Dog.bg Форуми : За домашните посещения на лекар

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

За домашните посещения на лекар

#1 Потребителят е офлайн   agalina Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 6537
  • Регистрация: 22-October 05
  • Gender:Female

Публикувано: 02 November 2007 - 11:46 PM

Често съм се питала за това - как става и защо.
Чета и чувам от години как човек се обажда на лекар и той ходи по къщята - да лекува..То ясно, че ако е лекуващият вет - ще е наясно с проблемите хронични, с болестите от преди  и с идея за настоящи ,принципно, да кажем.Въпреки, че ще може да носи със себе си една чанта с най-необходимото- стетоскоп, термометър ,спринцовки , игли, венокати,ръкавици, няколко антибиотика, някой и друг сулфонамид,кортизони разбира се , примерно анпули аналгин ,бусколизин , атропин , анестетици,  витамини,  физ, рингер, глюкоза процент там ,бинт, марли ,евентуално  стерилизран  хирургичен набор от  най-необходими инструменти ,амбу ...- и какво още може да има в една чанта ,че сега не се сещам ,но все пак е една чанта.На момента няма лаборатория, няма апаратура . А ако не е лекуващият вет - тогава к`во правиме и  как ?
Та мисълта ми беше - викаме вет по некакво си време, по телефона му се обаждаме ,защото го е написал в реклама той самият  или  ни го е  препоръчал негов фен..и? Идва човекът с чантата, и ?Кои са случаите, в които може да  е полезен - на животното ни , де- аз се сещам примерно, че може да зашие рана или да помогне с кортизон при шок или анафилактика, при топлинен удар или хипотермия ,или с шина при фрактури ..Верно - при спешност ,но и спешната медицина, като да  не е  до едната чанта ,че има ултра важни неща, които не става да се пренебрегнат дори и при първа помощ ,защото ще доведат до обратен резултат.....примeрно при сърдечен проблем - не  може да се прилага  нещо ей така - нямаме ЕКГ- монитор и прочее важности...
Та ако ви се струва важно това - да поговорим.
Та ще е добре да споделите - лекари,  клиенти - защо  кога и кого ползвате - и изобщо - да поговорим за Човекът с Чантата .
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !

#2 Потребителят е офлайн   samotnata Икона

  • assajventress
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4582
  • Регистрация: 23-September 04
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Биология, животни...
  • Skype:

Публикувано: 03 November 2007 - 12:05 AM

Налагало ми се е спешно да се нуждаем от вет, но след обмисляне на ситуацията и възможностите стигнах до извода, че така или иначе ще се наложи да стигнем до самият кабинет и някой ще се е разкарал напразно /почти/, а може и да е загубено ценно време. След което викнах такси и стигнах за 15 мин /посред нощ движението е слабо/ до кабинета, където вече ме чакаше лекарката. И спестих и на нея и на кучето известно време. Не се сещам в кой случай би ми било по-удобно да го викам лекаря в нас. Еле па като се знам къде живея. Струва ми се по-правилно да си закарам животното на място. АКо ще й 4 сутринта да е.

П.п. Сетих се за случай, в който лекаря се вика у дома - раждане, ама ако е без усложнения.
User's Signature

Nothing but the best is good enough!

#3 Потребителят е офлайн   hihik Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 494
  • Регистрация: 23-October 05
  • Gender:Female
  • Location:Под океанския дъжд на Люксембург

Публикувано: 03 November 2007 - 12:35 AM

Аз съм викала веднъж. Когато кучето ми изпадна в кома, а мъжът ми беше на работа и не го пускаха. Викнах ветеринарката, за да сложи системи и да го задържим жив, макар и в кома, просто за да може мъжа ми да му каже сбогом. :(

Иначе знам за случаи на ветеринари, които са ходели на повикване насред гори тилилейски, защото е имало ранени кучета от големи породи, които няма как да бъдат транспортирани преди да бъдат закрепени.

А да, забравих. На мъжа ми първото куче, с което се запознах доста по-късно, на годинка се разболява от гана. Тогава са викали в София ветеринарен лекар, който е лекувал кучето на място. Нямало е как да бъде местена, била е на прага на смъртта, а грижите покрай нея не са били по силите на семейството тогава.

#4 Потребителят е офлайн   borisova Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 171
  • Регистрация: 02-November 07

Публикувано: 03 November 2007 - 05:24 PM

Най- добре си е по възможност да се  отиде в кабинета , защото доктора не винаги може да си понесе всичко в чантата, зависи от случая.А доколко всички се отзовават , спорен въпрос.Мойте съм ги викала и винаги са идвали , а също ми се е налагало и късно вечер и в неделя , винаги съм получавала помощ.Така ,че много е важно какъв е случая, за да бъде оказана навременна помощ. :blink:

#5 Потребителят е офлайн   insult Икона

  • свободен радикал
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 3974
  • Регистрация: 04-November 05
  • Gender:Female

Публикувано: 04 November 2007 - 02:38 PM

Нашият доктор е идвал вкъщи при спешни случаи и за преглед, когато сме сметнали, че е по-добре да не местим кучето. Но също ми се е случвало да не мога да го открия в много тежки спешни моменти - например за приспиване на агонизиращо животно. Не мога да му се сърдя за това - всеки има личен живот. Но пък и ми беше много тежко, когато се наложи кучето да отиде в непозната клиника при непознати хора, които да го убият.
Нямам резервен лекар, защото съм малко зле с доверието, а не е правилно.  :(
User's Signature

Качена снимка

#6 Потребителят е офлайн   Blink Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 91
  • Регистрация: 25-July 06

Публикувано: 06 November 2007 - 10:17 AM

Налагало ми се е 2 пъти тази година да се обаждам на вет в почивните дни и през нощта - на д-р Костов. Първият път кучето ми се беше натровило с препарат против кърлежи - след като във вет кленека го напръскаха с такъв за да извадят кърлежа и не ме предупредиха да му сложа яка за да не се ближе  :angry:, а вторият път - през нощта и в почивен ден започна да кашля ужасно все едно се дави. И двата пъти д-р Костов си видгна телефона - събудих го, изслуша ме внимателно, попита за симптомите, каза да погледна зеницити и ми препоръча въглен по 2 таблетки през 2 часа - кучето се оправи. Той не дойде защото просто не се наложи но имаше готовност. Освен това ми каза че идва с бус който е екипиран с апаратура за спешни слечаи. въпреки че не съм го виждала, мисля че този доктор е много съвестен човек и би се отзовал в труден момент. Телефонът му го има в раздела за спешна вет помощ на сайта.

#7 Потребителят е офлайн   idol ike Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1113
  • Регистрация: 30-November 05
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 06 November 2007 - 10:53 AM

Ние сме викали веднъж лекаря в къщи за поставяне на ваксини и чипове на нашето кучило, за да не ги разкарваме малките, наистина в този случай беше удобно и на нас и на лекаря.
Познавам и една възрастна жена, която също вика редовно в тях за годишни ваксинации и обезпаразитяване на котка, на нея и е трудно да се предвижи с животно, а и на възраст все пак.
User's Signature

"Животните са толкова добри приятели- никога не задават въпроси и никога не критикуват".

Качена снимка

#8 Потребителят е офлайн   Антония Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 185
  • Регистрация: 26-March 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 25 January 2008 - 11:54 AM

Мисля, че домашните посещения за много удобни за рутинни нужди, особено  за ваксинации на куче-бебе. Няма нужда да записваш час, да излизаш от работа, да караш кучо до кабинета (до нас няма такива, на които имам доверие), където животинката да трепери :angry:, щом наближи чакалнята и т.н. Засега (кучо е на 16 м.) ние се оправяме с викане на вета -доц. Пеев в къщи, разбойникът го посреща с радостни подскоци, което се дължи и на породата му  :P. Предварително по телефона, казваме проблема, за да е подготвен доктора от какво би имал нужда, а веднъж, когато имаше съмнение за скъсан менискус на крака, след като го прегледа в къщи, ни прати при специалист ортопед.

Ясно е, че за по-сложни манипулации, като операции  например, домашните посещения не стават. За мен най-добрият вариант е комбинация от посещение в къщи, когато е възможно и ходене в кабинет, когато се налага.

#9 Потребителят е офлайн   Huskypower Икона

  • Rebel At Heart!
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5075
  • Регистрация: 29-March 05
  • Gender:Female
  • Location:Sofia

Публикувано: 25 January 2008 - 05:03 PM

Викала съм доктор у дома за поставяне на ваксини, за раждане и за други случаи при които не съм могла за закарам кучето до кабинета.
лошото е че при спешните случаи доктора не винаги има възможност да се отзве, а и аз съм зле с доверието и няма много хора към които да мога да се обърна. Да не говорим, че едните ми доктори не ходят по домовете изобщо, за което не мога да ги упрекна, достатъчно са заети наистина. Но нищо не пречи например в клиниките да имат и лекари за посещения по домовете, когато се налага. Така преди време една нощ ми се наложи да отида до денонощната клиника в младост 1а, просто нямах друг избор ... и това е история, за който изобщо не ми се говори. За щастие кучето в последствие се оправи.
Иначе, когато викам доктор у дома, той е информиран за случая и горе долу преценява какво да сложи в чантата...
User's Signature

HUSKYPOWER - THE POWER WITHIN!
JulyVell Siberians

For the world I'm just a person, for my dogs I'm just the world!

Качена снимка

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни