Dog.bg Форуми : Ротвайлер - изграждане на имунитет

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Ротвайлер - изграждане на имунитет

#1 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 29 November 2007 - 12:31 PM

Чела съм от няколко места, че ротовете имат проблем с изграждането на имунитет след ваксиниране и са особено чуствителни към вируса на парвовирозата.
Моля лекарите за повече подробности, свързани с породата.
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#2 Потребителят е офлайн   drjeliazkov Икона

  • drZH
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Ветеринарен лекар
  • Мнения: 834
  • Регистрация: 25-November 07
  • Gender:Male
  • Interests:Плуване, бойни изкуства, музика( свиря на ударни инструменти), кино, политика....

Публикувано: 29 November 2007 - 01:18 PM

Всички са "чувствителни" към Парвовироза - смъртност 90%. Бърка се с Ганата.
Парвовирозата е задължително с пневмонични признаци, докато при Ганата може и да ги няма (изкл. белодр. ф-ма, но тя е по-рядка при бебетата)...
Аз не знам за породна предразположеност при ротв.
Важно е кога се прилага първата ваксина (в зависимост от времето на отбиване на бебебто ) и да е "пъпи'' (по-силни са, образно казано)
User's Signature

д-р Живко Д. Желязков, двм, специалист хирург
Център PROVIA ветеринарна хирургия
СТАРА ЗАГОРА

Лична страница

#3 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 29 November 2007 - 01:33 PM

Ето защо питам:

Цитат

Ротвайлери могат да са с парво ипри три ваксини!!!!!@!


Цитат

Съгласен с д-р Коджабашев!Това е една от породите която изключително трудно изгражда имунитет след ваксинация! 


Цитат

Няма съмнение че ротвайлерите са една от породите, които са особено чувствителни към вируса на парвовирозата. Не само може да се разболеят въпреки ваксината, но и шансовете им да се преборят са много по-малки от на повечето породи кучета. Ако това е причината кучето ти има нужда от интензивно лечение. Веднага. Поискай да му направят тест, за да е сигурно. Малкия брой бели кръвни клетки най-често означават вирусно заболяване, а не отравяне.  :(


Цитат

Здравей отново!
скицирам само:
1-вата е само срещу парвовироза или срещу гана и парвовироза.
2-рата е срещу гана,парвовироза,хепатит/2 щама/,лептоспироза и евентуално параинфлуенца.
3-тата  се дублира с 2-рата,като може да включва и бяс. d)

Така,че след 3 седмици кучето ти трябва да се реваксинира отново,независимо от това ,че ще е на 3 месеца и седмица. питаш защо? - за да получи добър имунен отговор.
Доколкото си спомням ти беше с ротвайлерка,нали?! Те са изключително чувствителни особено към парвовирозата.
И знай, това, че кучето ти е ваксинирано вчера, то от днес не е защитено - имунитета се изгражда за около 14 дни.
така,че пази я!!! r) 

User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#4 Потребителят е офлайн   agalina Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 6537
  • Регистрация: 22-October 05
  • Gender:Female

Публикувано: 29 November 2007 - 03:01 PM

Цитат

Парвовирозата е задължително с пневмонични признаци

Я пак  дай същото ,че нещо ми се струва, че или не мога да чета или подлудяваме съвместно..да не бъркаш пневмо с гастро... :huh:.
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !

#5 Потребителят е офлайн   drjeliazkov Икона

  • drZH
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Ветеринарен лекар
  • Мнения: 834
  • Регистрация: 25-November 07
  • Gender:Male
  • Interests:Плуване, бойни изкуства, музика( свиря на ударни инструменти), кино, политика....

Публикувано: 29 November 2007 - 03:32 PM

Точно така! Правилно разбираш, не полудяваш...! ;)
"Пневмонични" , освен всички останали, които са известни....
Гастро-интестиналните са характерни и при Гана и Парвовироза. Пневмоничните са отдиференциращи за Парвовирозата....чисто клинично, така или иначе от това нямате никаква практическа полза, така че е излишно да се изпада в подробности. Не съществува варианта "домашно лечение"!
Ваксиниране от лекар задължително, за да се прецени точния момент. Строго е индивидуално и не важат схемите, които са само примерни. Разликата между примерната схема и тази, която прилага лекаря, може да е 4-5 дни само, но са от изкл. значение (говорим за 1-ва вакс. при бебета) иначе се получават т.н. "пробиви", N.B.!
User's Signature

д-р Живко Д. Желязков, двм, специалист хирург
Център PROVIA ветеринарна хирургия
СТАРА ЗАГОРА

Лична страница

#6 Потребителят е офлайн   mommo Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 324
  • Регистрация: 15-September 06
  • Location:София

Публикувано: 29 November 2007 - 04:45 PM

Цитат

Гастро-интестиналните са характерни и при Гана и Парвовироза. Пневмоничните са отдиференциращи за Парвовирозата....чисто клинично"!


Моля, би ли ми обяснил по-подробно, че май току що си заслужи Нобеловата награда за медицина! Или аз нещо не разбирам....

#7 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 29 November 2007 - 05:02 PM

Отиде ми темата, отиде ми питането...  :rolleyes:
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#8 Потребителят е офлайн   d-r Bobadova Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 6824
  • Регистрация: 22-October 07
  • Gender:Female
  • Location:P. Sherman 42 Wallaby Way, Sydney

Публикувано: 29 November 2007 - 05:10 PM

Откровено казано нямам идея защо е така, не съм ровила, но определено по наблюдения мои мисля, че са адски кекави.
User's Signature

Ветеринарна клиника "Добро хрумване!" ул. "Княз Борис I" N125, София
тел: 929 80 29; 0896 604 835
Качена снимка

#9 Потребителят е офлайн   д-р Коджабашев Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 630
  • Регистрация: 19-April 06

Публикувано: 29 November 2007 - 05:34 PM

    Това, което си чела е вярно. Поради това някои автори препоръчват за ротвайлери да има още една ваксина парво към 20 -  22 седмица. реди да прочета това и да започна да прилагам по още една ваксина много пъти съм се чудел, защо вече ваксинирани ротвайлери умират от парвовироза.

   

#10 Потребителят е офлайн   agalina Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 6537
  • Регистрация: 22-October 05
  • Gender:Female

Публикувано: 30 November 2007 - 11:19 AM

Цитат

Точно така! Правилно разбираш, не полудяваш...! ;)
"Пневмонични" , освен всички останали, които са известни....
Гастро-интестиналните са характерни и при Гана и Парвовироза. Пневмоничните са отдиференциращи за Парвовирозата....чисто клинично, така или иначе от това нямате никаква практическа полза, така че е излишно да се изпада в подробности.

А ти всъщност  вет лекар ли си ?
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !

#11 Потребителят е офлайн   dmm Икона

  • Rott Group
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4360
  • Регистрация: 02-June 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 30 November 2007 - 11:36 AM

Цитат

Здравей отново!
скицирам само:
1-вата е само срещу парвовироза или срещу гана и парвовироза.
2-рата е срещу гана,парвовироза,хепатит/2 щама/,лептоспироза и евентуално параинфлуенца.
3-тата се дублира с 2-рата,като може да включва и бяс. d)

Така,че след 3 седмици кучето ти трябва да се реваксинира отново,независимо от това ,че ще е на 3 месеца и седмица. питаш защо? - за да получи добър имунен отговор.
Доколкото си спомням ти беше с ротвайлерка,нали?! Те са изключително чувствителни особено към парвовирозата.
И знай, това, че кучето ти е ваксинирано вчера, то от днес не е защитено - имунитета се изгражда за около 14 дни.
така,че пази я!!! r) 



Цитат

    Това, което си чела е вярно. Поради това някои автори препоръчват за ротвайлери да има още една ваксина парво към 20 -  22 седмица. реди да прочета това и да започна да прилагам по още една ваксина много пъти съм се чудел, защо вече ваксинирани ротвайлери умират от парвовироза.


Да разбирам ли, че след трите ваксини, на 5,5месечна възраст трябва да се бие 4-та, за да се осигури по-добър инунитет?
User's Signature

Не са ме е хапали кучета, ... само хора! - М. Монро

#12 Потребителят е офлайн   D-ra Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Ветеринарен лекар
  • Мнения: 105
  • Регистрация: 21-February 07

Публикувано: 30 November 2007 - 12:04 PM

Tака излиза. Може и само за Парвовироза, без другите валенции, да не се "товарят" гражданите, не за друго...! ;) ;)

#13 Потребителят е офлайн   agalina Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 6537
  • Регистрация: 22-October 05
  • Gender:Female

Публикувано: 30 November 2007 - 12:08 PM

Цитат

Tака излиза. Може и само за Парвовироза, без другите валенции, да не се "товарят" гражданите, не за друго...! ;) ;)

Кой да  не се товари !Ти са къв се мислиш и докога ще ти търпим простащините ??Ти ли ми храниш и трепериш над животните ??Знаеш ли за какви пари става въпрос за тези животни ,измислен?? :huh:
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !

#14 Потребителят е офлайн   mommo Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 324
  • Регистрация: 15-September 06
  • Location:София

Публикувано: 30 November 2007 - 01:22 PM

В интерес на истината и на мен не ми е попадала литература, която да дава обяснение защо при ротвайлерите има проблем с изграждането на имунитет към парвовирозата. Но истината е, че ако някъде стане пробив на ваксина, то е при тази порода.

#15 Потребителят е офлайн   д-р Коджабашев Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 630
  • Регистрация: 19-April 06

Публикувано: 30 November 2007 - 02:10 PM

  Има литература по въпроса. Срещал съм го и написано от български автори.
 

  Препоръчва се още една ваксина парвовироза на 20 - 22 седмица за ротвайлер и доберман.

  При парвовироза няма пневмония. Може да има затрунено дишане вследствие едем на  бял дроб. Желязков може и да е чувал за това.

    Не смятам да се впускам в подробности по въпроса. За това си има учебници и публикации. Иам и форум за ветеринарни лекари vvcbg.com Форума е платен.

#16 Потребителят е офлайн   drjeliazkov Икона

  • drZH
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Ветеринарен лекар
  • Мнения: 834
  • Регистрация: 25-November 07
  • Gender:Male
  • Interests:Плуване, бойни изкуства, музика( свиря на ударни инструменти), кино, политика....

Публикувано: 30 November 2007 - 03:11 PM

Говоря за "пневмонични признаци", не пневмония....разликата е голяма . Още повече едема е от острия миокардит, а не пневмония.
Точно в този момент по стечение на обстоятелствата имам парвовироза при мен. Някой ако го интересува ще го споделя как се развива.

Иначе няма нужда някой да ми плаща за това, добронамерен съм.
User's Signature

д-р Живко Д. Желязков, двм, специалист хирург
Център PROVIA ветеринарна хирургия
СТАРА ЗАГОРА

Лична страница

#17 Потребителят е офлайн   agalina Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 6537
  • Регистрация: 22-October 05
  • Gender:Female

Публикувано: 30 November 2007 - 03:11 PM

Аз не посмях до сега да пиша защото не ми е работа и не разбирам от ротове но знам за няколко такива случая на познати- ваксинирани кученца рот -  по изпитана схема и както е редно ,не идеше реч за пробив .. и ...лош край.И то на около 6-7 месечна възраст.За породна предразположеност ,обаче ,мисля спецовете по породата да  кажат.Ма някъде имаше такава тема - за породните предопределеностти ,генетични болести и характерни неща за здравето на породите.

п.п.Не знам кой е д-р Желязков ,но мисля ,че не е редно да пише подвеждащи и вредни неща .А препратката към платения вет форум за кого е- едва ли е за нас собствениците ??Между другото, д-р Коджабашев, така или иначе пишете тук ,та сигурно сте наясно ,че от вас не се искат нито детайлни подробности, нито лечение виртуално.Хората искат да прочетат  от вас - да -има такова нещо, или не няма и маалко инфо ,ако искате.Пък те няма сами да ръгнат да се оправят - ще дойдат при Вас -загриженият и знаещият.Прост и в страни  пример - познавам добре здравословните проблеми на АСТ и АПБТ - споделям винаги, когато  има нужда наученото .Това не значи, че ще лекувам ,пази Боже, кучета ,нито ,че ще че ви изззема работата  - просто форумът е затова - да си обменяме инфо, долкото е възможно.
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !

#18 Потребителят е офлайн   orchid Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 287
  • Регистрация: 19-October 07

Публикувано: 30 November 2007 - 03:26 PM

Цитат

Да разбирам ли, че след трите ваксини, на 5,5месечна възраст трябва да се бие 4-та, за да се осигури по-добър инунитет?


На нас ветеринарят ти каза да отидем за още една четвърта ваксина един месец след 3-тата. После на годинка се слага следващата.

#19 Потребителят е офлайн   д-р Коджабашев Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 630
  • Регистрация: 19-April 06

Публикувано: 30 November 2007 - 06:49 PM

    Агалина,  vvcbg.com e платен форум за ветеринарни лекари. Ветеринарните лекари също би трябвало да си плащат. Както виждате от информация и дори ограмотяване имат нужда не само стопаните на кучета.
    Още веднъж ще кажа, че това за ротвайлерите е доста важно и не бива да се подценява. Защото си умират или боледуват много тежко въпреки направените три ваксини.
    АСТ също спадат към породите с повишена чувствителност към парвовироза.

#20 Потребителят е офлайн   agalina Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 6537
  • Регистрация: 22-October 05
  • Gender:Female

Публикувано: 30 November 2007 - 10:07 PM

Цитат

   
    АСТ също спадат към породите с повишена чувствителност към парвовироза.
OFF/Твърдя ,че не е така.Знам ,знам ,че има сума статистики в сайтовете от сорта на изброени десетки породи и още толкова болести - та човек се чуди дали всъщност целта е била да не пропуснат някоя..шега де.Но - точно АСТ и АПБТ се отличават с перфектно работеща имунна система.Мога да говоря за това с часове.

  BTW ,чела съм , че ротовете имат проблем и с короновирозата.Не знам доколко е вярно.И въпреки ,че тази болест не е така разпространена в Бг - да си кажа.И ми направи впечатление ,че хората съветваха четири ваксини  на бебетата рот срещу парво и непремено срещу корона.За съжаление не мога да дам линк - беше преди време търсих инфо за приложението на Стаглобан и тогава оттам някъде съм го запомнила.
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !

  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни