви че ви има!!!


Мерси за похвалата, обаче кав кураж?!! Умрела съм от шубе!!! Нямам думи да опиша как съм се нас.ала! Добре, че е Бобадовица.... Не се давам на евтаназията /въпреки, че ме предупредиха доктори за евентуалният скорешен край на Харизан/ по съвсем егоистични причини - не знам какво ще правя без Харито!!!
Няма да обяснявам на кво приличам, че грях при проблемите на пЦето.
И пак  - мерси, щот никой не мисли, кво е на въшла като мене да запазва психическо равновесие.... При последният случай даже се разревах... Не ми се смейте :rolleyes:
Най-гадното, е че няма кой да ти държи ръката, така да се каже... За това съм благодарна на форумистите/тките, които пишат!
И пак добре, че са приятели и роднини да алармират трети и пети лица... Които не познават нито мен, нито ХараламБи и пращат барбитурати без да искат пари!!!!
Разчитам на предложения, как да им се отблагодаря /при положение, че са в чужденция/. Не че съм си надвила над масрафа /тая епилепсия ме върна в първи клас/, ама се нещуууу да направя!
Добре, че Бобадовата има повече акъл от мене... Не се сетих да пиша тука за диазепама...
Последно, след започване на фенобарбитала, Харито двайсет дни беше като чисто нов. И пааак се почнаха гърчовете....Фляскам две ампули диазепам /от оставени ми три от д-р Иванов/ и след час пак се почвааа.... Опа и третата и кучи заспива. Сичко по нощите се случва... Към 7ч сутринта действието на диазепама отминава и Харито пак! ЗВЪНИМ: "Бободоваааа, спиш ли ма?!!!" - "Ъ" - "Ко ше права - няма повече диазепам?!!!". И тя: "Дай тва, направи онова..." - кучето - ок. Дозата на фенобарбитала увеличена, ама са няма диазепам за спешните случаи. Имам зелена рецепта за 20кила диазепам, ма в София, Пловдив, Дупница и т.н. няма на ампулиии. Щото от "Търговска лига" вобще не предлагат, а на СофФарма цеха за ампули е спрян преди N месеца и нема и нема.... МОЛЯ АКО НЯКОЙ ИМА ЕДНА, ДВЕ ТРИ или колкото там ампули да сигнализира, че зор! Колкото тябва плащам и рецепта имам. Моля помогнете на малкото кученце... :sos: :sos: :sos:

#19 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 17 April 2008 - 10:13 AM

От друга тема:

Цитат

Нека ако някой има проблеми с намирането на лекарства за епилепсия да ми пише. Имам калиев бромид в излишък, но ще го дам само на съвестни стопани, които наистина не могат да си позволят или да намерят бромида. И ще трябва да имат определена доза от доктор.
Едно куче може да живее с епилепсия с години. Те просто имат нужда от малко повече внимание и много любов. Хора, не изоставяйте любимците си за това, че са болни! Дайте им шанс!

User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#20 Потребителят е офлайн   d-r Bobadova Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 6824
  • Регистрация: 22-October 07
  • Gender:Female
  • Location:P. Sherman 42 Wallaby Way, Sydney

Публикувано: 17 April 2008 - 10:15 AM

При Хари калиевият бромид не помага. Трябва ни конкретно Диазепам.
User's Signature

Ветеринарна клиника "Добро хрумване!" ул. "Княз Борис I" N125, София
тел: 929 80 29; 0896 604 835
Качена снимка

  • (4 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни