Dog.bg Форуми : Парвовироза

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (8 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Парвовироза

#1 Потребителят е офлайн   Adichka Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 14
  • Регистрация: 20-February 08

Публикувано: 23 February 2008 - 04:47 PM

Здравейте!
Разбрах, че май тази болест е и най-разпространена, но и доста непозната. Имах куче-между боксер и още нещо, гледах го 2 години, но започна да припада като епилептик, никой нищо не можа да направи и нещата стигнаха до евтаназия. През лятото кученцето ми роди 6 красиви бебоци от татко боксер и ние ги подарихме. Преди 5 дни ни помолиха да си вземем обратно едно от кученцата, защото заминават за чужбина и няма кой да го гледа.Взехме го, защото само то от цялото кучило прилича на майка си, т.е. не точно на боксер :blink:От 4 дни обаче вече се борим с гадната парвовироза,защото не е било ваксинирано.Кученцето е на 8 месеца-в града ни нямаме стационар,а всеки ден го водим при доктора за системи,антибиотици и някакви инжекции за намаляване на повръщането.Кученцето ми си беше слабичко,но сега е кожа и кости.Лекарят каза,че всичко е до организъм и ако е достатъчно силно ще се пребори. Даваме и бульонче със спринцовка,вода по същия начин, кашичка от пасиран дроб,сега и оризова водичка.Искам да попитам след кой ден мога да чакам признаци на подобрение евентуално или вече да губя надежда.Лекуваме я от 4 дни.Дълго ли продължава това мъчение за животинката? Моля ви, кажете ми нещо, защото през декември загубихме майка й,не искаме да губим и нея!

#2 Потребителят е офлайн   d-r Bobadova Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 6824
  • Регистрация: 22-October 07
  • Gender:Female
  • Location:P. Sherman 42 Wallaby Way, Sydney

Публикувано: 23 February 2008 - 05:01 PM

Нищо през устата! Спрете храненето! Системите ще са достатъчни на този етап!
User's Signature

Ветеринарна клиника "Добро хрумване!" ул. "Княз Борис I" N125, София
тел: 929 80 29; 0896 604 835
Качена снимка

#3 Потребителят е офлайн   drjeliazkov Икона

  • drZH
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Ветеринарен лекар
  • Мнения: 834
  • Регистрация: 25-November 07
  • Gender:Male
  • Interests:Плуване, бойни изкуства, музика( свиря на ударни инструменти), кино, политика....

Публикувано: 23 February 2008 - 05:33 PM

...дали е парвовироза !?
По-добре да е Гана (по-малкото зло)
Нека да е само на с-ми. Нищо през устата...
Тествайте го и със серум...
User's Signature

д-р Живко Д. Желязков, двм, специалист хирург
Център PROVIA ветеринарна хирургия
СТАРА ЗАГОРА

Лична страница

#4 Потребителят е офлайн   СНЕЖАНКА Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1045
  • Регистрация: 22-February 06
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 23 February 2008 - 05:56 PM

Цитат

кашичка от пасиран дроб

Черен дроб ли? :(
Ама той докарва разстройство и на здраво куче, какво остава на болно....

#5 Потребителят е офлайн   Adichka Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 14
  • Регистрация: 20-February 08

Публикувано: 23 February 2008 - 05:57 PM

Системата е само Натриев хлорат, вчера вечерта за първи път и вкараха 1/2 банка и днес сутринта около 1/4 банка.Въобще не иска да погледне дори водичка.Едвам става, когато излизаме да пишка имам чувството, че е по-свежа, но после по стълбите до нас я носим. При условие, че и правят малко вливания, не е ли опасно въобще нищо да не и давам? Благодаря ви много

#6 Потребителят е офлайн   Adichka Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 14
  • Регистрация: 20-February 08

Публикувано: 23 February 2008 - 05:59 PM

кашичка от пасиран дробЧерен дроб ли? :(
Ама той докарва разстройство и на здраво куче, какво остава на болно....


Ами да така ни каза доктора - да и даваме бульонче от дроба също

#7 Потребителят е офлайн   Adichka Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 14
  • Регистрация: 20-February 08

Публикувано: 23 February 2008 - 06:21 PM

Сега изходи малко по-кърваво аки. За гъстотата и миризмата му няма да ви обяснявам.Ако успее да се пребори с вируса, колко горе-долу ще трае борбата й и има ли някакъв период, който ако изтече и кучето е живо, то има шансове да се оправи

#8 Потребителят е офлайн   СНЕЖАНКА Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1045
  • Регистрация: 22-February 06
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 23 February 2008 - 07:02 PM

Ами както са писали по-горе декторите - спрете всичко през устата поне засега.
Не разбирам що за доктор ще препоръча черен дроб на животно с разстройство :o Най-добре потърсете друг, който ще приложи адекватно лечение. Едва ли само с натриев хлорат ще се оправи, той е за компенсиране на обезводняването, ама други лекарства не виждам да му дават.
Пък още по-добре направете един тест за парво и ще знаете със сигурност има ли няма ли животинката.

Освен това при втори прочит на първия пост не видях да се описва как е започнало всичко. Какво ви наведе на мисълта че става въпрос за парвовироза? Опишете по-подробно.

#9 Потребителят е офлайн   Adichka Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 14
  • Регистрация: 20-February 08

Публикувано: 23 February 2008 - 07:20 PM

Кучето беше много жизнено, но слабичко. Започнахме да го храним често (около 5 пъти на ден), но в малки количества. При бившите си стопани се е хранило само с гранулирана храна, а ние започнахме да му даваме домашен пилешки бульон с хляб, съвсем обикновена храна. След една разходка, когато се прибрах, то започна да повръща, не искаше да се храни или да пие вода. Давахме му сварено яйце и кисело мляко. Така на следващия ден го заведохме на ветеринар и неговата диагноза бе парвовироза. Веднъж на ден се бие антибиотик и нещо за подтискане на повръщането.

#10 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 23 February 2008 - 07:25 PM

Като не е ваксинирано, дали е обезпаразитявано?
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#11 Потребителят е офлайн   Adichka Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 14
  • Регистрация: 20-February 08

Публикувано: 23 February 2008 - 07:26 PM

До колкото разбрахме са му давали хапчета за вътрешни паразити.

#12 Потребителят е офлайн   СНЕЖАНКА Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1045
  • Регистрация: 22-February 06
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 23 February 2008 - 07:47 PM

А защо не продължихте на същата храна както при предишните му стопани? Можело е просто да смените марката с по-качествена (в случай че те са го хранили с нещо не до там добро и евтино).

Причини за внезапно появило се повръщане може да има много, дори смяната на храната, прехранване (споменавате 5 пъти на ден), смяна на обстановка и нови собственици, а пък хляб, яйце и кисело мляко едва ли е най-пълноценното нещо за едно куче. Но най-малко на мен би ми дошло на ум веднага да се "хващам" за парвовироза. Освен това напълно е възможно кървавата диария да сте му я докарали от черния дроб който сте му давали.

#13 Потребителят е офлайн   Adichka Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 14
  • Регистрация: 20-February 08

Публикувано: 23 February 2008 - 08:14 PM

На кучето по нищо не му пролича да тъгува,защото още първия ден си се държеше сякаш си е у дома.Не бих могла да кажа и че разстройството му е от прехранване, защото храната беше в малко количество, яйцето и хляба бяха единствените неща, които искаше да яде и ги предпочете пред пържола.Пържолата я яде за вечеря и я повърна и това стана след като и поставиха диагнозата.Дроба започнахме да и го даваме след като вече имаше диария и то не става въпрос за често акане, а за 1-2 пъти дневно. Преди да се почувства зле мога да гарантирам че е яла не яйце и мляко,а подходяща за нормално куче храна-все пак преди това сме гледали 2 години майка й.Не е умряла от храната. Изпражненията и са типични за болестта, като чета из форума. Кученцето просто не беше случило на стопани, защото си дойде измършавяло, разходките му не са били повече от 5 мин. Направо не мога да повярвам, че има такива хора като бившите му стопани

#14 Потребителят е офлайн   Adichka Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 14
  • Регистрация: 20-February 08

Публикувано: 23 February 2008 - 08:22 PM

сега се върнахме от доктор,правихме и вливания, биха й витаминки и гова за повръщането,утре сутрин пак,но ще и сложи и антибиотика.Каза,че не върви на зле.Дано не бърка в прогнозата.Ако има успех с лечението до 1-2 дена ще живне повече.Стискайте ми палци Целувки

#15 Потребителят е офлайн   agalina Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 6537
  • Регистрация: 22-October 05
  • Gender:Female

Публикувано: 23 February 2008 - 08:22 PM

Ако кучето е с парво и му се прилага само физ р-р и антибиотик, и  храните с пастет....без да съм вет- не ми харесва таз работа . Спрете да му давате през устата храна ..може би да включите венозно аминокиселини,  хиперимунен серум и на всяка цена лекарства  срещу диарията , витамини- докторът знае  ..И  на топло ,на тихо местенце, мерете темпертурата- ако е поднормална - бутилки с топла вода до него и завито - докато я нормализирате..Това е свръхобщо ,но има надежда - все пак кучето е на 8 месеца не на 2.Ог моят опит - парвовирозата много зависи  и от упоритостта на стопанина - топлиш го или ако им висока температура реагираш , поддържаш гореща връзка с лекаря при промяна, мъничко глюкоза през устата ако трябва  и е подтиснато повръщането и т.н..
А пък може и верно да е от смяната на храната ( няма тест за парвовироза, нито кръв е изследвана ,нито друго) - хранено самo с гранули - a  после хляб с бульон (това не е нормална храна за куче, честно) - ми как дa не се продрищи ,а и за капак  дроб, който хептен го довършил.
Не се отчайвай!

п.п.Писали сме едновременно.По-добре звучиш сега..Мисли позитивно!
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !

#16 Потребителят е офлайн   Adichka Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 14
  • Регистрация: 20-February 08

Публикувано: 23 February 2008 - 08:29 PM

давате ми надеждички!Благодаря ви!Утре пак ще пиша.Лека вечер

#17 Потребителят е офлайн   D-r Koko Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Ветеринарен лекар
  • Мнения: 1597
  • Регистрация: 20-June 06
  • Location:Пловдив

Публикувано: 23 February 2008 - 08:37 PM

През устата нищо!
Вливки:
-плазмозаместителни поради намаляване на белтъка от кървенето
-кристалоиди поради загубата на минерали и последваща метаболитна ацидоза
-хранителни-декстроза, аминовен
-хепатопротектори поради интоксикацията
--първи антибиотик
-уплътняващи стените на кръвоносните съдове медикаменти
Мускулно:
-втори антибиотик
-спазмолитици
Подкожно:
-витамини
Относно серумирането мисля, че дори да е парвовирусен гастроентерит вече е късно за него.
Предайте това като съвет на колегата.
User's Signature

ветеринарен кабинет "Д-р КОКО" гр. Пловдив
тел: 0887415207 032/693578
Аз не съм най-добрия лекар, аз просто си върша работата.

#18 Потребителят е офлайн   Adichka Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 14
  • Регистрация: 20-February 08

Публикувано: 24 February 2008 - 06:33 PM

Кученцето ми почина!От декември до сега губя 2!Не съм на себе си-5 нощи не заспивам за секунда, за да го гледам, като парцал съм.Благодаря на всички за съветите! Бъдете здрави-вие и вашите космати мъничета

#19 Потребителят е офлайн   Lutchezar Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1705
  • Регистрация: 02-January 06
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 26 February 2008 - 04:06 PM

Един съвет - за всеки случай не взимайте у дома куче което не е с активирана вирусна ваксина. ако е било вирус, още месеци Вие и жилището ще сте заразни и резултатът ще е ......
User's Signature

,,Работата по общественополезни каузи е бавна, уморителна, неблагодарна, а ползите ще се видят най-рано от следващото поколение. Освен това всички, които имат някакъв пряк търговски интерес от тези каузи, се вбесяват, като видят, че ти нямаш такъв и постоянно ти вменяват мисли, постъпки и чувства, които и при най-голямо желание ти не можеш да си спомниш да си помислил, направил или изпитал..."

#20 Потребителят е офлайн   D-r Koko Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Ветеринарен лекар
  • Мнения: 1597
  • Регистрация: 20-June 06
  • Location:Пловдив

Публикувано: 26 February 2008 - 04:15 PM

[quote активирана вирусна ваксина
[/quote]
Какво имаш предвид?
User's Signature

ветеринарен кабинет "Д-р КОКО" гр. Пловдив
тел: 0887415207 032/693578
Аз не съм най-добрия лекар, аз просто си върша работата.

  • (8 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни