Dog.bg Форуми : Приспиване на домашен любимец!

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (3 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Приспиване на домашен любимец!

#1 Потребителят е офлайн   rini Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 6
  • Регистрация: 04-October 07

Публикувано: 04 October 2007 - 12:13 PM

Здравейте на всички!

Имам си куче - почти на 16 години е сладурът ми! Имам го от 9 годишна! Милото ми куче вече не вижда, не чува, отлабнал е, напикава се! :(

Искам да помоля някой, ако има информация да сподели къде в София мога да го приспа! :(
Живея в Красна поляна и по-удобно ще е ако знаете там в района място!
Аз ... не знам дали всички ветеринари го правят това или само някои?!
Адски ми е мъчно, това са цели 16 години! Но по-лошо е да мъчиме животинката, както и нас самите!
Блг предваително за отговорите!

#2 Потребителят е офлайн   Vesela_5 Икона

  • Afrodita of Angel's staff
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2664
  • Регистрация: 28-April 07
  • Gender:Female
  • Location:Бургас
  • Interests:American Staffordshire Terrier
  • Skype:

Публикувано: 04 October 2007 - 12:16 PM

:'( :'( :'(

#3 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 04 October 2007 - 12:19 PM

Ако не го боли нищо (все още) не знам защо го приспивате. Т.е. ако не се мъчи?

Иначе - всеки лекар може да направи това. НО!
Питайте предварително как го правят.
Трябва 1. да се постави упойка, за да заспи животното.
2. Да се постави препарата, който (мисля) спира сърцето.

Защото има лекари,които поставят директно евтаназиращото лекарство, без да приспиват предварително животното. Това е неописуема гадост!!!!!
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#4 Потребителят е офлайн   rini Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 6
  • Регистрация: 04-October 07

Публикувано: 04 October 2007 - 12:45 PM

Блг за отговорите!

Не го боли или поне така си мисля! Но като се опитва да ходи трепери, се удря в стените, пада...тогава вече го боли! Като му говориш - никаква реакция! :(

#5 Потребителят е офлайн   Eni Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1306
  • Регистрация: 04-October 04
  • Location:Плевен

Публикувано: 04 October 2007 - 12:47 PM

Ако наистина не е болно и не го мъчат болки, оставете го да си изживее дните. Все пак 16 години е било с вас. Не знам, вие си решавате, но аз не бих го направила, ако не се налагаше заради някаква неизлечима и мъчителна болест. Май не е много по темата, но не се сдържах..............
User's Signature

прочети правилата за подписите

#6 Потребителят е офлайн   rini Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 6
  • Регистрация: 04-October 07

Публикувано: 04 October 2007 - 12:54 PM

Чакам бебе след 3 месеца живот и здраве....не ми се иска да се съчетават тези естествени събития!
Мн е тежко да гледаш животинката в това състояние! Винаги съм мислила, че не бих го направила също!.......

#7 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 04 October 2007 - 12:56 PM

Цитат

Чакам бебе след 3 месеца живот и здраве....не ми се иска да се съчетават тези естествени събития!
Мн е тежко да гледаш животинката в това състояние! Винаги съм мислила, че не бих го направила също!.......

Той може да живее още доста време. Не е казано, че точно след три месеца ще му свърши живота.
А и това е кръговрата - един умира, друг се ражда...
Ако ще пречи (спред вас) на бебето, с това, че се напишква и цапа -това вече е друго  :-[
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#8 Потребителят е офлайн   Eni Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1306
  • Регистрация: 04-October 04
  • Location:Плевен

Публикувано: 04 October 2007 - 01:00 PM

Може би, ако имате по-възрастни хора около себе си те биха могли да го гледат, за да не бъде с детето. Все пак не са нужни нито разходки, нито кой знае какви грижи - да го хранят, да го наглеждат и да бъде с хора, както е живяло и свикнало.
User's Signature

прочети правилата за подписите

#9 Потребителят е офлайн   vlado zoo Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1818
  • Регистрация: 12-February 07
  • Gender:Male
  • Location:Sofia

Публикувано: 04 October 2007 - 07:46 PM

Аз в неделя приспах кучето си заради мозъчна дегенерация. Още ми е терсене. Знам, че беше необходимо и безнадеждно и аутопсията го доказа. Но ако се напикаваше, това нямаше да е мотив. Той милия не го правеше, но какво от това? Според мен евтаназията е допустима само при терзания за животното, а не заради нашето удобство.
User's Signature

Качена снимка

#10 Потребителят е офлайн   insult Икона

  • свободен радикал
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 3974
  • Регистрация: 04-November 05
  • Gender:Female

Публикувано: 04 October 2007 - 07:52 PM

За 16 години се е натрупала достатъчно обич, че стопанката сама да може да прецени дали е време за вечен сън. Това не е лесно решение. Ако аз започна да се блъскам в стените, да се напикавам и да не познавам близките си, то бих предпочела да не ми "позволяват да си изживея дните".

rini, кучето няма ли си свой ветеринар, който да се съгласи да дойде у вас?
User's Signature

Качена снимка

#11 Потребителят е офлайн   petko Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 825
  • Регистрация: 21-December 04

Публикувано: 04 October 2007 - 08:51 PM

Цитат

За 16 години се е натрупала достатъчно обич, че стопанката сама да може да прецени дали е време за вечен сън. Това не е лесно решение. Ако аз започна да се блъскам в стените, да се напикавам и да не познавам близките си, то бих предпочела да не ми "позволяват да си изживея дните".

rini, кучето няма ли си свой ветеринар, който да се съгласи да дойде у вас?

браво ,откровенна си, мисля че имаше нужда да се чуе и това ,много хора пишат объркани по ниакои проблем с които са се сблускали и вместо отговор ,получават .....м шамар ниакъв всеки гледа да му се направи на светец,бушката изключвам щото поне отговори
User's Signature

"Истината не е изящна, красивите думи не са истинни.[br]Добрите не са красноречиви, красноречивите не са добри.[br]Знаещия не убеждава, убеждаващия не е знаещ."[br]...........................................................................[br]Лао Цзи - "Дао де Цзин"

#12 Потребителят е офлайн   Точица Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 12
  • Регистрация: 29-September 07

Публикувано: 04 October 2007 - 09:36 PM

Нашият възлюбен пудел на 15 години ни напусна през пролетта. Около три седмици боледува, личеше, че си отива момчето. Аз бях за евтаназия, но докато разберем какво му е, докато се решим и той една сутрин стана, обиколи си любимите места и си отиде в прегръдките ни. Тежко е. Каквото и да решиш, нека си иде  у дома, в ръцете ти.

#13 Потребителят е офлайн   lucy60 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 426
  • Регистрация: 21-March 07
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Имам 3 кучета,3 котки, 10 дегута и плаващ брой риби :)

Публикувано: 04 October 2007 - 11:19 PM

Само вие можете да прецените кога ще се сбогувате с приятелят си- ние от егоизъм и нерешителност го държахме повече от 6 месеца на легло с памперси, докато съберем сили да го приспим. Това, което можете да направите е да извикате лекаря в къщи и животното да заспи в прегръдките ви , а не на някой под в клиника или в колата - поне да умре достойно, както е живяло.

#14 Потребителят е офлайн   Buddy and Maggie Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 507
  • Регистрация: 24-September 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 05 October 2007 - 07:03 AM

Тази година приспахме 18-годишен пудел. Не беше домашен любимец, а член на семейството и ни трябваха 6-7 месеца, за да вземем това решение. Никога няма да бъдете сигурни, че е дошъл моментът, след като няма симптоми, че го боли и страда. Нашият оглуша, ослепя, изпускаше се, обездвижи се, имаше и сърдечна недостатъчност, от която непрекъснато кашляше и не му достигаше въздухът, и в същото време си имаше апетит и спеше добре. Разбирам колко Ви е трудно, особено след като сте бременна. Зная колко много са грижите по възрастно куче. Бъдете наясно, че оттук нататък положението му няма да се подобри, ще се влошава.
User's Signature

Качена снимка
http://gorata.net/f.php?f=MyShadow
Heute ist der Anfang meines neuen Lebens...Heute ist der beste Tag meines Lebens...
http://www.vbox7.com/play:829911af

#15 Потребителят е офлайн   rini Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 6
  • Регистрация: 04-October 07

Публикувано: 05 October 2007 - 07:32 AM

Благодаря на всички за разбирането!
Тези, които го отричат това нещо може би не са се сблъсквали с това да усетят какво е косматият член на семейството да не ви посрещне, да не ви познае, да не ви се зарадва, а на вас да ви се пълнят със сълзи очите от безсилие да му помогнете! И определено памперсите не са решение. Ние мислиме за приспиването от няколко месеца вече и не се решаваме!
Това за лекаря вкъщи звучи добре!
Блг за разбирането на тези, които го проявиха!
На другите - дано не виждате ваш близък в такова състояние! Аз съм имала и мн близък човек в такова състояние и е невероятно тежко. В някои случаи може би е наистина по-добре да помогнеш!
Блг на Петко за думите му! З-то си е точно така!
Темата отворих за съдействие, не за да ме критикува или съди някой!

#16 Потребителят е офлайн   emetic Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 588
  • Регистрация: 06-July 05

Публикувано: 05 October 2007 - 10:44 AM

Изтрито

#17 Потребителят е офлайн   insult Икона

  • свободен радикал
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 3974
  • Регистрация: 04-November 05
  • Gender:Female

Публикувано: 05 October 2007 - 10:48 AM

Ей, колко ти е лесно да си категорична и да даваш квалификации, просто не е истина. Жалко, че Пълна Личност като теб не може да си държи езика зад зъбите.
User's Signature

Качена снимка

#18 Потребителят е офлайн   emetic Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 588
  • Регистрация: 06-July 05

Публикувано: 05 October 2007 - 10:51 AM

Цитат

Ей, колко ти е лесно да си категорична и да даваш квалификации, просто не е истина. Жалко, че Пълна Личност като теб не може да си държи езика зад зъбите.


Съжалявам. Явно сега не е модерно човек да държи на близките си. Имате пълното ми съчувствие, забавлявайте се. Бтв човека не търси отговор на въпроса кой ветеринар и т.н. а търси успокоение на съвестта. Иска да си поговори с някой, че нещо иначе го дълбае подорзирам. инсулт, ти предполагам не би имала такива проблеми.

#19 Потребителят е офлайн   insult Икона

  • свободен радикал
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 3974
  • Регистрация: 04-November 05
  • Gender:Female

Публикувано: 05 October 2007 - 11:42 AM

Разбира се, че не бих имала проблеми! Сега само чакам баба ми да заспи и и скачам на лицето с една възглавница, че ми писна от нея.
??? ??? ??? ??? ??? ???
User's Signature

Качена снимка

#20 Потребителят е офлайн   rini Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 6
  • Регистрация: 04-October 07

Публикувано: 05 October 2007 - 11:57 AM

Insult, кой ти дава право да говориш така?!  И да съдиш кой каква личност е?! Нито ме познаваш, нито знаеш коя съм, че да говориш по този начин?! Задръж си мнението или го сподели някъде другаде! Темата не е аз каква съм или ти, а конкретно зададена!

  • (3 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни