Dog.bg Форуми : Проблем с третия клепач

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Проблем с третия клепач

#1 Потребителят е офлайн   Chat Noire Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 16
  • Регистрация: 20-July 06
  • Location:София

Публикувано: 03 January 2008 - 02:30 PM

Имам едно питане,дано тук успея да полу4а отговор,4е от няколко дни съм не съм спала.Проблема е следния,миналия месец от вътрешната страна на окото на сиамката ми се появи една ципа,леко за4ервенаи сълзяща.Много се шашнах и реших на другия ден да я водя на вет,ама на сътринта вси4ко си беше ок,ципата беше из4езналаи окото си беше в нормално състояние.Помислих 4е като са си играли с другата ми котка нещо си е разранила о4енцето и то се е оправило от само себе си.Оба4е преди два дни се полу4и същото нещо,ама в малко по-сериозно състояние,ципата ве4е си е доста за4ервена и покрива по4ти половината око.Та в4ера ходихме на лекар и се оказа изпадане на третия клепа4,изписаха ни едно крем4еТобрекс,трябва да се мажем поне 3 дни и ако не се види никакъв резултат,лекарката ми каза 4е трябвало да се изреже .Операцията била много лека,незнам си какво си,само 4е било хубаво да бъде с пълна упойка...такива разни работи ми разправя и аз се шашнах.Още пове4е 4е днес цял ден се ровя из нета и общо взето от това което из4етох ми става ясно 4е в никакъв слу4ай не трябва да се изразва,а само да се намести???,защото ако се изреже после можело да се полу4и някакъв кератоконюнктивит,защото окото спирало да се овлажнява.Абе направо ще се побъркам,незнам какво да правя,не ми се ще да отлагам много кавото и да реша.А и незнам къде да я заведа,при някой по-голям специалист,за да виим и той какво ще кажа.Про4етох и 4е след такава операция ку4ето на една жена ослепяло и ве4е тотално се ошашках .Моля ви дайте някакъв съвет,слу4вало ли ви сее?А какви са при4ините?Лекарката ми каза липса на витамини!Ами 4е аз откакто съм ги взела все Роял канин им купувам и само супер скъпи консерви,досега нито веднъж не се е слу4вало да им вземам евтина храна.Та сега ни изписаха и едни витамини да и давам и как я мъ4а горката доката и ги вкарам в устата,направо ми се реве...

#2 Потребителят е офлайн   emetic Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 588
  • Регистрация: 06-July 05

Публикувано: 03 January 2008 - 02:58 PM

3-тия клепач се появява в много случаи - и не всички са сериозни. И в повечето случаи сам се прибира.
Какво точно се вижда не си описала? Само на 1-то или на 2-те очи.

Имай предвид, че една упойка в никакъв случай не е нещо леко, и никой не може да ти гарантира, че котката ти ще се събуди след това. Та внимателно и без паника.

Аз съм с много котки и се случва на някой да му се показват 1 или 2 та клепача. Когато по малко коте е болно, има разстройство или му тече носът, когато се одраскат, когато се разкихат или дори като им се спи. До сега не ми се е случвало да не се прибере сам.

А да - има котки с дефект на които клепача им е обърнат по рождение - тях ги оперират мисля - но пак зависи. А и щеше да се е проявил много по рано. Имай в предвид, че доктора може да си остави ръцете ... не е нещо редко срещано

#3 Потребителят е офлайн   mommo Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 324
  • Регистрация: 15-September 06
  • Location:София

Публикувано: 03 January 2008 - 03:00 PM

Съвсем правилно си прочела за кератоконюнктивита - третият клепач има много важна функция и не трябва да се премахва. Ако след като спадне възпалението клепачът не се прибере сам, се коригира хирургично. Това НЕ се е случило поради липса на витамини...

#4 Потребителят е офлайн   Chat Noire Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 16
  • Регистрация: 20-July 06
  • Location:София

Публикувано: 03 January 2008 - 03:10 PM

Цитат

3-тия клепач се появява в много случаи - и не всички са сериозни. И в повечето случаи сам се прибира.
Какво точно се вижда не си описала? Само на 1-то или на 2-те очи.

Имай предвид, че една упойка в никакъв случай не е нещо леко, и никой не може да ти гарантира, че котката ти ще се събуди след това. Та внимателно и без паника.

Аз съм с много котки и се случва на някой да му се показват 1 или 2 та клепача. Когато по малко коте е болно, има разстройство или му тече носът, когато се одраскат, когато се разкихат или дори като им се спи. До сега не ми се е случвало да не се прибере сам.

А да - има котки с дефект на които клепача им е обърнат по рождение - тях ги оперират мисля - но пак зависи. А и щеше да се е проявил много по рано. Имай в предвид, че доктора може да си остави ръцете ... не е нещо редко срещано

Само на едното о4е е,ами представлява ципи4ка,която е покрила около 1/3 от окото,но също така е подута и леко за4ервена.От в4ера го мажа с крем4ето,което ни предписаха,засега не виждам резултат,незнам дали ще се прибере сама или въобще да не продължавам да я мажа,ами направо да я водя другаде и там да питам за мнение,4е тази лекарка нещо много бързо реши 4е трябвало да се оперира!Аз също не искам да я оперирам,може би утре да я заведа в клинаката на Д-р Борисов в Павлово,4етох добри отзиви за него!

#5 Потребителят е офлайн   emetic Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 588
  • Регистрация: 06-July 05

Публикувано: 03 January 2008 - 05:12 PM

Пробвай да потърсиш информация с търсачките(примерно пълна информация за лекарството което са ви изписали, дали не е противопоказано във вашия случай и т.н) и след това потърси сериозен вет. И пак проверявай всичко което ти кажат - в интернет има материали за всички лекарства както и отзиви, достатъчно е да знаеш английски или руски.
Все пак проверката е висша форма на доверие, надявам се пишещите тук ветеринари да не се притеснят.   :blink:

ПП: Обаче недей да даваш лекарства на своя глава - просто намери свестен ветеринар.

#6 Потребителят е офлайн   Chat Noire Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 16
  • Регистрация: 20-July 06
  • Location:София

Публикувано: 03 January 2008 - 05:49 PM

Благодаря 4е ми отговорихте и определено ще ходим при друг вет тия дни да видим какво е положението.Ще пиша веднага да кажа!

#7 Потребителят е офлайн   Chat Noire Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 16
  • Регистрация: 20-July 06
  • Location:София

Публикувано: 05 January 2008 - 01:36 PM

Само исках да споделя 4е днес водих котето си в клиниката на Д-р Борисов и направо съм без думи.Човека само взе ена пинсетка и просто намести клепа4ето,оказа се 4е просто се е "обърнало".Като си предтсвя само на какво щях да си положа животинката ,ако не бях отишла при него,не ми се мисли.Той като разбра 4е са ми казали 4е трябва да се изреже направо онемя 4овека.Представяте ли си,стана за две минути,никаква липса на витамини не е,както ми каза предишната лекарка,без каквито и да било упойки,а камо ли пълна,каквато споре нея трябвало да се сложи...аз 4естно ви казвам съм потресена какви лекари има.Та това е,само исках да споделя 4е ве4е съм намерила нашия лекар и съм много щастлива!

#8 Потребителят е офлайн   Vesela_5 Икона

  • Afrodita of Angel's staff
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2664
  • Регистрация: 28-April 07
  • Gender:Female
  • Location:Бургас
  • Interests:American Staffordshire Terrier
  • Skype:

Публикувано: 05 January 2008 - 04:00 PM

Eгати кошмара!  :o Пази Боже от такива лекарки като тая!  :rolleyes: Радвам се, че сте излекували котчицата!  :wub:

#9 Потребителят е офлайн   emetic Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 588
  • Регистрация: 06-July 05

Публикувано: 05 January 2008 - 08:12 PM

Браво! Страхотна новина.

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни