Dog.bg Форуми : Кучетата и рак на гърдата при жените!

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Кучетата и рак на гърдата при жените!

#1 Потребителят е офлайн   iliyana Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 91
  • Регистрация: 22-October 07
  • Location:Вършец

Публикувано: 01 March 2008 - 08:14 PM

Какво е вашето мнение за изследванията на Мюнхенският институт, че жените, които гледат кучета са с повишен риск от рак на гърдата, тъй като кучетата пренасят вирус, който го предизвиква? Повече от 80 % от жените болни от рак на гърдата имали кучета!

#2 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 01 March 2008 - 09:41 PM

Доста хора гледат кучета, практически 80% от жените болни от рак на гърдата имат кучета. ;D


p.p. Мюнхенски институт за какво?
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#3 Потребителят е офлайн   totschica Икона

  • groomer
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1289
  • Регистрация: 12-December 06
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Груминг на пудели, афганки, " космати" териери ( скоч, фокс, ердейл, " уести" ... )и др.

Публикувано: 01 March 2008 - 09:43 PM

Рак, причинен от вирус, пренасян от кучета...?! :huh:
Явно нещо съм изостанала!

#4 Потребителят е офлайн   Bambalina Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 343
  • Регистрация: 03-July 07
  • Location:Brno, Czech Republic

Публикувано: 01 March 2008 - 10:35 PM

Цитат

Какво е вашето мнение за изследванията на Мюнхенският институт, че жените, които гледат кучета са с повишен риск от рак на гърдата, тъй като кучетата пренасят вирус, който го предизвиква? Повече от 80 % от жените болни от рак на гърдата имали кучета!

Сигурно кучетата облъчват и после щрак... айде... рак на гърдатааааа... Ама, че несериозно звучи това....

#5 Потребителят е офлайн   D-r Koko Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Ветеринарен лекар
  • Мнения: 1597
  • Регистрация: 20-June 06
  • Location:Пловдив

Публикувано: 01 March 2008 - 11:10 PM

Напротив, доста сериозно звучи даже. Много от вирусите, които са опасни за нас живеят без да прадизвикат никакви клинични признаци в животните. При едно изследване на кръв от примати в централна Африка е доказано, че в една популация от горили около 70% от животните са носители на вируса на спин и вируса на Ебола.Доказано е също така, че вируса на Ганата при кучетата живее в човешкия организъм доста дълго без при това да ни прави каквото и да е било. Обяснението на това според вирусолозите е, че с годините даден организъм привиква към даден вирус и той вече не е смъртоносен за него, дори в някои случаи не е и патогенен, но за друг биологичен вид може да е пагубен. Спинът е доста красноречив пример. Кво му трябваше на оня моряк да се чука с маймуни и по този начин да пренесе заразата и по хората.
Та за рака на гърдата, доста от скоро се знае, че някои видове рак се причиняват от вируси и тепърва ще се търсят източниците на инфекция и резервоара в природата.
User's Signature

ветеринарен кабинет "Д-р КОКО" гр. Пловдив
тел: 0887415207 032/693578
Аз не съм най-добрия лекар, аз просто си върша работата.

#6 Потребителят е офлайн   iliyana Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 91
  • Регистрация: 22-October 07
  • Location:Вършец

Публикувано: 02 March 2008 - 02:19 PM

Скъпи totschica и Bambalina, аз съм сериозен човек и не пиша глупости само заради участието. Много ще се радвам да са несериозни неща, но исках да чуя мнението на професионалисти, които са по-запознати от нас с организма и живота на кучетата. Между другото попаднах и на следното...
  Друго изследване, проведено в Норвегия, също показало твърде високо ниво на заболеваемост от рак на гърдата сред стопанките на кучета - 53.3%. В търсене на причината за тази тенденция учените открили вирус, съдържащ се в кръвта както на хората, така и на кучетата. Това е вирусът на рака на млечната жлеза у мишката, който предизвиква заболяване у мишки и се изследва във връзка с рака у хората. Теорията, че кучетата може би разнасят този вирус, обяснява високия процент заболеваемост сред стопанките им.

#7 Потребителят е офлайн   insult Икона

  • свободен радикал
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 3974
  • Регистрация: 04-November 05
  • Gender:Female

Публикувано: 03 March 2008 - 01:45 AM

КАКВО??? 53% от кучкарките с рак на гърдата??? То си е кажи-речи смъртна присъда да си вземеш куче в Норвегия. Я дай линк към това изследване - кой, как, къде, с какви методи... Звучи нелепо.

Иначе - ОК - ракът е вирус. Но пропускате нещо много важно - кучкарите са хора със средностатистически по-добри имунни системи от средното /поради разходките и постоянния контакт с разни техни неканени "гости"/.

И, Илияна, като "сериозен човек", би ли цитирала по-конкретно вместо само да съобщаваш някаква информация отнякъде. Нищо лично, но ще трябва да се позовеш на сериозни източници - на мен "Мюнхенски институт" не ми говори абсолютно нищо.

ЕДИТ-1: А, намерих текст по въпроса. Публикувано в крайно непрестижна медия между съобщението, че биреното шкембе ще ти спаси живота и новата фотосесия на Парис Хилтън.

ЕДИТ-2: Изчетох много по въпроса... За мен твърдението е несериозно. Единствената верификация, която се дава за изследването е това, че жените от Източна Европа получавали по-голям риск от рак на млечната жлеза, когато се преместят на Запад, защото ние тук не сме били културно предразпоолжени към такъв близък контакт с кучета и като отидем там се заразяваме. Пък кучетата, горките пренасят вируса от бялата мишка като душат по земята, той им се лепва на тях и през тях та на нас, обаче тях не ги засяга, защото техният вирус е друг... За мен това са малко нещо дивотии. Дай да спрем да правим секс, защото ракът на шийката на матката се разнася от мъже!?
User's Signature

Качена снимка

#8 Потребителят е офлайн   iliyana Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 91
  • Регистрация: 22-October 07
  • Location:Вършец

Публикувано: 03 March 2008 - 10:27 AM

Ако имах сериозни източници и вероятен отговор нямаше да търся мнение в този форум. Търсех повече информация и компетенто мнение , и дай боже да не е така, но понякога най-невероятното излиза истина! 

#9 Потребителят е офлайн   misha Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 246
  • Регистрация: 09-July 07
  • Location:София

Публикувано: 03 March 2008 - 12:10 PM

Цитат

Дай да спрем да правим секс, защото ракът на шийката на матката се разнася от мъже!?


Инсулт, иронията ти е неуместна.
Дай да спрем да правим секс, защото СПИН, сифилис, хепатит В, хепатит С и още куп други се предават по полов път!?
Това са сериозни неща и не става въпрос за това да спрем да правим секс или в контекста на тема да не гледаме кучета.

Срещу Човешкия папилома вирус, причиняващ рак на шийката на матката и предаван при полов контакт вече има ваксина. Тази ваксина я има благодарение на това, че някой накога е открил, че причинител на рака на шийката на матката е именно въпросния вирус.
Информацията за това как се разпространява вируса причинител на този рак, вероятно е изправила много жени пред информирания избор за това с колко партньори и по какъв начин (в смисъл на обезопасяване) да правят секс.

Илияна просто търси информация и мнения.

#10 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 03 March 2008 - 12:53 PM

Недей тази ваксина да даваш за пример - вече има 2 смъртни случая. В Австрия медицинското общество (колкото и да е странно) иска офциално становище - да се предупредят хората да спрат да се ваксинират, да се спрат рекламите.
Васината е предназначена за нераждали момичета до 25 години, въпреки това се прави отстъпка от цената (която е много солена и обяснява яките реклами)ако се ваксинират едновремнно майка и дъщеря, при положение, че няма статистика как се отразява на раждали жени.
И още много.
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#11 Потребителят е офлайн   dox Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 37
  • Регистрация: 05-April 07

Публикувано: 03 March 2008 - 10:20 PM

Човек предполага, но Господ разполага...

#12 Потребителят е офлайн   sanita Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 548
  • Регистрация: 16-May 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 04 March 2008 - 09:11 AM

http://www.bgfactor....?cm=12&id=13063
Това е линк към статията, но ми изглежда малко ....
User's Signature

...Дай му сърцето си и то ще ти даде своето...
from Марли&me
http://www.greenbalk...u...8&cat_id=35

#13 Потребителят е офлайн   sanita Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 548
  • Регистрация: 16-May 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 04 March 2008 - 09:13 AM

http://www.lekar.bg/news-28/info-343
Нещо в полза на кучетата.. ;)
User's Signature

...Дай му сърцето си и то ще ти даде своето...
from Марли&me
http://www.greenbalk...u...8&cat_id=35

#14 Потребителят е офлайн   Teddy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 662
  • Регистрация: 16-May 05
  • Location:София, Младост 1

Публикувано: 04 March 2008 - 11:42 AM

Интересна тема.... днес сутринта ми казаха за нея, та специално ходих в патоанатомията на МУ-София да питам (не се шегувам, нито иронизирам.... сериозно ходих). Та според патоанатомите там , които подчертавам ВСЕКИДНЕВНО се занимават с най-различни Туморни (туморни не ракови, защото има разлика) образувания, 99% от рака на гърдата е в следствие на генетична предразположеност, не на вирус. Аз самата не намерих статия в РЕНОМИРАНО списание, която да твърди противното. Да, истина е, че част от злокачествените новообразувания се причиняват от вируси, но нека не изоставяме теорията за генетичната предразположеност просто ей така, защото си имаме нова и по-модерна. Е, разбира се, вирусната теория е мн по-изгодна на фармацевтичните компании, но....
Освен всичко твърдението , че 80% от жените с рак на гърдата имат домашни любимци, само по себе си за мен не е обезпокоително. Никой не изнася сериозни данни по този начин. 80% от кои жени? Колко % от жените изобщо в изследваната популация имат домашни любимци? Колко % от жените с домашни любимци са развили рак на гърдата? Колко % от тези без домашни любимци имат рак на гърдата и т.н. По този начин изнесени данните говорят само за липса на каквато и да е социологическа и епидемиологична култура. Няма дори да коментирам колко е сериозен източника на информация.
Ето и още един въпрос. Нека приемем, че наистина има вирус, който не е опасен за кучетата, но попаднал в човешкия организъм причинява рак на гърдата. Веднага идва въпросът - как се предава митичния вирус? Защото за СПИН-а е доказано как. Не вярвам някой от вас да е правил секс с кучето си или да си е преливал кръв от неговата?!!! А ако е по въздушно капков или фекално орален, то проблема става сериозен и доста по-голям процент от жените по света изобщо щяха да са болни, Защото всяка жена с рак на гърдата би пренасяла вируса със слюнка, фекалии, урина и т.н ! Всъщност последният въпрос май е най-важният и без отговор на този въпрос всички спекулации, истерии и притеснения се безпочвени!
О! Сега прочетох култувия израз "разнасят" - това е една мн научна думичка, която всява дълбок респект към написаното!
User's Signature

Прави каквото трябва, да става каквото ще!

#15 Потребителят е офлайн   Teddy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 662
  • Регистрация: 16-May 05
  • Location:София, Младост 1

Публикувано: 04 March 2008 - 07:08 PM

Въпреки че не виждам огромен интерес, на мен ми стана интересно та се поразрових малко из нета.... има доста неща изписани по въпроса, но не попаднах на достоверна медицинска статия, в която лекар да потвърди, че изследване проведено върху 70 жени (приблизително) е достоверно. Все още не е доказана ролята на "мишия вирус" за рака на гърдата у хората, камо ли за предаването на вируса през кучетата до хората.
Ето заключение написано в достоверен медицински сайт. Ако има нужда от превод, ще го преведа:
"Kat Arney, MD, information officer for Cancer Research in London, commented: "There is currently no scientific evidence to support the suggestion that women can get breast cancer from contact with dogs. This study was very small and does not take other factors into account." Sarah Rawlings, from Breakthrough Breast Cancer in London, pointed out that the researchers have not shown that the dogs "carried the virus, let alone that the virus moves from dogs to people, so we find it difficult to support this study and advise all dog lovers not to worry."
Ето и линк към статията: http://www.medscape....warticle/537495
Така че.... обичайте си животните, ходете на прегледи и не го мислете толкова..... нека първо лекарите си свършат работата, а после пациентите да се притесняват. Обратното вреди само на пациентите:)
User's Signature

Прави каквото трябва, да става каквото ще!

#16 Потребителят е офлайн   insult Икона

  • свободен радикал
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 3974
  • Регистрация: 04-November 05
  • Gender:Female

Публикувано: 05 March 2008 - 09:31 AM

Мдам, напълно съм съгласна, че скапаните търговци на лекарства преувеличават вирусността на рака само и само да пробутват ваксини.
Що се отнася до изследването и аз веднага седнах да поровя да му видя методиката, но не намерих абсолютно нищо. Само писано в таблоиди. Написаното от теб е много интересно. Пускай още ако се натъкнеш на нещо по темата!
User's Signature

Качена снимка

#17 Потребителят е офлайн   manus Икона

  • Claymore
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1299
  • Регистрация: 28-February 05
  • Gender:Male
  • Location:София, България

Публикувано: 05 March 2008 - 04:22 PM

ами специално за рака на шийката на матката проблема се свежда до това, че всяко хронично възпаление, което продължава достатъчно дълго прераства в рак, поради усиленото деление на това място, което в един момент се изплъзва от регулация.
същестувават и така наречените онковируси, но тяхната роля не е съвсем уточнена и се знае малко за тях. ако се приеме вирусната етиология за онкозаболяванията, трябва да има повишена заболеваемост сред медицинския персонал занимаващ се с лечението им, а това също не е така.
както се спомена вече за въпросния вирус разнасян от кучета не се казва никъде как става заразяването. ако е въздушно-капково то и хората без кучета са също толкова засегнати, поради уличните кучета. а и мишки за съжаление все още има НАВСЯКЪДЕ, така че трудно виждам как могат да се направят изследвания с контролни групи които да нямат досег през целият си живот с нито едното от тези животни.
извод-цялата дандания е журналистическа измислица.

#18 Потребителят е офлайн   Teddy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 662
  • Регистрация: 16-May 05
  • Location:София, Младост 1

Публикувано: 05 March 2008 - 07:55 PM

Е, радвам се, че поне на някой му е било интересно. Мен ме позагриза любопитството ии се поровчих... търсачката, която използвах търси във всички по-известни медицински сайтове и в общи линии откри само тази статия, за която съм дала линк или преразкази на същата статия.
Теории за вирусите - много - най-достоверната изветсна ми на мен е по-скоро за възможността на вирусите да "изменят" ДНК на клетката гостоприемник така, че да "избягва" нормалната регулация на клетъчното делене. Разбира се, че не може да се изключи с лека ръка и хроничното възпаление, но то не винаги е налице, а и има мн случаи на хронично възпаление, което не води до рак.
Колкото до вирустите, които сигурно предизвикват рак у човека - те далеч не са чак толкова мн -HPV (няколко щама), Херпес Зостер, Ебщайн Бар ...
Разбира се, това е апетитна новина за вестниците, с която да се увеличи тиража и още по-апетитен повод за спекулация на фармацевтичните компании. Все пак още никой не е измислил как да "лекува" дефектни гени, но много повече се знае за това как да се предпазим от вируси. Какво по-хубаво от безбожно скъпи ваксини срещу всички "раци". А дори и приемайки вирусната теория, не бива да се забравя, че нищо в медицината не е на 100%. Много по-голям процент жени са носителки на  HPV, отколкото тези, които развиват рак. Обяснява се с теорията за "двойния удар" - т.е. вирусът е необходим фактор, но преди това трябва да е имало "дефект" в гена. Тоест вирусът "довършва" започнатото от природата (наследствеността). Теорията разбира се важи и за всички други механизми за възникване на ракови образувания. Така че тези 80%, дадени въз основа на изследване направено върху 70 БОЛНИ жени, са просто повод за журналистичекса спекулация, но не и за притеснение:)
User's Signature

Прави каквото трябва, да става каквото ще!

#19 Потребителят е офлайн   manus Икона

  • Claymore
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1299
  • Регистрация: 28-February 05
  • Gender:Male
  • Location:София, България

Публикувано: 05 March 2008 - 10:59 PM

кой курс стана?
извинявай за въпроса, ама... щом вече учиш патоанатомия можеш да попиташ и за хепатит Б и рака на черния дроб. питай и за действието на хроничното възпаление, или хроничната травма.

#20 Потребителят е офлайн   Teddy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 662
  • Регистрация: 16-May 05
  • Location:София, Младост 1

Публикувано: 06 March 2008 - 12:03 AM

А ти за хроничния бронхит:)Или пък за рака на панкреаса, който за съжаление (казвам за съжаление, защото иначе щеше да се открива мн по-рано) далеч не винаги се предшества от хронична форма на панкреатит. Вече веднъж спорих с теб, не ми се спори пак.... мога да питам и за Хепатит С, известен ми е отговорът, не е нещо ново, нито нещо тайно, че да ми го споделяш с този тайнствен тон...:) А курса ми е достатъчен, за да съм наясно, че няма нищо 100% в патогенезата и етиологията на дадена болест (е, с малки изключения, като травмите и др. разбира се, че да не се заядеш затова). Мисля че темата е за съвсем друго нещо, ако си намерил нещо интересно по въпроса - казвай... иначе предпочитам да не черпя информацията си за патогенезата на рака от теб, още по-малко да влизаме в безсмислени спорове.
П.П Между другото, аз изобщо не споря с теб, че възпалението ИМА роля в канцерогенезата, казах само, че НЕ е ЕДИНСТВЕНИЯ фактор. Ако имаш желание да спориш с това - давай, аз няма да участвам:)
User's Signature

Прави каквото трябва, да става каквото ще!

  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни