Dog.bg Форуми : Правилно ли е ветеринарните лекари да са дистрибутори на дадена марка?

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Правилно ли е ветеринарните лекари да са дистрибутори на дадена марка?

#1 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 04 November 2007 - 12:31 PM

Не само на дадена марка храна, а и на дадена марка лекарства.

Влизаш в даден кабинет и веднага ще разбереш - храната седи по шкафовете със съответните брошурки, шкафовете са пълни с лечебни и козметични шампоани на същата фирма. Ако фирмата произвежда И лекарства - цялата им гама е в стъкления шкаф.
Лошо няма. Повечето добри фирми наистина произвеждат качесвени храни (и лекарства) - поне са на едно ниво.
Но определено сме лишени от възможността да избираме, като ни се предлага точно тази храна, точно техния шампоан, точно техните витамини.

Увличат ли се лекарите (умишлено или не - просто наистина им харесва дадената марка) и редно ли е лекар да е дистрибутор, при положение, че  е възможно да има по-добра храна, лекарство, витамини за вашия проблем, но на друга марка и те няма да ви бъдат препоръчани, защото ...
Не трябва ли да ви каже - за този проблем има 7 марки храни на фирмите ..... Шампоани за това има на фирмите .... Предимства и недостатъци. Вие избирате според качеството и цената.

Не твърдя, че всички правят така. Но все пак мисля, че е нередно.

Тук идва и въпроса защо леченбите храни се продават от фирмите само на лекари, а ги няма по магазините?
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#2 Потребителят е офлайн   d-r Bobadova Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 6824
  • Регистрация: 22-October 07
  • Gender:Female
  • Location:P. Sherman 42 Wallaby Way, Sydney

Публикувано: 04 November 2007 - 12:50 PM

По последния въпрос - защото трябва да бъде препоръчана от лекар за дадено заболяване. Въпреки тази мярка дори, много зоомагазини предлагат скришом лечебни храни. Знаете ли колко котки ядат Уринари на РК, защото чели, че котките боледуват от бъбреци, без животното да е болно.
И това е един много малък пример.
Подозирам, че питането за лечебните храни е и в контекста на ценообразуването им. Мога да ви уверя, че с колегите, с които съм в контакт не са търгаши и не слагат надценки ей тъй, щото им е гот. Пример - Роял Канин си идват с препоръчителни цени. При нас лечебната им серия се продава само на тази цена. В повечето клиники/кабинети също.
По останалата част. При нас по отношение лечебна гама имаме 4 варианта. Нещата се комбинират - пациент-заболяване-финансова възможност на собствениците.
Освен това го има и факторът вносители. Ние отказахме да работим с 2 марки точно заради тях.
И не на последно място го има моментът и с ефектите от различните марки. Пробвала съм храна на различни производители от лечебната гама от даден вид при един и същ пациент. Желанието на стопанката беше да й излезе по-евтино, а моето да видя как ще протекат нещата. За съжаление или не се върнахме на първоначалния избор.
:)
User's Signature

Ветеринарна клиника "Добро хрумване!" ул. "Княз Борис I" N125, София
тел: 929 80 29; 0896 604 835
Качена снимка

#3 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 04 November 2007 - 12:57 PM

Не става дума за цените, хич.
Преполагам, че изискването на самите фирми е когато работиш с една фирма - нямаш право да дистрибутираш друга?
Това веднагически свежда избора ни до нула.

За лечебните храни съм съгласна - хората много обичат да се самолекуват, да не говорим колко антибиотици изгълтват самите хора по своя преценка.  :huh:
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#4 Потребителят е офлайн   d-r Bobadova Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 6824
  • Регистрация: 22-October 07
  • Gender:Female
  • Location:P. Sherman 42 Wallaby Way, Sydney

Публикувано: 04 November 2007 - 01:02 PM

Мммне. Няма подобни изисквания. Повечето вносители не си позволяват подобно нещо (щото иначе ще вкарам тяхна серия ама друг път). Единствено предлагат да вкараш И тяхната гама.
:)
Съжалявам, че съм решила, че иде реч и за цени. :)
User's Signature

Ветеринарна клиника "Добро хрумване!" ул. "Княз Борис I" N125, София
тел: 929 80 29; 0896 604 835
Качена снимка

#5 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 04 November 2007 - 01:05 PM

Цитат

Мммне. Няма подобни изисквания.

Тогава излиза, че аз съм в грешка.
Щом е така, значи лекарите, които продават определна марка - просто са й фенове  :blink:
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#6 Потребителят е офлайн   d-r Bobadova Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 6824
  • Регистрация: 22-October 07
  • Gender:Female
  • Location:P. Sherman 42 Wallaby Way, Sydney

Публикувано: 04 November 2007 - 01:07 PM

Или просто не продават дадена марка, защото НЕ са й фенове. Я на нея, я на вносителите :) ;D
User's Signature

Ветеринарна клиника "Добро хрумване!" ул. "Княз Борис I" N125, София
тел: 929 80 29; 0896 604 835
Качена снимка

#7 Потребителят е офлайн   Ancheto Икона

  • Да се радваш на живота като чихи <3
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 4922
  • Регистрация: 18-May 06
  • Gender:Female
  • Location:Варнааааа
  • Interests:Anfaris.King Chihuahuas kennel
    +359 884 733 611
    skype : anna_maria_dimitrova
  • Skype:

Публикувано: 04 November 2007 - 01:16 PM

За лечебните храни - задължително трябва да са и при лекарите. Отиваш с проблем и  като трябва бързо да се прибереш в къщи  е трудно да се скиташ по аптеките като пчеличка , че и празен да се върнеш. Останалото предлагане на поводи , храни , шампуани....май не е пак много лошо , та нали се искаше продавачите в зоомагазините да са минали някакъв курс , а лекарите поне имат това образование . А и  ако се случи поредна алергия на някое животно от даден шампуан тук вече лекарят ще си направи правилен извод (надявам се ).
Като се замисля , от това , което съм гледала за големите клиники по света , там няма такава практика , но пък може те да не са открили по-добрият вариятн  ;)

#8 Потребителят е офлайн   mommo Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 324
  • Регистрация: 15-September 06
  • Location:София

Публикувано: 04 November 2007 - 01:20 PM

Ние не сме дистрибутори. Аз работя с конкретни марки и техните продукти поради простата причина, че съм доволна от тяхното действие, като и от фирмата дистрибутор. Вие като потребители няма как да имате впечатление дали дадена лечебна храна или шампоан примерно са качествени и подходящи за конкретния пациент - това е все едно вие да си избирате лекарството, което да взимате.
Колкото една лечебна храна може да е полезна, толкова и вреди - затова тя трябва да се продава само и единствено от компетентно лице. В много магазини наистина се продава  лечебна храна и стопаните в много случаи я купуват профилактично, без лекарско назначение, което е меко казано опасно за здравето на животните.
Това важи за всички лечебни храни, лечебната козметика, хранителните добавки, средствата за външно и вътрешно обезпаразитяване - знаете ли колко натровени животни посещават ветеринарните лекари след като от зоомагазин са им продали хапче за глисти за друг вид животно? Или котки, на които е сложен препарат против кърлежи и бълхи за куче?
В повечето кабинети има избор поне между две марки.

#9 Потребителят е офлайн   borisova Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 171
  • Регистрация: 02-November 07

Публикувано: 07 November 2007 - 03:17 PM

Винаги за предпочитане е такива неща да се продават от лекари.Та в зоомагазините само се правят, че знаят,повечето нищо не разбират, а да не говориме за продукти, които съдържат лекарства, таблетки за глисти, каишки и др. неща.Ако животното е прегледано и има проблем и му се налага да се лекува с диетични храни или друго ,кой най- добре ще определи това ,много ясно че лекаря,нали все пак трябва да се купят от някъде тези неща.Никой по- добре от лекар не може да прецени кое е най- доброто за здравето на любимеца ви.Това не е дистрибуторство, а просто начин да се набавят продуктите, та все едно като се вземат лекарствата , сприцовките и разни други неща ,които са нужни и за да си ги набавят лекарите дистрибутори ли са.Аз като стопанин никога не купувам нищо от зоомагазин, защото веднъж изпатих с такова хапче за глисти, само от лекаря си.

#10 Потребителят е офлайн   D-ra Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Ветеринарен лекар
  • Мнения: 105
  • Регистрация: 21-February 07

Публикувано: 08 November 2007 - 12:06 PM

Ветеринарната гилдия в България трябва да се подготви за удара, който и се подготвя лека-полека....!!!
Започва масово внос на продукти, които са на т.н. природна основа или нелекарствени продукти, но в същото време с лечебна насоченост.!!!!! Те могат да се продават като хранителни добавки абсолютно навсякъде, но на тях пише, че лекуват.....!!!! Има за всички проблеми...!
Това обхваща почти половината от дейността на ВЕТЕРИНАРНИТЕ АПТЕКИ,к оито са обречени !!!!!!

#11 Потребителят е офлайн   agalina Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 6537
  • Регистрация: 22-October 05
  • Gender:Female

Публикувано: 08 November 2007 - 10:13 PM

Цитат

Не трябва ли да ви каже - за този проблем има 7 марки храни на фирмите ..... Шампоани за това има на фирмите .... Предимства и недостатъци. Вие избирате според качеството и цената.


Тук идва и въпроса защо леченбите храни се продават от фирмите само на лекари, а ги няма по магазините?

Всички лечебни продукти- лекарства храни козметика добавки и пр. е необходимо да бъдат предписани от Лекар.Тези нещица не са за всекидневна употреба и имат насоченост.България е единствената страна от ЕО, която има вет аптеки и тези продукти могат да се копуват без лекарско предписание.Ако би било без значение и  без рецепта от лекар ,което по  света е задължително , щяхме да минем само с четене на опаковките ...Ма много мразя как тук всеки животновъд може да си купи какъв ли не лекарствен продукт и да си прилага на своя си глава на животините си..
Иначе си права - редно е продаващият ти лечебна храна и пр. да те осведоми за прюсове и минуси на подобна на  други фирми - при търсеният ефект - можем да избираме като си направим сметка и за цената .
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !

#12 Потребителят е офлайн   vlado zoo Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1818
  • Регистрация: 12-February 07
  • Gender:Male
  • Location:Sofia

Публикувано: 09 November 2007 - 02:33 AM

Не се шашкайте д-ри! Няма да ви вземат хляба. От такива страхове е почнал Ловът на вещици.
По темата: Вет-храните трябва да се разпространяват само от доктори, по простата причина, че може да се вредни, ако се използват не по предназначение. Типичен пример са ветеринарните храни за струвитни камъни.
И пак по темата: Има много фактори, които влияят на това какви точно храни предлагат ветеринарните лекари - от чисто професионални до икономически, но това не е проблем на пациента. Все едно да се сравнява упсарин с аспирин. Малко груб пример, но общо взето показарелен.
User's Signature

Качена снимка

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни