Dog.bg Форуми : Червени петна по бяла козина

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Червени петна по бяла козина

#1 Потребителят е офлайн   ar4i1 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 33
  • Регистрация: 23-September 07
  • Gender:Female

Публикувано: 19 January 2008 - 01:34 PM

Здравейте и от мен виждам че има хора които си разбират доста от работата и ще ви помоля да ми дадете съвет на моето куче преди 10 дни му се паяви оцветяване в червено около долнана усна започна точно от мястото където горния кучешки зъб притиска долната усна цвета е тъмно червен до кафеникав и това се разпространява настрани ходих при ветеринар и ми предписа Пана Вейксал унгвент да мажа по два пъти дневно но не минава моля ако може някои да помогне да ми кажете какво е и с какво се лекува ще бъда много благодарен.

#2 Потребителят е офлайн   mommo Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 324
  • Регистрация: 15-September 06
  • Location:София

Публикувано: 19 January 2008 - 02:08 PM

Най-вероятно е направило влажна екзема в гънката на устната. Дори, когато екземата мине, червеното оцветяване на козината остава още дълго време - не очаквай да изчезне толкова бързо. Важното е лигавицата и кожата там да се успокоят и мястото да не стои влажно. Пана вейксалът е подходящ за случая /ако е това, което си мисля/...

#3 Потребителят е офлайн   ar4i1 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 33
  • Регистрация: 23-September 07
  • Gender:Female

Публикувано: 20 January 2008 - 11:58 AM

Mommo ,много благодаря това озночава да продалжавам със същото лекарсто а колко време трябва да го мажа до като се махне ли как да разбера кога се е излекувало щом оцветяването на козината остава за дълго време и друго това краста ли е как мислиш благодаря още веднъж  :sos:

#4 Потребителят е офлайн   mommo Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 324
  • Регистрация: 15-September 06
  • Location:София

Публикувано: 20 January 2008 - 12:06 PM

Това, което си предстваям по описанието, определено няма нищо общо с крастата /но за целта си има микроскопи/. Звучи като влажна екзема. За 10-те дни би трябвало да е отшумяла напълно и да няма нужда от повече мазане. Колегата прегледа ли зъбите и венците на кучето? Възможно е оцветяването да се дължи и на малки количества кръв в слюнката ако имаме възпаление на венците вследствие на зъбен камък или развален зъб.

#5 Потребителят е офлайн   ar4i1 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 33
  • Регистрация: 23-September 07
  • Gender:Female

Публикувано: 20 January 2008 - 03:28 PM

качвам снимки ако може някои да каже какво е защото моя ветеринар каза че вижда за първи път такова нещо

#6 Потребителят е офлайн   mommo Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 324
  • Регистрация: 15-September 06
  • Location:София

Публикувано: 21 January 2008 - 02:12 AM

Тук не виждам нищо нередно - няма  видими следи от заболяване. Поради факта, че кучето е бяло  с времето просто слюнката е оцветила козината.

#7 Потребителят е офлайн   drjeliazkov Икона

  • drZH
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Ветеринарен лекар
  • Мнения: 834
  • Регистрация: 25-November 07
  • Gender:Male
  • Interests:Плуване, бойни изкуства, музика( свиря на ударни инструменти), кино, политика....

Публикувано: 21 January 2008 - 10:42 AM

Наистина трудно се забелязва нещо, но при по-внимателно зоумиране се вижда, че ще се разраства това нещо. Прилича на екзематозно изменение, но специфичното "разреждане" на косъма, което предстои, може би говори за друго. Изчакайте една седмица без да ползвате външни средства.
User's Signature

д-р Живко Д. Желязков, двм, специалист хирург
Център PROVIA ветеринарна хирургия
СТАРА ЗАГОРА

Лична страница

#8 Потребителят е офлайн   ar4i1 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 33
  • Регистрация: 23-September 07
  • Gender:Female

Публикувано: 21 January 2008 - 11:03 AM

много благодаря за одговорите ви нее оцветяване от слюнката а си е някакво заболяване което е заразно явно защото и другото ни кученце което е безпородно но много добре гледано от вчера се забелязва и при него започва оцветяване а това което съм снимал наистина започва разреждане на козината обърнах се към вас с молба ако някои сее сблъсквал с подобно заболяване да помогне да каже ако може точна диагноза и с какво е лекувал за да може да се вземат спешни мерки за кучето защото изложбения сезон наближава а не може болно куче да излезе в ринга  :sos: много ще съм благодарен да получа съществен отговор до сега маи само др.Желязков разбира за какво става въпрос описанието му е точно каквато е картината и се надявам да ми одговорите

#9 Потребителят е офлайн   d-r Bobadova Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 6824
  • Регистрация: 22-October 07
  • Gender:Female
  • Location:P. Sherman 42 Wallaby Way, Sydney

Публикувано: 21 January 2008 - 02:25 PM

Поставяне на диагноза в интернет е меко казано нелепо! Всеки себеуважаващ се лекар не би ти изписал терапия по този начин.
User's Signature

Ветеринарна клиника "Добро хрумване!" ул. "Княз Борис I" N125, София
тел: 929 80 29; 0896 604 835
Качена снимка

#10 Потребителят е офлайн   ar4i1 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 33
  • Регистрация: 23-September 07
  • Gender:Female

Публикувано: 21 January 2008 - 05:34 PM

аз не искам да ми изпише терапия по Интернет а искам да намеря лекар които се е сблъсквал с подобно заболяване за да отида при него и да излекувам кучето а не да ходя по 10 лекари и да гадаят с десетки изследвания и лекарства за какво става на въпрос не искам никои да експериментира с кучето ми  достатъчно съм обикалял да се учат доктори които са пропуснали някои друг час в института съжалявам ако съм обидил някои но аз съм още по обиден че се налага да се правят експерименти с кучето ми ще отида ако трябва на другия на България но ми трябва доктор които знае какво е това и как да се излекува аз не съм малоумен да ми предпише някои по Интернет лекарства и да изпробвам на кучето въпроса ми е за да се убедя че точно този лекар знае какво е това благодаря на всички които ми отговориха и все още се надявам да намеря точния

#11 Потребителят е офлайн   d-r Bobadova Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 6824
  • Регистрация: 22-October 07
  • Gender:Female
  • Location:P. Sherman 42 Wallaby Way, Sydney

Публикувано: 21 January 2008 - 07:07 PM

Цитат

с подобно заболяване да помогне да каже ако може точна диагноза и с какво е лекувал за да може да се вземат спешни мерки за кучето защото изложбения сезон наближава а не може болно куче да излезе в ринга  :sos: много ще съм благодарен да получа съществен отговор до сега маи само др.Желязков разбира за какво става въпрос описанието му е точно каквато е картината и се надявам да ми одговорите

Това е молба за диагноза и терапия по и-нет. Няма да споря.
User's Signature

Ветеринарна клиника "Добро хрумване!" ул. "Княз Борис I" N125, София
тел: 929 80 29; 0896 604 835
Качена снимка

#12 Потребителят е офлайн   insult Икона

  • свободен радикал
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 3974
  • Регистрация: 04-November 05
  • Gender:Female

Публикувано: 21 January 2008 - 08:29 PM

Бактерии са това, не е екзема.
И са типични за белите кучета, защото те често имат и по-кьопава кожа.
Моят бял пудел има такива петна на лактите, мой близък бял голдън го има под мишниците - не знам как се отстраняват. Предполагам, че с антибиотичен крем. Може би е добре да се направи микробиология.

Ето пример за неконтролирано разпространение на проблема:
http://dog.bg/forum/index.php?action=dlattach;topic=5172.0;attach=42911;image
User's Signature

Качена снимка

#13 Потребителят е офлайн   lizata Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1833
  • Регистрация: 09-July 06
  • Gender:Female
  • Location:Бургас
  • Interests:<br />

Публикувано: 21 January 2008 - 09:44 PM

и аз се чудех много за появата на тези червени "петна" по лактите. Нерон също му се появяват... той също е бял... бяха ни казали гъбички или бактерии :-, както е казала Инсулт.
User's Signature

Качена снимка

#14 Потребителят е офлайн   mommo Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 324
  • Регистрация: 15-September 06
  • Location:София

Публикувано: 21 January 2008 - 10:13 PM

Това червено оцветяване се получава на места, където по кожата има възможност да се задържа влага или на места, които кучето често ближе /за справка - лапите, около очите и муцуните на всички бабешки болонки/. Възможно е,  да е следствие на определени пигменти в някои храни, но тогава не е локализирано на едно място, а е примерно по целия гръб.  "Лекува" се когато кучето смени козината или със специализираната козметика за бели кучета...

#15 Потребителят е офлайн   ar4i1 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 33
  • Регистрация: 23-September 07
  • Gender:Female

Публикувано: 21 January 2008 - 11:18 PM

Insult, Mommo , много благодаря ей на това казвам отговор още утре ще направя микробиология че направо се бях притеснил много водих го на 3 ветеринари и никои не е виждал подобно заболяване  :mazohist:благодаря ви още веднъж тази вечер ще спя спокойно  :palec:

#16 Потребителят е офлайн   shadow Икона

  • master of puppets
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2761
  • Регистрация: 24-October 05
  • Location:Sofia

Публикувано: 07 February 2008 - 06:53 PM

И ние имаме такива петна по лактите. А лятно време и под муцунката става страшно.. Поради повишеното слюноотделяне. Кожата на лактите е суха, напукана.. И косъма е пигментирал, явно трайно. Бяха ми казали да го мажа с вазелин, дали ще помогне или са глупости?
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !
Качена снимка

#17 Потребителят е офлайн   d-r Bobadova Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 6824
  • Регистрация: 22-October 07
  • Gender:Female
  • Location:P. Sherman 42 Wallaby Way, Sydney

Публикувано: 07 February 2008 - 07:19 PM

Ще помогне на загрубяването на кожата. Пигментацията съм отстранявала с отвара от лайка, но не при всяко животно се получава, а и е доста трудоемко. За долните устни - пробвайте с редовно чистене на областта. Много бавно се развиват нещата тогава, но все пак има ефект.
User's Signature

Ветеринарна клиника "Добро хрумване!" ул. "Княз Борис I" N125, София
тел: 929 80 29; 0896 604 835
Качена снимка

#18 Потребителят е офлайн   shadow Икона

  • master of puppets
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2761
  • Регистрация: 24-October 05
  • Location:Sofia

Публикувано: 07 February 2008 - 07:52 PM

Цитат

Ще помогне на загрубяването на кожата. Пигментацията съм отстранявала с отвара от лайка, но не при всяко животно се получава, а и е доста трудоемко. За долните устни - пробвайте с редовно чистене на областта. Много бавно се развиват нещата тогава, но все пак има ефект.

Благодаря Ви много за съвета!  :drugarche:
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !
Качена снимка

#19 Потребителят е офлайн   manus Икона

  • Claymore
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1299
  • Регистрация: 28-February 05
  • Gender:Male
  • Location:София, България

Публикувано: 07 February 2008 - 10:14 PM

Цитат

вижда се, че ЩЕ се разраства това нещо. специфичното "разреждане" на косъма, което ПРЕДСТОИ, може би говори за друго.


леле какъв лекар... възхитен съм. жалко че сте толкова далече иначе щях да ви посещавам редовно да ми казвате от какво ЩЕ се разболеят животните ми... :->)

#20 Потребителят е офлайн   drjeliazkov Икона

  • drZH
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Ветеринарен лекар
  • Мнения: 834
  • Регистрация: 25-November 07
  • Gender:Male
  • Interests:Плуване, бойни изкуства, музика( свиря на ударни инструменти), кино, политика....

Публикувано: 08 February 2008 - 10:25 AM

Цитат

Цитат

вижда се, че ЩЕ се разраства това нещо. специфичното "разреждане" на косъма, което ПРЕДСТОИ, може би говори за друго.


леле какъв лекар... възхитен съм. жалко че сте толкова далече иначе щях да ви посещавам редовно да ми казвате от какво ЩЕ се разболеят животните ми... :->)


Така е, само че става дума за друг случай по-нагоре. ;)

И да споделя нещо  : голяма тръпка е точното диагностициране, обаче е несравнимо с точното прогностициране ! Там е висшия пилотаж ... :->)
User's Signature

д-р Живко Д. Желязков, двм, специалист хирург
Център PROVIA ветеринарна хирургия
СТАРА ЗАГОРА

Лична страница

  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни