Dog.bg Форуми : Имуностимулатори

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Имуностимулатори

#1 Потребителят е офлайн   insult Икона

  • свободен радикал
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 3974
  • Регистрация: 04-November 05
  • Gender:Female

Публикувано: 18 December 2007 - 02:23 AM

mommo, можеш ли да ми кажеш повече за имуностимулаторите?
Имам кучета гледани като писани яйца - с добра храна, добро движение, добра поддръжка, а и двамата се заразиха с гъби като стой-та-гледай. Иска ми се да им помогна малко с добавки. /Не ми казвай Мегадерм - няма по-злояди гадове от тях, рибеното масло само го подушват и ме гледат въпросително.../
User's Signature

Качена снимка

#2 Потребителят е офлайн   mommo Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 324
  • Регистрация: 15-September 06
  • Location:София

Публикувано: 18 December 2007 - 10:46 AM

Виакутан, Петнил, Витадерм, Algolith, Laveta, Vigosin, Bosh - Vi-TO, Canina Enzym-Hefe и много други...
При микози много колеги използват руската субстанция с неясен произход Рибутан и твърдят, че има ефект - аз лично подхождам скептично по въпроса.

#3 Потребителят е офлайн   D-r Koko Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Ветеринарен лекар
  • Мнения: 1597
  • Регистрация: 20-June 06
  • Location:Пловдив

Публикувано: 18 December 2007 - 04:17 PM

Цитат

Виакутан, Петнил, Витадерм, Algolith, Canina Enzym-Hefe ...

Витаминозни добавки може би, но имуностимулатори??? :o По твоята логика всички витамини можем да ги поставим в тая графа, щото винаги при описание на действието има и израза повишаване на имунната защита. Има специфични и неспецифични имуностимулатори на пазара, за съжаление на стопаните повечето от тях са инжективни форми и информация за това какъв и дали да се дава трябва да каже лекуващия лекар.
User's Signature

ветеринарен кабинет "Д-р КОКО" гр. Пловдив
тел: 0887415207 032/693578
Аз не съм най-добрия лекар, аз просто си върша работата.

#4 Потребителят е офлайн   mommo Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 324
  • Регистрация: 15-September 06
  • Location:София

Публикувано: 18 December 2007 - 04:59 PM

Именно заради това коментирам добавките стимулиращи кожния имунитет, които могат да се дават и от стопаните. И да, витамините са имуностимулатори.  Никога няма да си позволя да препоръчвам специфични имуностимулатори и самоволно даване на лекарства в обществен форум и то на непознати за мен пациенти.... Вредата може да е значително по-голяма от ползата.

#5 Потребителят е офлайн   insult Икона

  • свободен радикал
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 3974
  • Регистрация: 04-November 05
  • Gender:Female

Публикувано: 18 December 2007 - 05:16 PM

Аз не искам препоръчване, само да ми се обясни - какви са тези работи, как действат, как се казват. Не как се дават или по колко. Не съм безумец, който ще седне да ръчка кучетата си от една препоръка във форума...

Кучета ми получават - ензим хефе, биотин форте, /на канина/ мляко за майки кърмачки, рибено масло на таблети, два пъти годишно курс геритамин, СА37, ядат Роял Канин Енерджи /когато изобщо благоволят да ядат/. Петнил и Мегадерм не обичат, но всъщност какво ли обичат, ядат колкото за кумова срама. Много са активни, жизнени и наострени кучета са. Как такива кучета изведнъж се разболяват толкова силно от гъби? Как кучката ми успява да настине за 4 часа навън, когато е с толкова по-богат косъм от мъжкия? Това ме притеснява. Страх ме е, че са прекалено изнежени, че живеят на много топло и че не се хранят. Та затова питам за имуностимулаторите. Защото аз самата пия едно нещо наречено Нони и то ми помага...

Ето това са изчадията:
Качена снимка
Качена снимка
Живеем в къща с двор, разхождат се и на дълги разходки редовно.
User's Signature

Качена снимка

#6 Потребителят е офлайн   emetic Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 588
  • Регистрация: 06-July 05

Публикувано: 18 December 2007 - 05:34 PM

Ахаааааааа храниш ги с ултра премиум храни. А пробвал ли си от време на време като добавка да даваш - (готвени) пилешко, свински уши, шкембе, пържолки, комплекти(бял, черен дроб и сърце) и т.н. Само като добавки  ;D

#7 Потребителят е офлайн   insult Икона

  • свободен радикал
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 3974
  • Регистрация: 04-November 05
  • Gender:Female

Публикувано: 18 December 2007 - 05:46 PM

Ех, не минах и аз без твоите височайши забележки...
Сурово месо кучетата ми НЕ ЯДАТ. Иначе отдавна да съм минала на БАРФ. Т.е. ако започна да ги храня с месо това прави по 300-400гр ПРИГОТВЕНО МЕСО на куче. за да имаш 400гр. сготвено месо, то трябва да е двайно в суров вид, преди да му се изпарят флуидите. При все, че не пестя пари и време за здравето на тъпанарите си, няма начин да купувам и приготвям по 1,5 кг чисто месо дневно /щото преработен кокал не става/, сори. Да не говорим, че добавките ще остават ако ще им давам месото в обработен вид, защото от него ще изфиряса всичко полезно. Така че не ми давай акъл така саркастично, специалистке по всичко... МЦУ!

ПП Преди да кажеш, че не е нужно да им купувам телешки шол или чисто свинско да уточня - свински уши, шкембе, зурли, сърца - НЕ ЯДАТ.
User's Signature

Качена снимка

#8 Потребителят е офлайн   mommo Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 324
  • Регистрация: 15-September 06
  • Location:София

Публикувано: 18 December 2007 - 06:56 PM

И така - общо имуностимулаторите биват:
специфични  имуностимулатори, които предизвикват конкретна реакция в организма към специфичен антиген или група антигени - такива са ваксините към вирусните и бактериалните заболявания и някои серуми.

неспецифични имуностимулатори - тук влизат субстанции от всевъзможни класове - тяхното общо свойство е, че не насочват имунният отговор към конкретен антиген, а по различни  начини стимулират някои от компонентите на имунната система и  с това повишават неспецифичната имунната защита на организма като цяло - такива са много хранителни добавки, витамини, някои алкалоиди, хомеопатични средства, растителни извлеци и специално разработени лекарства, които  стимулират конкретно звено от имунната система.

ПС - Едноти ти куче, наистина е с много сериозен кожен проблем....  ;D

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни