Dog.bg Форуми : Описанията на продуктите от Канина

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Описанията на продуктите от Канина

#1 Потребителят е офлайн   д-р Коджабашев Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 630
  • Регистрация: 19-April 06

Публикувано: 04 December 2007 - 10:37 AM

МОД: Тази тема е отделена от  Подсилване на старото куче, за да може разговорът да протече по-лесно и ясно по двете теми.


По неграмотно написани описания на продуктите  от тези на "Канина" не съм виждал. Трудно е да се напишат толкова глупости на една място, но хартията и електронните носители търпят всичко.

#2 Потребителят е офлайн   д-р Коджабашев Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 630
  • Регистрация: 19-April 06

Публикувано: 04 December 2007 - 11:16 AM

http://canina-bg.com..._na_jivota.html

Четете и се радвайте.
Ако не беше тъжно, можеше да мине и за смешно.

#3 Потребителят е офлайн   misha Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 246
  • Регистрация: 09-July 07
  • Location:София

Публикувано: 04 December 2007 - 11:18 AM

off topic

А продуктите на Канина с какъв статут са? Лекарствени препарати или хранителни добавки. Мисля че двете подлежат на различно регулиране и съответно и изискванията към "кратките им характеристики" са различни.
Не се карайте ;)

#4 Потребителят е офлайн   agalina Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 6537
  • Регистрация: 22-October 05
  • Gender:Female

Публикувано: 04 December 2007 - 11:58 AM

Цитат

http://canina-bg.com..._na_jivota.html

Четете и се радвайте.
Ако не беше тъжно, можеше да мине и за смешно.

Поясни, моля - не става ясно - какво имаш предвид - тъга, радост и смешност??
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !

#5 Потребителят е офлайн   д-р Коджабашев Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 630
  • Регистрация: 19-April 06

Публикувано: 04 December 2007 - 01:18 PM

  NaClO3 Натриев хлорат.
  NaCl натриев хлорид, готварска сол.
  Не е едно и също. който иска да си прави справки.
  Всяка разтворена готварска сол е в йонизирана форма. Питайте някой осмокласник.
  Текста какво да го коментирам.
  Това си е направо панацея. Става и за сълзене на очите, и за сухи очи. За изсушена кожа и за мазна кожа. За водна диария и за сухи изпражнения.

  Мечта

Натриев хлорат D 6
Na CL Хлор- натрий,
натриев хлорид,
готварска сол в йонизирана форма
При сълзене на очите, конюнктивит, сухи очи, втечнена хрема, наранена, подута, напукана  носна повърхност , бледа, без блясък, изсушена или мазна кожа, чупливи нокти, водна диария с разранен анален отвор; сухи изпражнения; при възпаление на

Това само един пример. Какво да кажа за "невъзпалителна варицела", "вроговени натрупания на лимфата", "закостенели, резервирани прояви на личността", "бронхити със слъзлива лигавица",

Гнойна диария.............

#6 Потребителят е офлайн   agalina Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 6537
  • Регистрация: 22-October 05
  • Gender:Female

Публикувано: 04 December 2007 - 01:23 PM

Цитат

  NaClO3 Натриев хлорат.
  NaCl натриев хлорид, готварска сол.
  Не е едно и също. който иска да си прави справки.
  Всяка разтворена готварска сол е в йонизирана форма. Питайте някой осмокласник.
  Текста какво да го коментирам.
  Това си е направо панацея. Става и за сълзене на очите, и за сухи очи. За изсушена кожа и за мазна кожа. За водна диария и за сухи изпражнения.

  Мечта

Натриев хлорат D 6
Na CL Хлор- натрий,
натриев хлорид,
готварска сол в йонизирана форма
При сълзене на очите, конюнктивит, сухи очи, втечнена хрема, наранена, подута, напукана  носна повърхност , бледа, без блясък, изсушена или мазна кожа, чупливи нокти, водна диария с разранен анален отвор; сухи изпражнения; при възпаление на

Това само един пример. Какво да кажа за "невъзпалителна варицела", "вроговени натрупания на лимфата", "закостенели, резервирани прояви на личността", "бронхити със слъзлива лигавица",

Гнойна диария.............

Постът е, струва ми се  е художествено - емоционален.Нещо практическо - приложимо и  употребляемо  имаш ли  ни да кажеш за тез пусти продукти на Канина??
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !

#7 Потребителят е офлайн   д-р Коджабашев Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 630
  • Регистрация: 19-April 06

Публикувано: 04 December 2007 - 02:31 PM

  Такива глупости не могат да не породят емоции.

#8 Потребителят е офлайн   agalina Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 6537
  • Регистрация: 22-October 05
  • Gender:Female

Публикувано: 04 December 2007 - 02:42 PM

Стига .Някой прекалява - но не са  кучесобственицитенемединскиспециалисти... :huh:

ОФФ - За последен път ще  опитам да призова  медицинските специалисти участващи в този форум - лекари и техници- вижте - никой нищо не желае от вас безплатно - просто докажете че сте потенциално добронамерени и че сте знаещи и можещи.Ние не искаме безплатно лечение нито виртуално такова..Не искаме нищо - вие имате нужда от доказване в условията на голяма конкуренция.Вие имате нужда от клиенти.И от доказване на способности.И останете - мое мнение - докато искате - но без простотии и обиди - моля.ако можете ??
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !

#9 Потребителят е офлайн   д-р Коджабашев Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 630
  • Регистрация: 19-April 06

Публикувано: 04 December 2007 - 03:49 PM

Какви обиди? Тука има само факти.

#10 Потребителят е офлайн   misha Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 246
  • Регистрация: 09-July 07
  • Location:София

Публикувано: 04 December 2007 - 04:00 PM

Мисля, че е добре в тази тема да се коментират освен положителните впечатления от даден продукт и отрицателните такива. Идеята на Д-р Коджабашев май е, че след като от Канина издават текстове с фактически грешки и такива които звучат доста далече от реалността, могат да бъдат направени изводи и за качеството на продуктите.

#11 Потребителят е офлайн   mommo Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 324
  • Регистрация: 15-September 06
  • Location:София

Публикувано: 04 December 2007 - 08:08 PM

Напълно мога да се съглася с др. Коджабашев! Постът му е  емоционален, но си е съвсем прав. Никой не коментира ефикасността на споменатите хранителни добавки. Проблемът е, че те са със статут на добавки, т.е могат да се продават по магазините, не от лекар. Следователно безумните им преводи могат единствено да всеят смут и хаос, а понякога и сериозни здравословни проблеми - нали не мислите, че продавачите са наясно със състава и действието им или че не искат да ви ди продадът?! - не си мислете, че те са безвредни! Ето ви само първият пример - "при сълзене на очите" и при "сухи очи" ?!?! Ами дори човек с интелект близък до абсолютната нула би се усетил, че нещо куца!

#12 Потребителят е офлайн   insult Икона

  • свободен радикал
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 3974
  • Регистрация: 04-November 05
  • Gender:Female

Публикувано: 04 December 2007 - 08:16 PM

И аз, макар, че съм голям почитател на добавките на Канина, смятам че листовките са неясно преведени и понякога объркващи. За щастие екипът на Канина е много любезен и не е имало случай да се обадя да разпитам и да не ми се обясни обстоятелствено и ясно.
User's Signature

Качена снимка

#13 Потребителят е офлайн   mommo Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 324
  • Регистрация: 15-September 06
  • Location:София

Публикувано: 05 December 2007 - 12:31 AM

Аз не твърдя, че не действат. Но след като мислех, че след образователните книжки на Пурина по-лошо няма - те ми докараха мускулна треска от смях, се зачететох в тези на Канина - тези на Пурина са слаба ракия - за да не стават недоразумения - НЕ ВЯРВАЙТЕ НА ЛИСТОВКИТЕ НА КАНИНА!!!! Там наистина са се престарали. Напротив, хич не са им лоши добавките - само не се заблуждавайте по упътването - питайте си джи-пи-то.

#14 Потребителят е офлайн   DessyD Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4080
  • Регистрация: 25-February 06
  • Gender:Male
  • Location:PLOVDIV, BG

Публикувано: 05 December 2007 - 12:56 AM

Добре, след като въпросните продукти са предизвикали такива бурни емоции у вас, докторите - нека задам и другия, според мен, логичен въпрос. Въпросната фирма ви организира семинар в Стара Загора, защо не споделихте този проблем пред представителите на фирмата. На такива форуми винаги има кой да ви изслуша, особено ако иска вие да му продавате продуктите. Не е ли малко странно да го коментирате в електронен форум?! Още повече, че всъщност не пишете, вие дали сте препоръчвали тези продукти и какви са реалните ви впечатления от тях. В интерес на истината, много малко хора четат листовките към лекарствата за хора. Там също може да срещнете всякакви смехотворни описания, но лекарите ги предписват и те се оказват ефективни. Мисълта ми е, че тези грешки са поправими, но ако продуктите са неефикасни, това вече е съвсем различно нещо. Лично аз съм доволна от продуктите на Canina и не ме интересува дали са хранителни добавки или лекарства според закона. Също така не съм убедена, че в една аптека щанда с лекарствата трябва да е по-малък от щанда с козметиката. B)
User's Signature

Това, което ни тревожи не е това, което НЕ ЗНАЕМ, а това, което ЗНАЕМ, ЧЕ НЕ Е ВЯРНО.
"Животът е трагедия за този, който чувства и комедия за този, който мисли" Фрасоа дьо Ларошфуко
"Можеш да победиш другите със собствените си доводи. Но да ги убедиш можеш само с техните."
Жозеф Жобер, "Мисли, максими и есета"
God says: Animals are my quite beings. Now they remain silent to cruelty but the day of reckoning they will talk!.." Mevlana Celaleddin Rumi

#15 Потребителят е офлайн   D-r Koko Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Ветеринарен лекар
  • Мнения: 1597
  • Регистрация: 20-June 06
  • Location:Пловдив

Публикувано: 05 December 2007 - 08:38 AM

Аз бях там. Питах за всички тези неща. Питах и за още доста според мен необясними неща и отговор не получих. Обещаха ми да ми изпратят научното си изследване, което доказва че калциевия карбонат /креда/ помага на кучетата, но до ден днешен нямам такова. Относно листовките споделиха, че информацията била много и затова се налагало да е с такъв ситен шрифт. Отделно преводачката освен че беше хубава не блестеше с възможности за точен и навременен превод та и експозето на германците не се разбираше напълно. Та не мислете ДесиД, че като си позволяваме да пишем тук не сме си задали професионалните въпроси където трябва.
User's Signature

ветеринарен кабинет "Д-р КОКО" гр. Пловдив
тел: 0887415207 032/693578
Аз не съм най-добрия лекар, аз просто си върша работата.

#16 Потребителят е офлайн   misha Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 246
  • Регистрация: 09-July 07
  • Location:София

Публикувано: 05 December 2007 - 08:53 AM

Цитат



В листовките към лекарствата за хора, е невъзможно да бъдат видени такива смехории. Особено по отношение на индикациите (предназначението) на лекарството. Изпълнителната Агенция по Лекарствата следи изключително строго съдържанието на тези листовки и фирмата производител носи отговорност за невярно съдържание. Да не говорим че всяка индикация се доказва с клиничи проучвания (ако молекулата е новорегистрирана).
При ветеринарните препарати така ли е?

На Канина съм ползвала само препарата им за външно обезпаразитяване. Без никакъв ефект, дори след многократно приложение. Само дето кучето и котките ми миришеха на етерични масла (като ароматерапия може да е имало ефект, но да не съм забелязала  :blink:)

#17 Потребителят е офлайн   mommo Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 324
  • Регистрация: 15-September 06
  • Location:София

Публикувано: 05 December 2007 - 04:21 PM

За всички лекарства е такава схемата - тук обаче става въпрос за преводите на листовките, които явно се правят от полу-грамотни хуманоиди. В оригиналния текст нещата са си наред. При хранителните добавки контролът е съвсем повърхностен, затова и режимът им на регистрация е по-лек - и отново същото важи за преводите.

#18 Потребителят е офлайн   shadow Икона

  • master of puppets
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2761
  • Регистрация: 24-October 05
  • Location:Sofia

Публикувано: 26 June 2008 - 05:47 PM

Малко стара тема, надявам се няма да се сърдите, че я връщам "в употреба".
Искам да питам докторите за Цветната терапия на Бах. Сега прегледах сайта на Канина. Имало капки за страх, агресия, подготовка за обучение и т.н. Това някакви измишльотини ли са? Някой ползвал ли ги е? И тези състояние "лечими" ли са?  :-
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !
Качена снимка

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни