Dog.bg Форуми : Шипове при куче...

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Шипове при куче...

#1 Потребителят е офлайн   cikoni Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 3
  • Регистрация: 17-October 07

Публикувано: 17 October 2007 - 01:59 PM

Здравейте, имам пекинез на 14г. от известно време, установихме че има шипове. И с рентгенова снимка. Доста го боли и плаче като иска да легне. Почти не спи през нощта,а с него и ние. Изписаха ни някакви лекарства, които щели да му успокят болките, но има минимално подобрение в състоянието му.  Та въпросът ми е минал ли е някой по този път и какво е давал на кучето си? Има ли някакви болкоуспокочващи които да действат?

Благодаря

#2 Потребителят е офлайн   СНЕЖАНКА Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1045
  • Регистрация: 22-February 06
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 17 October 2007 - 02:32 PM

Цитат

Има ли някакви болкоуспокочващи които да действат?

Има, но трябва да ги назначи ветеринар.

#3 Потребителят е офлайн   D-ra Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Ветеринарен лекар
  • Мнения: 105
  • Регистрация: 21-February 07

Публикувано: 17 October 2007 - 04:08 PM

Шипове, къде точно обаче ? На кои прешлени, ако е на гр. стълб?
Ако са на лумбалните, където са най-често, би трябвало да има много характерно провлачване на задните крака ("ноктите чукат по асфалта"- засяга се пудендуса и останалите под и над него). При този вариант, сори, но няма оправяне, Проблема ще се задълбочава до парализирането на задницата и евтаназия при ваше настояване. Иначе : обезболяващи, кортизони, калиево съхраняващи диуретици, нивалин....абе голяма пачка и всичко е от хуманните аптеки. Има и един почти безплатен вариант, но се иска здрав стомах - Индометацин табл, пак от там (целувайте ръка, днес съм ларж)
Съжалявам за песимистичната картина, но ако диагнозата е вярна и се отнася за лумбалните пршлени, т'ва е картината !
Дерзайте!

#4 Потребителят е офлайн   cikoni Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 3
  • Регистрация: 17-October 07

Публикувано: 18 October 2007 - 06:47 AM

D-ra , Искренно ти благодаря за отговора...
Би ли ми дал координати, може и на лични, за да ме посъветваш допълнително ( не безплатно)  в какви дозировки се дават посочените медикаменти

Шиповете са му по целия гръбнак и има провлачването на задните крака (за съжаление)

#5 Потребителят е офлайн   д-р Коджабашев Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 630
  • Регистрация: 19-April 06

Публикувано: 18 October 2007 - 08:20 AM

  ИНДОМЕТАЦИН ЗА КУЧЕ СИ Е НАПРАВО УБИЙСТВО. АКО РЕШИТЕ ДА ДАВАТЕ ИНДОМЕТАЦИН ВНИМАТЕЛНО ПРОВЕРЕТЕ ОТ ДРУГИ ИЗТОЧНИЦИ ОСВЕН ФОРУМИТЕ.
  Има прекрасни ветеринарни препарати които биха помогнали.

#6 Потребителят е офлайн   mommo Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 324
  • Регистрация: 15-September 06
  • Location:София

Публикувано: 18 October 2007 - 02:19 PM

С индометацин директно пращате кучето в гробищата....

#7 Потребителят е офлайн   D-ra Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Ветеринарен лекар
  • Мнения: 105
  • Регистрация: 21-February 07

Публикувано: 18 October 2007 - 02:29 PM

Този Коджабашев си е направо на всяко гърне....Вместо да е благодарен, че го отварям, той....Все рита срещу гилдията....Ако беше адвокат досега да са го гръмнали....!
...с Индометацин при кучета работя от много време. С отлични резултати. Дразни стомаха обаче, но това си важи за всички индолови производни (водят се нестероидни противовъзпалителни и са полубрат на аспирина), като изключим супозиториите (сега се сешам, че те са съшо добър вариант)....
Във всяка ВетФармакология си има отредено подобаващо място за Индометацина.
Много ми се иска, обаче във вашия слушай да не съм прав в прогнозата....Дано и диагнозата да не е тая.
Иначе Индометацина се прилага задължително след нахранване или по време на хранене, сутрин и вечер по 1 табл. на 25-30 кг куче.
  А Коджабашев да Прочете изданието на Лондон Колидж ВетДепартамент по Фармация.... :P
....и да не ги товариш много клиентите, Коджабашев! Индометацина струва стотинки....Да не кажат, че сме изедници ВетМедовете.....!!!
....Дано да не е шипове ви пожелавам!
Успех!

#8 Потребителят е офлайн   д-р Коджабашев Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 630
  • Регистрация: 19-April 06

Публикувано: 18 October 2007 - 03:42 PM

    ,,Индометацинът и неговите метаболити дразнят силно стомашно-чревния тракти оказват улцерогенен ефект, по-силно проявен при кучета и коне.''   

      Ветеринарномедицинска  фармакология стр. 203

      Че това е вярно съм имал възможност да се убедя и сам. Не е вярно също, че при ректално приложение се избягва дразнещия ефект.
   

#9 Потребителят е офлайн   yani4ka Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1074
  • Регистрация: 23-January 07
  • Gender:Female
  • Location:Бургас/Стара Загора
  • Skype:

Публикувано: 18 October 2007 - 10:44 PM

Аз имам пекинез на 11 години също с шипове.Не знам как се казват прешлените ама е към края на гръбначния стълб.Рентгеновата снимка си е при мен и човек нищо не разбираш от рентгенология ще ги види.Имаше го това с провлачването на краката и ала бала.Първо беше на Дипрофос.Оправи се,вървеше си всичко ОК.После пак се схвана след 1 месец и от тогава е на АртроСтабил.20 дена и давах направо се преобрази.Все едно стана на 5 години.Бяга,скача,играе си.Сега почиваме и после пак ще даваме.Освен АртроСтабила знам,че има и други лекарства които помагат-Бомазил Синиър и най-новото Римадил.Сигурно зависи от това на кои прешлени са шиповете но казвам аз какво знам.Вече докоторите ще се намесят да разяснят за тези лекарства.
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !
Welcome to yani4ka's zoo world :)
Качена снимкаКачена снимкаКачена снимка

#10 Потребителят е офлайн   СНЕЖАНКА Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1045
  • Регистрация: 22-February 06
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 19 October 2007 - 08:51 AM

Не съм лекар, но мога да поясня малко за лекарствата. Те са съвсем различни, но наистина се предписват при подобни проблеми. Дипрофос-а е от групата на кортикостероидите, Римадил-а е от групата не нестероидните противовъзпалителни средства, а Артро Стабил и Бомазил са хранителни добавки. Първите две се дават за намаляване на болевите реакции и имат противовъзпалително действие, а хранителните добавки са точно това - добавки за продължителна употреба и поддържане. Лично аз съм очарована от действието на Бомазила. Вярно, че е 2-3 пъти по-скъп но който може да си го позволи финансово вярвам, че ще остане доволен.
Що се касае за конкретния случай с кучето с шипове - всяко лечение или поддържаща терапия трябва да се назначи само и единствено от вет. Не лекувайте на своя глава. Информация за всякакви илачи има предостатъчно в нета, но диагноза и лечение - за какво са ветовете? Именно за това.  :blink:

#11 Потребителят е офлайн   cikoni Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 3
  • Регистрация: 17-October 07

Публикувано: 19 October 2007 - 11:00 AM

Благодаря, на всички за отговорите! Написах във форума защото го заведох на вет. и той каза, че ако не му помогне лекарството (Римадил 20) по 1/2 таблетка дневно, за 5 дни , нищо друго няма да го облекчи. Не съм убедена в това и искренно се надявам че има начин да облекча поне малко болката му....

#12 Потребителят е офлайн   mommo Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 324
  • Регистрация: 15-September 06
  • Location:София

Публикувано: 19 October 2007 - 12:37 PM

Римадилът наистина е едно от мощните обезболяващи при подобни състояния, но не е единствения вариант за консервативна терапия.

#13 Потребителят е офлайн   д-р Коджабашев Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 630
  • Регистрация: 19-April 06

Публикувано: 19 October 2007 - 02:08 PM

Дозата на римадил е 2 - 4 мг/кг като се препоръчва високата доза в началото.

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни