Dog.bg Форуми : Алтернативна медицина

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (3 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Алтернативна медицина

#1 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 27 November 2007 - 09:08 PM

Ще ми е интересно да споделите - и стопани и лекари ако имате наблюдения и опит с "различната" медицина и любимците.
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#2 Потребителят е офлайн   insult Икона

  • свободен радикал
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 3974
  • Регистрация: 04-November 05
  • Gender:Female

Публикувано: 28 November 2007 - 12:45 AM

Аз имам наблюдения и бих искала да пробвам таитянско нони при кучетата ми, особено на дедо Шаро. Виждала съм във Финландия една бабка, която беше в отлична форма с това нони. Стопанката и слагаше в храната от своето и кучето беше в неописуема форма.
Иначе ми е много интересен въпроса за ваксините. При сегашните правила сме задължение да ваксинираме съвършено излишно кучетата си ежегодно, когато примерно за беса това не е необходимо. Бих предпочела да не се налага да блъскам кучето си с болести излишно.
А ти имаш ли някакви наблюдения?
Не помня ти как беше с руския ето тук има много информация за употребата на хомеопатия при кучетата.
Може би трябва да помолим мод да слее тази тема с вече съществуващата: Хомеопатия при кучето?
User's Signature

Качена снимка

#3 Потребителят е офлайн   mommo Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 324
  • Регистрация: 15-September 06
  • Location:София

Публикувано: 28 November 2007 - 01:11 AM

Проблемът с ваксините е от съвсем друго естество - никой не твърди, че са най-полезното нещо на света, но предпазват вашето куче и  ВСИЧКИ ОСТАНАЛИ от основните общоприети вирусни заболяванията . За различните заболявания ефекта от изградения имунитет е различен - от 6 месеца до 2  -3 години. Затова условно е прието веднъж годишно. Както при хората - някои заболявания са изкоренени именно поради всеобщата ваксинация /при животните все още не е факт, поради простата причина, че хайде накарайте бай Иван  да си ваксинира кучето / вече трето му тровят на 4 - 5 месечна възраст с кървава диария, но това не е от липса на нито една  ваксина, разбира се, просто някой съсед го мрази или циганите искат да го ограбят или цялото се тресе и е тикясало с гнойни гурели и сополи , ама сигурно някой го е ударил с лопатата по главата докато бай Иван е бил в кръчмата/. Да, наистина има странични ефекти от ваксините, но на фона на статистическата оцеляемост те са минимални. Ако на вашето куче се случи този минимален процент, той за вас автоматично ще скочи на 100% естествено, но в името на общото благо,  се пренебрегва. Ваксинирайте си животните! При покачване културата на населението това ще стане излишно - но след време!

#4 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 28 November 2007 - 01:22 AM

Кажи ми повече за това "нони"? Какъв продукт е?  И какво действие има?


Цитат

А ти имаш ли някакви наблюдения?

Познавам жена, занмаваща се любителски с хомеопатия. Обезпаразитява си кучетата само с нея (вътрешно). Кучетата й определено нямат вида на кучета, които имат глисти. При обезпаразитяването на едното й куче, взето от някъде си - е изхвърлило топка глисти. Т.е. - действа. И все пак се каня да го пробвам на някой яко оглистен, ще ми е интересно. Бих обезпаразитила няколко пъти и после да занеса проба за изследване.

От друга страна познавам и сериозна хомеопатка, която казва, че е трудно с хомеопатията при кучетата, защото тя лекува съзнанието, а човешкото и кучешкото съзнания ...  :-


Цитат

Може би трябва да помолим мод да слее тази тема с вече съществуващата:


Алтернативата не е само хомеопатия, така че ми се искаше тази тема  да е И за други "разни работи" ( е, ако има някой да каже нещо).


п.п. Намерих за "нони"-то, утре ще чета, че ми се спи.
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#5 Потребителят е офлайн   mommo Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 324
  • Регистрация: 15-September 06
  • Location:София

Публикувано: 28 November 2007 - 01:25 AM

Явно познаваш сериозна хомеопатка - точно това е основният проблем във ветеринарната хомеопатична медицина..., доколкото тя има почва при нас поради подобни немаловажни причини..

#6 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 28 November 2007 - 01:27 AM

Цитат

Явно познаваш сериозна хомеопатка - точно това е основният проблем във ветеринарната хомеопатична медицина...

Ще й предам комплимента  ;)

Цитат

... доколкото тя има почва при нас поради подобни немаловажни причини..

Ще ми е интересно да кажеш повече, нали темата е за това  :blink:
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#7 Потребителят е офлайн   lucy60 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 426
  • Регистрация: 21-March 07
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Имам 3 кучета,3 котки, 10 дегута и плаващ брой риби :)

Публикувано: 28 November 2007 - 02:04 AM

  Никога не съм вярвала в хомеопатията, докато не го видях с очите си онзи ден- ирландска сетерка върната от онзи свят/ стрес, възпалена мозъчна кора, силно отслабване на целия организъм/ с хомеопатия. За съжаление забравих името на лекарството- като срещна пак стопанката ще питам.
За други сериозни методи като иглотерапия например само съм гледала по телевизията, има ли я при нас не знам.

#8 Потребителят е офлайн   Hardy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 467
  • Регистрация: 26-September 05

Публикувано: 28 November 2007 - 09:44 AM

Аз за себе си ползвам хомеопатията. Веднъж като направих възпаление на синосите и пих отвара от едни листа и се оправих за три дни и всичко изтече.
User's Signature

Харди! Черен си ми пред очите.[br][br]

#9 Потребителят е офлайн   samotnata Икона

  • assajventress
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4582
  • Регистрация: 23-September 04
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Биология, животни...
  • Skype:

Публикувано: 28 November 2007 - 11:47 AM

Аз пък имам опит само с малко билки и чайчета. Предпочитам да натъпча кучето с лайка и витамин С след като се е наяло със сняг навънка, вместо после да караме курс антибиотици. Също така мечото грозде и царевичните мустаци помогнаха за дооправяне на цистита й тази година, като предотвратиха повторно даване на антибиотици. Разбира се за всичко си взимам разрешение от лекарките. Но особено чая от лайка го позлвам вече трета зима и ми спестява доста главоболия. Да не говорим за смрадликата, която помага при ранички /и операции/.
User's Signature

Nothing but the best is good enough!

#10 Потребителят е офлайн   d-r Bobadova Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 6824
  • Регистрация: 22-October 07
  • Gender:Female
  • Location:P. Sherman 42 Wallaby Way, Sydney

Публикувано: 28 November 2007 - 12:00 PM

За смрадликата и лайката гласувам с 2 ръце и 2 крака, както и всички порязани лапи, на които са помогнали! Имат невероятен ефект!
За хомеопатията - подкрепям изцяло mommo и bushkata, защото "тя лекува съзнанието". Нямам големи познания в тази област, но знам няколко основни неща, поради любопитство. И съзнанието наистина е базата.
User's Signature

Ветеринарна клиника "Добро хрумване!" ул. "Княз Борис I" N125, София
тел: 929 80 29; 0896 604 835
Качена снимка

#11 Потребителят е офлайн   drjeliazkov Икона

  • drZH
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Ветеринарен лекар
  • Мнения: 834
  • Регистрация: 25-November 07
  • Gender:Male
  • Interests:Плуване, бойни изкуства, музика( свиря на ударни инструменти), кино, политика....

Публикувано: 28 November 2007 - 12:45 PM

За Хомеопатиата не знам, нямам извършени опити....Иначе от билковите тинктури съм имал известни резултати (Еликсирите на Хлебаров, Нр6,Нр 9...)
А отварата от Смрадлика с добавка на сода бикарбонат (5-15 %) направо кърти гнойта от рани....!
User's Signature

д-р Живко Д. Желязков, двм, специалист хирург
Център PROVIA ветеринарна хирургия
СТАРА ЗАГОРА

Лична страница

#12 Потребителят е офлайн   DessyD Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4080
  • Регистрация: 25-February 06
  • Gender:Male
  • Location:PLOVDIV, BG

Публикувано: 02 December 2007 - 07:47 PM

Доколкото знам, тинктурите на д-р Бах и значителна част от медикаментите на Canina са на билкова основа (ако това визирате под хомеопатията), защото както по-горе се спомена, алтернативната медицина не е само хомеопатия. Освен това, доколкото съм запозната, хомеопатията не действа само "чрез съзнанието". Билките и техните екстракти са реален фактор, а не психологически, ако мога така да се изразя. Само не ме разбирайте, че се опитвам да споря с някого тук. Темата много ме вълнува. Аз често прибягвам до билките когато имам здравословен проблем с домашните ми любимци. Ще ми се в обозримо бъдеще да срещна и ветеринарни лекари, практикуващи лечение чрез акупунктура и акупресура. Считам, че това е бъдещето на ветеринарната неврология. Също така, ми се иска във Ветеринарната Академия да е застъпена по-обширно рехабилитацията - след травма или неврологичен проблем. Мисля, че хуманната медицина може много да повлияе на този процес и ще бъде от полза по-честото сътрудничество между ветеринарни и хуманни лекари. Поне досега, в малката ми "практика" такова сътрудничество донесе много облекчение или оздравяване на животните на няколко мои познати. Само, че колко от ветеринарните лекари са готови на такова предизвикателство?! B)
User's Signature

Това, което ни тревожи не е това, което НЕ ЗНАЕМ, а това, което ЗНАЕМ, ЧЕ НЕ Е ВЯРНО.
"Животът е трагедия за този, който чувства и комедия за този, който мисли" Фрасоа дьо Ларошфуко
"Можеш да победиш другите със собствените си доводи. Но да ги убедиш можеш само с техните."
Жозеф Жобер, "Мисли, максими и есета"
God says: Animals are my quite beings. Now they remain silent to cruelty but the day of reckoning they will talk!.." Mevlana Celaleddin Rumi

#13 Потребителят е офлайн   drjeliazkov Икона

  • drZH
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Ветеринарен лекар
  • Мнения: 834
  • Регистрация: 25-November 07
  • Gender:Male
  • Interests:Плуване, бойни изкуства, музика( свиря на ударни инструменти), кино, политика....

Публикувано: 02 December 2007 - 07:58 PM

Смятам за билките няма две мнения.
Акупунктурата и -пресурата са наистина предизвикателство, стига един наистина практикуващ лекар да може да си позволи да отсъства дълго, за да се учи. Защо не и хомеопатиата.
По-скоро в университета биха могли да въведат часове по това, завършващите да имат основата, за да се усъвършенстват в практиката ако сами преценят....
Нищо не бива да се отрича, това е.
Заклеймяването не за този век...
User's Signature

д-р Живко Д. Желязков, двм, специалист хирург
Център PROVIA ветеринарна хирургия
СТАРА ЗАГОРА

Лична страница

#14 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 02 December 2007 - 09:47 PM

Цитат

Доколкото знам, тинктурите на д-р Бах и значителна част от медикаментите на Canina са на билкова основа (ако това визирате под хомеопатията)

Хомеопатията не е билколечение  ;)
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#15 Потребителят е офлайн   agalina Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 6537
  • Регистрация: 22-October 05
  • Gender:Female

Публикувано: 03 December 2007 - 09:29 AM

Аз да си кажа честно- никога не съм вярвала в това нещо хомеопотията.Може би защото около мен приятелите са повечето  лекари ,знаете ортодоксалната медицина е нещо логично ,гледаш всекидневна борба за живот,  пък и университета, който ме е научил на определен подход - бе изобщо ,някак не ми е лесно да приема ,че тръскам нещо няколко пъти и таз  водица помага там, където друго не може или пък е трудно...НО - случи ми се нещо, което няма как да подмина и то разклати здраво стереотипа ми на мислене , не до основи де, но наистина се замислих.Та кучето  ми имаше рак на щитовидната жлеза.Разви се светкавично, операцията закъсня, разсейките бяха неизбежни по лимфен път...Мятах се в това да правя нещо и в това да не правя нищо и така ..животното беше обречено.Оставаше едиствено да му се помогне да не  страда - докато е възможно.Писах на познат лекар - ветеринарен хомеопaт в Цюрих.Писах му дълго и плаках като идиот...Трябваше да описвам всичко -за характера на животното,за навиците му, за предпочитанията ,за живота му...ужасно нещо - да описваш това, когато краят е неизбежен.След ден получих 3 номерирани шишета  с прозрачна течност и обяснение за ползването им.Успях да стигна до началото на третото ...Факт е обаче ,че животното не се мъчи , както всички очакваха и предричаха.Отиде си леко и без да показва ужасни мъки.Честна истина.

Другото нещо ,което искам да споделя с вас е за народната медицина.За конкретен случай.Та наше куче преболедувало гана като малко има тик.Знаете какво е.Приятелка рускиня го видя и ми разказа за едно нещо,наречено мумийо което в родината и използват с голям успех при неврологични  и костни заболявания.Даде ми публикации изследвания и разбира се - подари ми таблети за 2-3 курса на даване.Аз ,неверната ,ги държах известно време, почетох поразрових и викам си - що пък не.Тук и сега заявявам ,че след 3тия или четвъртия курс , тиковете на животното намаляха чувствително, почти до степен незабележимост - а бяха ужасни.Сега кучето тича спортува и е невероятно добре!!Пу пу.Повтаряме същото през интервали и нещата са ок.Та така.
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !

#16 Потребителят е офлайн   DessyD Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4080
  • Регистрация: 25-February 06
  • Gender:Male
  • Location:PLOVDIV, BG

Публикувано: 03 December 2007 - 09:01 PM

Цитат

Цитат

Доколкото знам, тинктурите на д-р Бах и значителна част от медикаментите на Canina са на билкова основа (ако това визирате под хомеопатията)

Хомеопатията не е билколечение  ;)



и аз затова го поясних в скоби .... ;)
User's Signature

Това, което ни тревожи не е това, което НЕ ЗНАЕМ, а това, което ЗНАЕМ, ЧЕ НЕ Е ВЯРНО.
"Животът е трагедия за този, който чувства и комедия за този, който мисли" Фрасоа дьо Ларошфуко
"Можеш да победиш другите със собствените си доводи. Но да ги убедиш можеш само с техните."
Жозеф Жобер, "Мисли, максими и есета"
God says: Animals are my quite beings. Now they remain silent to cruelty but the day of reckoning they will talk!.." Mevlana Celaleddin Rumi

#17 Потребителят е офлайн   D-r Koko Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Ветеринарен лекар
  • Мнения: 1597
  • Регистрация: 20-June 06
  • Location:Пловдив

Публикувано: 04 December 2007 - 05:28 PM

В този форум ще срещнем, както привърженици на алтернативната медицина, така и противници. Ако всеки започне да разказва случки как дадено нещо му е помогнало, то темата дълго време няма да бъде изчерпана. Ето моето мнение-факт е, че алтернативната медицина било то билколечение, акупунктура, хомеопатия или каквото и да е друго съществува и при много случаи дава положителни резултати. Но ако някой ви даде върбов чай при простуда и се почувствате по-добре ще се замислите ли защо? Едва ли. Тайната е, че върбата е богата на салицилати, което е аспирин. Примери има доста. Всъщност повечето медикаменти имат растителен произход като начало и чак в последствие е започнало синтетичното им производство. Акупунктурата, йога и др. пък са първоизточника на физиотерапията. Хомеопатията стои някъде по средата и не знае на къде да се ориентира. Докато при билките има сбор от активни вещества от едно растение, то при хомеопатичните продукти те са тотално разделени. Недостатък тук според мен е, че не се отчита факта на комбинираното действие на различните вещества. При традиционната медицина пък целта е крайна диференцировка и специализация и затова често при дадено заболяване пиете по шепа лекарства. Както и да е . Според мен е не толкова важно с какъв вид медицина ще се лекува, а да лекува специалист, който познава материята с която се занимава изключително добре. Тогава крайния резултат без значение как лекува ще е положителен. Естествено има заболявания и случай при които единия вид медицина надделява над другия, но според мен това са по-скоро изключения.
Както и са изключения специалистите в България по алтернативна медицина. Това не се учи с един курс. Основата и е също толкова обемна , важна и подробна, колкото и при традиционната. За това успехите на тези "лечители" у нас са редки и нищожни.
User's Signature

ветеринарен кабинет "Д-р КОКО" гр. Пловдив
тел: 0887415207 032/693578
Аз не съм най-добрия лекар, аз просто си върша работата.

#18 Потребителят е офлайн   borisova Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 171
  • Регистрация: 02-November 07

Публикувано: 04 December 2007 - 05:45 PM

Напълно правилно определение, това е самата истина.

#19 Потребителят е офлайн   drjeliazkov Икона

  • drZH
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Ветеринарен лекар
  • Мнения: 834
  • Регистрация: 25-November 07
  • Gender:Male
  • Interests:Плуване, бойни изкуства, музика( свиря на ударни инструменти), кино, политика....

Публикувано: 04 December 2007 - 05:49 PM

Цитат

off topic

А продуктите на Канина с какъв статут са? Лекарствени препарати или хранителни добавки. Мисля че двете подлежат на различно регулиране и съответно и изискванията към "кратките им характеристики" са различни.
Не се карайте ;)


АХА,....ЕТО ТУК Е ТЪНКИЯ МОМЕНТ !!! ПРОДУКТИТЕ ОТ ТОЗИ РОД МОГАТ ДА СЕ ПРОДАВАТ АБСОЛЮТНО НАВСЯКЪДЕ! НЕ БИХ СЕ УЧУДИЛ АКО ГИ ВИДИМ И В СУПЕРМАРКЕТИТЕ. А Е ЯСНО НАПИСАНО, ЧЕ СА ЗА ОПРЕДЕЛЕНИ ЗДРАВОСЛОВНИ ПРОБЛЕМИ. СТАВА МАЛКО КРИВО ЗА АПТЕКИТЕ!!!
КЛИНИЦИСТИТЕ НЕ НИ БЪРКА ТОЛКОВА,....НО НЕ Е УДОБНО ВСЕ ПАК ЗА КОЛЕГИТЕ.
иначе от колегите, които работят на запад знам, че там са голям хит в момента....(такъв род продукти)
Същото е и с капките, репелентните против външни паразити - на базата на естествени масла са и се продават във всеки МОЛ.....Колко работа вършат е друг въпрос.
User's Signature

д-р Живко Д. Желязков, двм, специалист хирург
Център PROVIA ветеринарна хирургия
СТАРА ЗАГОРА

Лична страница

#20 Потребителят е офлайн   insult Икона

  • свободен радикал
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 3974
  • Регистрация: 04-November 05
  • Gender:Female

Публикувано: 14 December 2007 - 11:37 PM

Този лекар е заявил за себе си, че лекува с Хомеопатия.
User's Signature

Качена снимка

  • (3 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни